Máte někdo zkušenost se zápalem plic novorozence hned po porodu?

19.9.19 07:12

Mate nekdo zkusenost se zapalem plic novorozence hned po porodu?

Maminky, narodilo se nam po mesicich velmi tezkeho tehotenstvi a tezkeho porodu miminko…bohuzel ma tezky jednostrsnny zapal plic. O jedno jsme prisli a je to nsse prvni. Je tu nekdo kdo ma tu zkusenost s dobrym koncem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13518
19.9.19 07:14

Moje dcera se narodila ve 26. týdnu a v inkubátoru prodělala mimo jiné i infekce dýchacího ústrojí, ale konkrétně zápal plic asi ne. Ale chci vám poslat spoustu síly…vám i miminku :hug: věřte mu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13518
19.9.19 07:15

Mimochodem - v 7 letech zdravá holka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15879
19.9.19 07:28

Já měla zápal plic jako miminko, dovezla jsem si jo z porodnice, a to v době, kdy lékařská péče měla mnohem jinou úroveň. Měli jsme ho všichni, co jsme se narodili ve stejném období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
19.9.19 08:41

Zkušenost mám, syn se narodil v 36+0, akutní CS, pak převoz na KARIM do jiné nemocnice, nejdřív CPAP, pak intubace, oběhová podpora, ATB, oboustranný zápal plic, pak léčba oxidem dusným pro plicní hypertenzi, 10 den už bez většiny hadiček na intermediaru, 20 den jsme šli domů, první rok jsme lítali po doktorech, cvičili vojtovku, dnes 6 let chodí do první třídy, normální zdravé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5322
19.9.19 09:25

Pamatuji si, když jsem byla po druhém porodu v porodnici (byla jsem tam se synem týden kvůli silné žloutence, kdy byl na kapačkách pod světlem v inkubátoru), že se tam 2 dny po mém synovi narodil kluk se zápalem plic. Už měl rozjetý zánět z dělohy, chodila jsem za svým synem na neonatologii několikrát denně a tak jsem o tom případu věděla celkem dost :( Slyšela jsem i jak primářka neonatologie volá do dětské nemocnice jen pár hodin po porodu. Pro miminko přijela záchranka s mobilním inkubátorem a odvezli ho do fakultky. Potkávala jsem na chodbě plačící rodiče :( Paní pak podepsala reverz a odjela za malým. Asi po třech dnech jsem však na chodbě potkala tatínka toho malého, usmíval se a šel s dárkem poděkovat doktorům a sestřičkám na neonatologii, protože svou rychlou reakcí a péčí malého zachránili, že se jeho stav lepší a bude v pořádku ;) I mě tehdy spadl kámen ze srdce, bylo mi z toho totiž smutno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.19 10:58

Dekuji vsem za povzbuzeni. Zvlaste za tu posledni reakci…syn mrl totiz zapal plic uz taky z delohy. Zatim se lepsi, ale i tak je to pro psychiku sila a to se nehroutim jako jiny maminy. Doufam, ze to ani neprijde, protoze tim nikomu nepomuzu;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5322
19.9.19 11:46
@Tucnak123 píše:
Dekuji vsem za povzbuzeni. Zvlaste za tu posledni reakci…syn mrl totiz zapal plic uz taky z delohy. Zatim se lepsi, ale i tak je to pro psychiku sila a to se nehroutim jako jiny maminy. Doufam, ze to ani neprijde, protoze tim nikomu nepomuzu;-)

Ono to na tebe spíš dopadne, až z toho bude malý venku. Přeji hodně síly :hug: a věřím, že to bude OK :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13518
19.9.19 14:18

@Tucnak123 - fungují u tebe ty správné hormony :kytka: takže neměj výčitky, že se nehroutíš.. Vidíš, i maličký (nebo maličká) í, že mu máma věří a bojuje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
19.9.19 14:54

@Tucnak123 Vydrž! Bude to dobré. Jak ho zaléčí, tak se bude potom velmi rychle zlepšovat uvidíš.
Napíšu ti, jak to bylo u nás:
19. 12. se malý narodil plánovaným SC 38 tt, hned po porodu těžce dýchal
za pár hodin mi přišli na JIP říct, že je na novorozenecké JIP pro potíže s dechem
vůbec jsem ho tedy od porodu neviděla, nehorší hodiny mého života
20.12. ráno mě za ním na chvíli zavezli, byl připojený na ventilaci, večer musel být převezen na respirační JIP do Podolí na léčbu oxidem dusnatým
24.12. byl bez umělé ventilace a pak šel na intermediární odd.
27.12. jsem za ním nastoupila do nemocnice, měla jsem ho už na pokoji, kojila jsem
29.12. jsme jeli domů
Vlastně nikdo pořádně nevěděl proč a jak se to stalo, vypadá to, že byl mladší než podle UZV a neměl plíce ještě plně dozrálé, plus ten zánět. Takže jsme skončili s diagnozou vrozený zápal plic.
A je úplně zdravý, žádná další speciální péče nebyla potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama