Máte někdo zkušenost- třes, vysoký tlak, arytmie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alisa81
Povídálka 20 příspěvků 08.06.19 10:53
Máte někdo zkušenost- třes, vysoký tlak, arytmie

Máte s tímto stavem někdo zkušenost. Děje se to poslední měsíc tak jednou v týdnu. Třes, vysoký krevní tlak, arytmie, trvá to pár hodin. Testy krevní v pořádku, holter na tlak v normě, léky na asthma mám stále stejné. Děkuji za Vaše zkušenosti

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 11:04

Kolik máš tlak? Měla jsem něco podobného a začalo to v době dlouhodobých stressů, nočních směn atd. Při hektické noční směne (pracuju v nemocnici) se mi udělalo špatně, bolela mě hlava a měla jsem tlak 190/110, tak se na to přišlo. Mám taky astma. Dostala jsem léky na tlak, které se nekříží s léky na stma. Od té doby už tyto příhody nemám. Taky jsem upravila pracovní dobu, noční směny mám miniálně…a když jsem pár kili zhubla, omezila sůl v jídle, taky to pomohlo.

Ou
Echt Kelišová 7838 příspěvků 08.06.19 11:18

To vypadá jako od úzkosti. Což je teda lepší varianta, než kdyby to bylo od nějaké srdeční choroby.

Nejeefektivnější řešení je vstoupit do psychoterapie.

Mezi tím, než se smíříš s tím, že to je ta nejefektivnější cesta jak převzít kontrolu nad svým životem, si pořiď tuhle knihu, abys rozumněla tomu jak úzkost funguje a co s ní dělat. Ale ta psychoterapie je spolehlivější, než snaha prokousat se tím sama.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 08.06.19 11:33

@Alisa81 Jak může být holter v pořádku, když příhody trvají několik hodin? Mě holter zaznamenal jakoukoliv anomálii, ale začalo by se to řešit až v případě, kdy by byla delší než dvě minuty. Vyžádala bych si holtra na tlak na celý týden a potom i holtra na ekg - ten se ale dává myslím jen na 24-48hodin. Co ultrazvuk srdce, proběhl?

Alisa81
Povídálka 20 příspěvků 08.06.19 11:49

@smoule.koule obvodak mi to nenapíše. Podle ní je to od psychiky

Alisa81
Povídálka 20 příspěvků 08.06.19 11:51
@Alisa81 píše:
@smoule.koule obvodak mi to nenapíše. Podle ní je to od psychiky. EKG holter byl v lednu v pohodě. A to mi , řekl chvílemi se může stát, že to vyskočí. Teď jsem to chtěla napsat a nenapíše
smoule.koule
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 08.06.19 11:56

@Alisa81 Tak vyměň obvoďáka. Mě žádanku napsala i na gynekologii, ale to bude tím, že jsem těhotná. Při objednání ale ani žádanku na ekg nechtěl. :nevim:

mroe
Neúnavná pisatelka 15603 příspěvků 08.06.19 12:47
@Alisa81 píše:

A ten prechodne vysoky tlak sis zmerila jak?

Alisa81
Povídálka 20 příspěvků 08.06.19 13:08

V noci když jsem se začla pajtlivst. Jsem už od včera nespala a spát se mi nechce :nevim:

mroe
Neúnavná pisatelka 15603 příspěvků 08.06.19 13:32

No ale jak sis zmerila tlak a jak sis diagnostikovala tu arytmii? Mne se zda dost zvlastni, ze mas epizody trvajici par hodin a pritom Holter neukazal sebemensi naznak. Ne ze by to bylo nemozne.

baimoli
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 08.06.19 13:39
@Alisa81 píše:
V noci když jsem se začla pajtlivst. Jsem už od včera nespala a spát se mi nechce :nevim:

A nemáš nějaké stresy? Když se ti to děje v noci? Máš arytmii potvrzenou na kardiologii nebo pocit, že se ti „plaší srdce“?

Krofka
Kecalka 392 příspěvků 08.06.19 13:47

Podobný stavy jsem měla a následně se potvrdila hyperfunkce štítné žlázy. Odběry na ni ti dělali?

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15216 příspěvků 08.06.19 16:35

Mám to samé od štítné žlázy

Váš příspěvek
Reklama