Máte někdo dítě ve školce, kde je pro ně i rýma nemoc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 18:06
Máte někdo dítě ve školce, kde je pro ně i rýma nemoc?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda některé vaše dítko do takové podobné školky chodí a zda byste takovou zvolily. V naší neřeší občasné posmrkání, nebo kašel, který je také občasný. Chodíme tedy do soukromé školky. Nemají rády ani tu tekotou rýmu, která teče pořád. O žluté, zelené ani nemluvím. Učitelka většinou upozorní, ale co vím, je schopná i volat. Po jedné mamince jdou pořád, ta tam je schopna dávat i dítě s horečkou. Chtěly po nás podepsat i nějaký papír, že budou mít právo nepřijmout dítě s rýmou. Nikdo nepodepsal, takže to nechaly učitelky být, ale přesto upozorňují, volají, pokud dítě hodně smrká, kašle… Já mám letos dítko ve školce poprvé, přestože máme výhodu, že oproti jiným školkám neuslyším po ránu kašel jak u doktora, tak je přesto ob týden doma. Musím říct, že zatím nic vážného. Jen s horším kašlem a rýmou. Ostatní děti z jiných školek mají daleko horší virózy. Některé dokonce antibiotika. Tak nevím, jestli je to i tím, že je třída tak nějak čistá? Čím to může být, že mám stejně dítko často doma? A zda jednou vůbec ocenim, že jsou naše učitelky na tohle přísné, nebo je to stejně jedno a dítě stejně neuchránim před velkými nemocemi, jelikož jedno dítě má třeba něco už v sobě a nakazí další… Mám třeba strach, jak to budu mít pak s prací, jelikož s takovou docházkou nikam nastoupit momentálně nemohu. Tak bych si ráda přečetla zkušenosti pracujících maminek, které mají dítko v takové školce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 19.11.18 18:10

Bydlím v Německu, každý z rodičů si tu může ročně vzít 10 dní OČR. Takže u nás tohle není, malý začal teď chodit do jeslí, snad všem dětem se pořád utírají nosy. Kupodivu jim to vůbec nevadí a jsou šťastné. Je to ale jen taková ta tekoucí rýma, co některé děti mají celou zimní sezónu. Ale jinak se tady děti dávají do školky i s antibiotiky, samozřejmě když nemají horečky apod.

Samy
Závislačka 3449 příspěvků 19.11.18 18:26

Děti se žlutou, zelenou a vůbec kdovíjakou rýmou fakt nemají ve školce co dělat. :cert: já dám do školky zdravé dítě a díky těmto ‚zelenáčům‘ se to pak šíří dál a já abych pak řešila, jak to zařídit v práci kvůli nepřítomnosti kvůli nezodpovědnosti bezohledných lidí :zed:

zelená7
Ukecaná baba ;) 1208 příspěvků 19.11.18 18:29
nini77
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 8 inzerátů 19.11.18 18:40

Je rýma a rýma. Jsem učitelka a se zelenou rýmou posíláme domů. Když si nevsimneme při příchodu, řekneme to rodičům při vyzvednutí a řekneme jim, aby ho nechali doma. Zelená rýma je bakteriální! Není to příjemné rodičům říkat, chápeme jejich situaci, je to komplikace kvůli práci. Ale jsou tam i ostatní děti a ty se nakazí taky. A myslím, že důležitější je zdraví toho dítěte. Vždyť když mu není dobře, tak to v té školce spíš protrpi.

kvaček
Extra třída :D 13516 příspěvků 19.11.18 18:47

No já mám zkušenost takovou, že mě prostě vyhodily po půl roce, protože jsem takto byla doma.. Bohužel.. Jenomže já mám kluka kardiaka, a prostě jsem volila i toto riziko.. DOktorka nám řekla, že nemá přecházet náchlady..
Takže u nás rýma typu, jenom ráno, přechod chlad- teplo smrknout, jednou, dvakrát a pak nic jde, pak když už je to rýma, že opravdu posmrkává celý den, tak je doma

akcinaj
Závislačka 4088 příspěvků 4 inzeráty 19.11.18 18:51
@Samy píše:
Děti se žlutou, zelenou a vůbec kdovíjakou rýmou fakt nemají ve školce co dělat. :cert: já dám do školky zdravé dítě a díky těmto ‚zelenáčům‘ se to pak šíří dál a já abych pak řešila, jak to zařídit v práci kvůli nepřítomnosti kvůli nezodpovědnosti bezohledných lidí :zed:

Přesně. Nechapu strkání nemocných dětí do školky. Možná by si někteří rodiče měli představit, jak jim je když maji rýmu popř. kašel. Když někomu nezáleží na ostatních dětech, tak aspoň na vlastnim by mohlo :zed:

nini77
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 8 inzerátů 19.11.18 18:53

@akcinaj přesně tak, napsala jste to výstižně.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5739 příspěvků 19.11.18 18:53

Tady se nejake posmrkavani neresi. Zeleny sopel je neco jineho, a pak jsou schopni volat, i kdyz se jim dite nezda u tech malych, kteri jeste nereknou. V Holandsku nechavali i se zelenym soplem, to bylo blbe, na druhou stranu jsou tam vsichni velmi odolni vuci te jejich sice mirne, ale nesmirne vlezle zime.Ale nejdriv si prosli tim obdobim zelenych soplu…

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5739 příspěvků 19.11.18 19:00
@akcinaj píše:
Přesně. Nechapu strkání nemocných dětí do školky. Možná by si někteří rodiče měli představit, jak jim je když maji rýmu popř. kašel. Když někomu nezáleží na ostatních dětech, tak aspoň na vlastnim by mohlo :zed:

To s tim souhlasim, na zacatku rymy nechavam doma, at je to jaka chce ryma, jde to i videt, ze jsou decka mimo…nicmene priznaky nachlazeni trvaji dlouho i pote, kdyz uz clovek neni ani nakazlivy ani se neciti spatne, to je pak casto slozite urcit kdy poslat do skoly, kde se pak zase resi zameskani a tady dokonce jsou schopni zapocitat neodevzdane ulohy kvuli absenci do celkovych hodnoceni… :(

Sůvička80
Kecalka 208 příspěvků 19.11.18 19:16

U nás ve státní školce řeší, až když je rýma zelená a dítě chrchla jak tuberak :( . My máme výhodu, že chlap pracuje na směny, tak většinou vykryvam max. 1 den v týdnu. Takže se to dá, syna nechávám s kazdou rýmou doma, ale jen kvůli tomu, abychom dohlédli na smrkání, je náchylný na píchání uší. Momentálně půlka třídy sopli a druhá chrchla, tak si říkám, jestli fakt má smysl nechavat dítě doma, když ostatní na to prdí :pocitac: .

akcinaj
Závislačka 4088 příspěvků 4 inzeráty 19.11.18 19:23

@Lenka_Hal máte pravdu,to co jsem psala, myslim akutní fázi. To že někdo je za pár dní úplně ok a někdo „dosmrkává“ měsíc a ten rodič to ví a většinou učitelky také, to je věc jiná. U nás třeba uč. vyprávěla, že někdo nechce svačit a řekne že rano zvracel, měl teplotu atd.....to je pro mě prostě nepochopitelná věc a to jsem zaměstnaná a každé volno složitě zařizuju.

scorpinka
Kecalka 402 příspěvků 19.11.18 19:23

Nechat doma, rozhodně. Chápu rodiče, že mají někdy problém s hlídáním, ale jak k tomu přijdou zodpovědní rodiče, co své nemocné děti nechávají doma a po nemoci je pošlou do školy nebo školky se slabou imunitou a zase onemocní nanovo?? Zatím jsem se setkala s tím, že rodiče vždy pro dítě přišli, když jsme volali. Jeden nezodpovědný příklad… jeli jsme na školu v přírodě, maminka předala dítě učitelce s tím, že ji ráno bolelo břicho, ale bude to určitě dobrý. Do tří dnů mělo průjem a zvracelo 33 dětí ze 70, včetně učitelek, všichni postupně chytili střevní virózu, díky bacilonosiči, který to tam přivezl, tedy kvůli nezodpovědné matce… která se dodatečně omlouvala, ale to bylo k ničemu, protože to byl zkažený pobyt.

scorpinka
Kecalka 402 příspěvků 19.11.18 19:29

Jinak taky souhlasím, aspoń s tou akutní fází nechat doma.

Balua
Kecalka 245 příspěvků 19.11.18 19:30

Syn chodi do skolky kde inhaluji chodi do sauny bazenu rehabilituji pravda platime tam jeste za fyzioterapeutku ale nedam na ni dopustit je to ta nejlepsi investice co jsme mohli udelat. Syn je i tak casto nemocny jasny nema imunitu uz dva roky v kuse ma teplotu. Ale vse rozebiram s ucitelkami jestli kasle moc nebo se to da je tam hodne astmatiku a kaslou tam vsichni. Navic syn treba doma kaslal hodne a tam vubec takze je to i vzduchem
Ale je to o lidech kdyz vim ze kaslal celou noc tak ho do skolky nedam pac by byl jen protivny i ja bych byla

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >