Máte někdo partnera s narcistickou poruchou osobnosti?

67
15.1.20 17:38

Máte někdo partnera s narcistickou poruchou osobnosti?

Žiju v tom a zrovna jsem ve stavu, kdy bych potřebovala otevřít toto téma a třeba se s někým navzájem podpořit. Chce to spoustu sil a hlavně lidi, kteří rozumí, protože kdo nezažil, nechápe. Blízko nikoho takového nemám. Naopak dokonce i kamarádka mě začala přesvědčovat, jak je úžasnej a jak si ničeho nevážím. Ach jo. Rozchodem to skončí, ale do té doby, toužím po nějaké podpoře, je toho na mě moc, když jsem na to sama :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3006
15.1.20 17:43

Tohle se neda moc dobre lecit, protoze narcistni osobnost si nepripusti problem. Jedinou moznou sanci je parova terapie. Ake prognozy jsou velmi spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
15.1.20 17:45

A ta diagnóza pochází od tebe, nebo si ji odněkud přinesl a svěřil se ti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
15.1.20 17:55

Vím, že to nejde léčit, hledám jen někoho, kdo ví, o čem to je a chtěl by se navzájem podpořit. Diagnózu nemá určenou od psychologa, psychiatra, ale projevuje se tak, má to určité typické znaky, jsou snad jako přes kopírák a poslední měsíce jsem se radila i s odborníky (přes internet). Ono o tu diagnózu nejde. Jde o to, že mu dělá radost ubližovat a vidí jen sebe. A zkoušela jsem vše možné, nemění se nic. Vždy to sklouzne do útoků na mou osobu, on za nic nemůže, je dokonalý. Já chodím k psycholožce, on pomoc nepotřebuje. Vše dělá dobře. To jen já jsem přecitlivělá, nespravedlivá, nevděčná, pořád mám nějaké emoce, které se mu nelíbí (i když se třeba se směju)… je to prostě pakárna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
15.1.20 17:56

A i kdyby tu diagnozu měl, tak by mi to určitě neřekl :-D:-D Ale on by ani nikam nešel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54780
15.1.20 18:01

@duvi rozchodem to skončí píšeš…ale na co čekáš??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3116
15.1.20 18:01
@duvi píše: Žiju v tom a zrovna jsem ve stavu, kdy bych potřebovala otevřít toto téma a třeba se s někým navzájem podpořit. Chce to spoustu sil a hlavně lidi, kteří rozumí, protože kdo nezažil, nechápe. Blízko nikoho takového nemám. Naopak dokonce i kamarádka mě začala přesvědčovat, jak je úžasnej a jak si ničeho nevážím. Ach jo. Rozchodem to skončí, ale do té doby, toužím po nějaké podpoře, je toho na mě moc, když jsem na to sama :-(.

A co přesně potřebuješ? Co si tady od toho slibuješ?

Moje doporučení je, abys co nejdříve od něj odešla. Nacismus spadá do psychopatie a nic s tím neuděláš.

A i kdyby narcis nebyl, není ti s tím člověkem dobře, takže nejlepší bude se rozejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
15.1.20 18:02

Doporuciji knihu na toto téma od autora H. P. Rohr Narcismus vnitřní žalář. Velmi pěkné zde popisuje tento typ osobnosti a pomůže ti utřibit myšlenky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
15.1.20 18:05

Mně se totiž zdá, že slova „narcis“ a teď stále častěji i „manipulátor“ lítají vzduchem v takových 90% rozchodů, o kterých slyším.

Tím neříkám, že nemůžeš mít pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6101
15.1.20 18:14

Budes to muset vic rozvest, protoze „narcis“ je od prirody temer kazdy chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
15.1.20 18:20

Částečně má narcistni složku osobnosti každý zdravý člověk tak, aby se měl rád a jednal ve svém zájmu. Pokud je to porucha, tak má v kostce bludne představy o své bohovosti a vyjimecnosti hledá nějaké obdivovatele, ktere by mohl ponizovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3111
15.1.20 18:25

Zachraň se co nejdřív…Čím dyl setrvaváš, tim tvoje osobnost a sebevědomí trpí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
15.1.20 18:28

Možná nemá vyloženě poruchu, ale může mít akcentované rysy, které jsou přítomné u každého z nás (ideálně v rozumné míře).
Je fakt, že dnes se ten název opravdu trochu nadužívá. Navíc si dřív člověk v pohodě vystačil se slovy „sobec“ a „blbec“. Na druhou stranu, společenské klima v posledních letech asi také může za to, že se tyto rysy u lidí objevují čím dál častěji.

Mám s takovými lidmi velmi bohatou zkušenost, i v partnerských vztazích. Knížku od H. P. Rohra jsem také četla a také doporučuju. Stejně tak jsem četla i spoustu jiného materiálu, mohla bych už skoro přednášet. Nejsmutnější na tom je to, že narcisové jsou většinou celkem v pohodě :), ale to jejich okolí trpí. Takže ano, obraz, že narcis „něma problema“ a na psychoterapii chodí jeho rozhadrovaný partner, je zcela reálný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 18:46

Jednoznačně nejlepší rady jsou zde:

https://www.youtube.com/…r3pbw/videos

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
15.1.20 18:56

Mela jsem narcise jednoho sefa a to fakt nejde. NIKDY nebudes dost dobra, protoze on ma v sobe diru, kterou potrebuje zaplnit obdivem zvenku, jenze je to dira skrz - nikdy se nezaplni. Jestli je fakt narcis, jedine reseni pro tebe je utect, to opravdu nejde zmenit, lecit, nic.

A mas pravdu, narcisove jsou pro okoli casto velmi zajimavi, umi to, ale byt se s nima neda.

Ale nemyslim, ze narcisove vedome a cilene ublizuji, to jsou rysy jinych poruch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama