Máte někdo pouze kuchyň a žádný obývák?

Anonymní
7.4.16 15:07

máte někdo pouze kuchyň a žádný obývák?

Ahoj,
Máme tři roky postavený dům. Asi docela malou kuchyň kde máme i jídelní stůl pro 4 lidi. pak oddělený soklíkem je obývák, který je celkem prostorný. Velký gauč stolík na zdi knihovna krb a telka. Hodně místa. Prostor vypadá opticky větší než je, protože máme přez celou zeď okna. Zjistili jsme, že využíváme nejvíc kuchyň, sedíme zde i s návštěvou u jídelního stolu, který je malý, na sedačce sedíme vlastně jen na vánoce u pohádek a to i tak se často svalíme ke krbu na kus koberce. Převážně děti využívají obývák. Z gauče mají dobré bunkry a tak. Přemýšlíme, že koupíme malou sedajdu tak pro dva nebo jeden co se na ni natáhne. (vůbec ji nevyužíváme). Obrovskou televizi zrušíme, protože ji občas využívají jen děti. Nám se opravdu nestane, že by jsme se koukali na TV a nebo by to byla kulisa. pořídíme jen malinkou na zeď a nebo žádnou. Občas pohádku můžeme dětem pustit i na you tube přez počítač nebo ipad. V obýváku by jsme si udělali prostě velkou setkávací místnost velký stůl a nic moc víc.
Když tento nápad sdílím s nějakou kamarádkou tak na mě kouká jako na blázna, že to máme pěkné, tak co blbnu. Ale chci to spíš praktické. K čemu to je, že je to na oko pěkné. :roll: chci velký stůl, kde se můžeme hromadně s rodinou nebo kamarády posadit popovídat si.
Anonym protože možná vložím i nějaké foto a nechci odhalovat soukromí, když mě tady zpousta lidí zná. :think:
když to zhrnu prosě nám je obývák na nic. Ano hezké, když někdo příjde ale to je vše, vždy se setkáváme s děti a se všemi u jídelního stolu, není nic moc sedět na gauči a na lenošce vedle sebe naskládání jak v kině. :think:
Má to někdo podobně takto vyřešené?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64680
7.4.16 15:12

Ono záleží, jak to máte doma nastavené - pro většinu lidí je obývák místem setkávání, hrají si tam děti atd.. :think: ale udělejte si to, jak to vyhovuje vám. Osobně neznám nikoho, u koho bych na návštěvě seděla v kuchyni - tedy krom jídla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.16 15:15

@martina.se fakt? tak mi všude kam příjdeme (ve směs nové domy) sedíme v kuchyni :mrgreen: je to strašně fajn a pohodlné kolem velkého stolu a všichni na sebe hezky vidí. sedíte na gauči vedle sebe?
no u nas si děti taky hodně hrají v obýváku. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.16 15:15

Prosím o zachování anonymu, nebo smazat příspěxek-

Já to takhle zařízeno mám, a vše je OK, v domku bydlíme v podstatě 3 samostatné jednotky, každá jednotka má svoji ložnici a koupelnu s WC, společnou máme velkou obytnou kuchyň- obývák nemáme, i všechny návštěvy chodí zásadně do kuchyně (jen v létě na dvůr, to je takový náš letní obývák). Všem nám to tak vyhovuje, na tomhle uspořádání jsme se dohodli už při stěhování, a funguje to už šestým rokem. Jo, a TV máme taky jen v ložnicích.

• Citovat
  • Nahlásit
64680
7.4.16 15:16
@Anonymní píše:
@martina.se fakt? tak mi všude kam příjdeme (ve směs nové domy) sedíme v kuchyni :mrgreen: je to strašně fajn a pohodlné kolem velkého stolu a všichni na sebe hezky vidí. sedíte na gauči vedle sebe?
no u nas si děti taky hodně hrají v obýváku. :think:

my jsme v kuchyni akorát u tchýně :nevim: jinak sedíme vždy v obýváku - sedačka, křesla, konferák a tak :mrgreen: ale to je fakt o zvyku.. my bysme bez obýváku být nemohli, to je mladého útočiště :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elot
7.4.16 15:17

Mi bydlíme přechodně na podnájmu a taky obývák nemáme. Máme kuchyň, ložnici pak místnost kde spí děti a pak jednu společnou kde je stůl, televize a děti tu mají hračky a na zemi matrace. A už jsem si docela zvykla. Prostě si to udělejte jak chcete vy.

• Citovat
  • Nahlásit
12067
7.4.16 15:20

Tak my to tak máme prtz máme malý byt, ale odmalicka mam pocit ze nejvíc casu stravi rodina, i pripadna návštěva v kuchyni. Me se tvůj nápad libi a zcela to chápu. Estli tam jsou děti zvykli si hrát, zachovejte kus prostoru jako hernu a ve zbytku fakt muze byt jen ooobr stůl a nějaká pěkná ucelna komoda. Malou sedacku na pripadne rozvaleni bych nechala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
7.4.16 15:23

Jestli je pro vás obývák zbytečný, tak ho nemusíte mít jenom protože je to zvykem. Já jsem z domova taky zvyklá, že se sedělo v kuchyni u stolu ať už jsme si povídali jen my členové naší rodiny nebo když přijela návštěva. V našem bytě jsme taky dlouho neměli gauč a sedělo se vždy u stolu, teď už gauč máme a využívá ho hlavně manžel, protože ten je zvyklý na pravý opak, tam se vždy sedělo v obýváku u telky - i s jídlem.

• Citovat
  • Nahlásit
25090

Máme vcelku velkou místnost v domě, cca 6×4 metry, která je kychyní i obývákem zároveň, samozřejmě v každé části místnosti je jedno. Vodíme sem i návštěvy, scházíme se s dětmi…Má to své výhody, pouze večer, když chci mít klid a děti mi tam lezou, tak mi to vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7932

Švagr se švagrovou to mají podobně - mají velkou kuchyň s jídelním barem a je spojená s pidiobývákem - malá sedačka, křeslo, televize a konferenční stolek. Stejně prý většinou sedí u toho baru.

My máme jídelní stůl téměř v obýváku (máme celé přízemí propojené - kuchyň, jídelna, obývák a za polopříčkou pracovna) a s návštěvami často sedíme u stolu - hlavně kvůli tomu, že když jim uvařím čaj nebo kafe, nechci ho dávat kvůli dětem na konferenční stolek :?

Udělejte si to tak, jak to vyhovuje vám. Nepotřebu TV chápu, taky nemáme a nekoukáme, máme jen malý počítač, repráky a monitor, na pohádky to dětem stačí a když si chceme něco pustit my, tak si to pustíme projektorem na stěnu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
samurajka
7.4.16 15:29

Taky nemame klasicky obyvak, centrem mistnosti je velky stul, televizi nemame, misto pohovky jsou v rohu dve velke lenosky, ktery jsou nejvic vyuzivany o vikendu na spanek po obede :lol:, jinak tu ma jeste syn roztahany hracky. Kdyz si chceme pustit film, divame se na pc. Asi to zalezi na kazdym, jaky si to udela :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.16 15:31

@mumisek79 @Mufina díky holky na za názory, právě mě štve, že protože je zvykem mít obývák tak my ho musíme mít taky :roll:. uznávám, že pak to tady asi nebude „tak pěkné“ jak hlásí mé kamarádky, ale to je mi fakt jedno, já se tady chci cítit nejlíp a nemusí se to líbit nikomu jinému. Děti mají hned vedle pokojík ale i tak rádi vše vytahují do obýváku. Navíc přibyde třetí dítě, takže stejně do budoucna by nám byl v kuchyni stůl malý… já si to tady pořád tak pěkně omlouvám :mrgreen:, ale chtěla jsme jen zjistit jestli to někdo má podobně a nebo jsem fakt exot :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2762
7.4.16 15:31

Sice obývák máme i tv :mrgreen:

ale návštěvy a i rodina u nás sedí v kuchyni u stolu,
v obýváku nemáme stolek, aby děti měli více prostotu, i já mám kamarádku, která má sice obývák, ale stejně jí skoro veškeré návštěvy sedí v kuchyni u stolu kde na sebe lidi krásně vidí a dá se dobře bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
7.4.16 15:38

U mojí mámy taky sedíme vždy u kuch. stolu. Sedačku zrušila před lety neboť ji okoupovali psi a s těmi si tam nikdo neměl ani chuť sednout - byla zachlupená samozřejmě. Udělejte si to jak vám to vyhovuje, to je jasný, vubec neřeš kamarádky. Ty seš tam doma. My třeba nekoukáme na TV, možná do budoucna pořídíme kvuli malé, ale jinak taky nemáme sedačku, jen malou kuchyni se stolem. Pracovní stul s počítačem zvlášť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
7.4.16 15:39

Když přijde návštěva tak sedíme v obyváku a to samé když jdu někam já na návštěvu. Ale píšeš, že máš velký obývák. Moje kamarádka má v kuchyni stůl a ještě jeden v obýváku. Má normálně gauč, TV, obývací stěnu a konferenční stolek a na druhé straně má velký stůl a 4 židle, ale stůl se dá rozložit a vleze se tam myslím 8 lidí, ale nevím to přesně, nechci kecat. Každopádně pokud jsi zvyklá jinak tak obyvák klidně zruš :) je to Vaše bydlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat