máte někdo zkušenost s ,,vodítkem,, na dítě???

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3963
16.9.09 15:23

máte někdo zkušenost s ,,vodítkem,, na dítě???

Zdravím všechny maminky,
jelikož náš 1,5letý syn přestal chodit,teda spíš se ani pořádně sám nerozběhl a teď stávkuje úplně-vlastně chodí jen za náš prst,ale všechny maminky tvrdí,že chodí krásně jen je pohodlnej a odmítá se pustit ruky,rozhodli jsme se pořídit si kšíry na chození-vodítko-ikdyž ten název se mi spíš hodí na psí vodítko,máte s ním nějaké zkušenosti při učení chození????? já mám odrovnaný záda z toho věčnýho tahání :evil: ,děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
171
16.9.09 15:32

Voditko jsme pouzivali, ale ne na nauceni se chodit. Osvedcilo se mi v nerovnem terenu na zmirneni padu, v davu lidi, aby mi dite nekdo neodtahl, apod.
K vasi situaci - zkusila bych dat malemu neco do rucicky, treba maleho plysacka, aby mel pocit jistoty, voditko podle me nema smysl, protoze se stejne bude citit „navolno“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
16.9.09 16:30

Kšíry jsem nezkoušela, ale slyšela jsem, že v podobných případech „pomáhá“ vařečka - „prodlouží“ ruku vodiče a časem s ní batole běhá samo. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
16.9.09 17:23

Zijeme v USA a tady se ty detska voditka pouzivaji celkem casto. Tedy hlavne jsou videt v ZOO, muzeich, obchodacich a na ostatnich velkych verejnych mistech, kde by se nezbedne decko mohlo ztratit. Jinak to moc jinde nevidam. J.

• Citovat
  • Nahlásit
3394
16.9.09 18:34

Měla jsme ho půjčené, když jsme se chystali na pout. Bývá tam spousta lidí, tak abych měla tu naši cácoru běhavou trošičku pod kontrolou (v určitých situacích „ztrácí sluch“ a neposlechne, známe to všechny :lol: ). Na takové situace je fajn. Kamarádka ho používá běžně, když jde s dvojčaty do města. Oba kluci jsou už zdatní „chodci“, chodí a běhají, ale zá:,–(ně každej jiným směrem :D
Ale jak píšou holky, neumím si představit, že by nějak sloužilo k učení chození.
Zkus mu nabídnout do ruky vařečku, jako že on se drží dole, ty nahoře, a pak už je jen krůček k tomu, abych chodil sám s vařečkou v ruce a pak se pustí i té vařečky až mu bude překážet. Vařečku jsem kdysi taky použili s tím, že mamku bolí prst a tak se za něj nemůže Anežka držet :oops: (prst jsem nosila omotaný náplastí).
A hlavně nikam nespěchej, a užívej si, že ho zatím nemusíš honit po bytě popř. ulici :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3963
16.9.09 18:59

děkuji za rady,
právě že mi vařečky zkoušely-jakmile zjistil že ji nedržíme,sedl si a pak odmítal chodit úplně,taky různý hračky přes telefony,klíče,kroužky a další blbinky,začal trochu chodit,jenže teď se sám bojí jako hrom,chodí krásně,jen ho chci prostě odnaučit držení za ten prst-myslím že se spoléhá jen na něj,občas když se zapomene,stačí ho jen přidržovat za kapucku a jde,jenže takhle už to trvá 6měsíců,každý v jeho věku lítá a na nás se všichni jen blbě dívají,samozřejmě je mi jedno co si myslí,hlavně mi jde aby nějak škaredě nespadl,když je v tom chození takovej posera. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1966
16.9.09 19:10

Ahoj,
my jsme kšíry hodně používali se starším klukem - je červnový, chodit začal kolem 13měsíců, takže v době, kdy jsme byli pořád venku. Kdybych s ním měla neustále lítat v předklonu, tak bych si odrovnala záda. Na zadradě, kde máme rovný trávník, jsme ho nechávali, na chalupě, kde je svah a kameny atd., byl na „vodítku“. Nepadal, nebo si aspoň tolik nenatloukl, a spokojenost byla na obou stranách. Za zkoušku nic nedáš, vždyť ty kšíry stojí pár korun…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andela
17.9.09 08:49

Taky jsme s kšírama párknrát byli venku :D. Výhodou je, že dítko nikam neuteče, a když padá tak ho za kšíry přidržíš a zasekneš aniž by dopal na zem. Čehož naše chytré dítko začlo zneužívat a schálně se věšet, takže pak vypadal jako loutla na provázcích :D.
Ale je to fakt docela dobrý … hlavně i po čase když prcek začne stávkovat a chce chodit šám, já šám :D

• Citovat
  • Nahlásit
17063
17.9.09 12:03

Myslím, že kšíry tenhle problém nevyřeší - tak se prostě nebude držet prstu, ale bude spoléhat na vodítko a nebude chtít chodit bez něj… jenom mu dáš jinou „berličku“… Podle mne to vyřeší jen čas (já sama jsem začala bez držení chodit téměř ve dvou letech, každé dítě je jiné), prostě ho jednou něco zaujme natolik, že se za tím rozběhne sám…

Bohunka ________________
Helenka, 2,5 roku
TP 10/11 09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3963
17.9.09 15:40

Uvidím,každopádně kšíry už jsou na cestě k nám,mám pocit že se mu ,,chůze samotná,,začíná vracet,neprotestuje když ho odmítám držet,takže jej raději ,,vedu,,jen za tu kapucku ať si pomalu zvyká chodit bez prstu :oops: ,pak dám vědět,jak fungují kšíry a děkuji za rady. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3963
3.10.09 11:21

Tak už konečně chodíme !!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
nějak to začalo samo asi před týdnem-kdy jsme zrovna konečně objednali ,,vodítko,, a když konečně došlo, tak už chodil téměř sám,občas mu ho dám,abych zmírnila pády,hlavně na asfaltu, doporučuji si ho pořídít u takových dětí,které mají šílený strach z chozéní a pádů,teď už si je malý jistý-díky vodítku-každým krokem :lol: :lol: :lol: :-) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat