Máte někdo zkušenost UNITED REAL Východní Čechy ??

lenin02
31.3.19 21:44

Máte někdo zkušenost UNITED REAL Východní Čechy ??

Ahoj, mate někdo zkusenost UNITED REAL Východní Čechy Pardubice nebo celkově. Zabivaji se vystavbou rodinnych domu ss financováním poradí apod. Diky za info

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1
9.7.19 17:43

Zdravím,
asi už pro Vás nebude aktuální, ale i tak musím doplnit svoji nedávnou zkušenost.
Bohužel jednání nebylo seriózní. Ohýbali fakty, zatajovali skutečnosti (např. podepisující osoba na smlouvě byla ke dni tohoto příspěvku v insolvenčním rejstříku a bylo povoleno oddlužení). Odpovídají jen na některé dotazy, na zbylé, které jim jsou asi proti srsti, argumentují stylem „včera to podepsali tři, buď berte, nebo nechte být“, a vyvíjejí nátlak k rychlému podpisu.
Bohužel nemůžeme doporučit.
Přinejmenším doporučujeme konzultaci s advokátem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
4.9.19 17:28

zkušenost

Dobrý den,

naprosto souhlasím s panem Jirkou. Máme bohužel stejné zkušenosti. Naprosto neseriózní jednaní. V inzerátu máte uvedenou cenu za metr+ provize. Realita je jiná. Tlačí Vás k podpisu smlouvy nejlépe ihned a přinést hotovost s argumentem, že když ne vy, tak zájemců je spousta a musí to být okamžitě. Nehledě na to, že paní makléřka je v insolvenci. Smlouvu jsme konzultovali narychlo s advokátem, našel v ní nedostatky, které jsme chtěli upravit. Opět nám ze strany realitky bylo řečeno, že není čas smlouvu upravovat a je potřeba zaplatit ihned. Tolik naše aktuální zkušenost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
6.9.19 15:53

čtěte pozorně ! nedoporučuji

Dobrý den,

Potvrzuji recenze ostatních. Rozhodně nedoporučujeme!

Je zajímavé, že před třemi týdny jsme našli více recenzí na United Real než nyní a nejednalo se o kladné recenze.
Co se týče naší zkušenosti s touto společností/organizací/zaměstnanci, je opravdu špatná.
V první řadě vypadala komunikace velice dobře, paní makléřka byla vstřícná a pozemek nám ukázala, na veškeré dotazy odpověděla a doplnila to na co jsme se nezeptali.
Bohužel první dojem někdy klame a to byl právě náš případ.
Cena byla jasně daná s tím že se zaplatí i provize RK (100k).
Ve většině případech je to tak, že provizi vyplácí prodávající, ne kupující pokud se nepletu nebo je provize součástí kupní ceny, ale dobře - nevadí.

Co nás zarazilo bylo to, že se kupuje pozemek s vodárnou (100 m²), která stála za pozemkem s tím, že časem se vodárna zbourá a kousek pozemku kde vodárna byla se připíše nám jakožto novým majitelům. Nedalo nám to a spojili jsme se s panem starostou obce. Uvedli jsme ho do situace načež nám vysvětlil, že je hloupost bourat vodárnu když napájí nedaleký statek s býky a tato část pozemku nemá být na prodej.
Přislíbil zjištění informací a odkoupení části pozemku s vodárnou ze strany obce.

Makléřka nás informovala, že pozemek se prodává bez vodárny, a jestli s nimi chceme stavět i dům ať se obrátíme na jejího nadřízeného, který řeší prodej pozemek + dům, paní makléřka řeší pouze prodej pozemků.
Když jsme paní makléřce volali, že o pozemek máme zájem, ať zašle rezervační a kupní smlouvy, abychom mohli předat právníkovi ke kontrole, bylo nám řečeno, že s jedná o standartní smlouvy a nikdo s nimi nemá problém - „týdně podepisujeme tři rezervační smlouvy“. Tento hovor proběhl v dopoledních hodinách (úterý), smlouvy přišly až odpoledne a v emailu stálo, že můžeme rezervační smlouvu podepsat hned druhý den odpoledne nebo ve čtvrtek ráno = nátlak k podpisu.

V rychlosti jsme se domluvili s právníkem, který smlouvu prověřil a konstatoval, že se opravdu jedná o standartní smlouvu, pouze u rezervační smlouvy měl nějaké poznámky, které paní makléřka nechtěla změnit, protože by musela dát smlouvu právničce a to by trvalo další týden, během té doby to může prodat dalším třem zájemcům plus se rezervační poplatek zvýšil o 50 tisíc, protože jsme od nich nechtěli dům-nechápu proč jsme na toto nebyli upozorněni hned první den.
Zde to začalo být ještě divnější, volal nám právník, že paní makléřka, která je na rezervační smlouvě je vlastně v insolvenčním řízení a jméno na vizitce a smlouvě nesedí se jménem vedeným u IČa.
Smlouvu nám tedy nezměnili a v pátek máme přijít podepsat rezervační smlouvu a poslat poplatek nebo vzít hotovost což bylo 150 tisíc. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale není to malá částka a dávat to jen tak se nám nechtělo.

Sešli jsme se tedy s paní makléřkou, začali si ujasňovat cenu, rezervační poplatek 150k byla zároveň i provize RK, ale tuto provizi vlastně nedostane RK ale přímo makléřka. Chtěli jsme peníze poslat do úschovny k notářce, s tím paní nesouhlasila, protože je to proti zásadám RK, oni to takto nedělají atd. - stále nám nechtěla říct pádný důvod proč peníze neposlat do úschovny. Dále nám řekla, že po podpisu rezervační smlouvy si vlastně část provize může vzít - to jsme věděli že pozemek nebude. Když jsme začali s tím, že je na paní uvalena insolvence bylo nám řečeno „to je úplně jedno jestli je nebo není to s tím nemá nic společného“ - aha tak dejte 150k jen tak někomu, ideálně hotovost.
A opět přišlo „já nikoho do koupě nutit nebudu, smlouvy podepisujeme třikrát do týdne,…“ stále dokola stejná písnička.

Déle to pokračovalo ve stejném duchu a když už paní nevěděla čím argumentovat, vstala a podala ruku s tím že pokud máme zájem ať se ozveme.

Náš zájem se vytratil, ale pouze co se týče komunikace s touto společností nebo touto paní makléřkou. Ten samý den jsem dostal další užitečné informace jak vlastně obchod s touto RK funguje a opravdu nedoporučuji.
Samozřejmě paní makléřka vám řekne, že v okolí prodává 90% nemovitostí a klidně Vám dá číslo na majitele a můžete se zeptat….ne opravdu nechceme, děkujeme za novou zkušenost!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
7.5.20 18:39

Taky nás zaujala výstavba od této společnosti. Jsem ráda, že jsem našla tyto recenze, prosím má ještě někdo nějaké zkušenosti? I když těžko asi došlo ke zlepšení, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
31.7.20 12:31

Dobrý den,
oživim malinko diskuzi.
Máme jít v pondělí podepisovat smlouvu, rezervační,
Naše hypoteční poradkyně nám řekla, ze by ale chtěla vidět rezervaci smlouvy atd. A také, ze ve většině případu se nedává hotovost.ale zasílá se do úschovy bance nebo advokatovi.
Paní nám tedy říká co se zde píše výše/Ze má další lidi za nami atd. Takže trosku tlačí a mě se nechce dávat tolik peněz hotove paní, která je v insolvenci 🙈
Mate s nimi někdo dobrou zkušenost prosím??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
31.7.20 12:44

@Nicol-8
Paní z banky má pravdu. Peníze nikdy v hotovosti - vždy převodem na účet buď advokátovi nebo do úschovy. NIKDY jinak!!! Přijdete o peníze i o byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
31.7.20 12:54
@FraDeu píše:
@Nicol-8
Paní z banky má pravdu. Peníze nikdy v hotovosti - vždy převodem na účet buď advokátovi nebo do úschovy. NIKDY jinak!!! Přijdete o peníze i o byt.

No tak to jste mi tedy moc optimismu nepřidala 🙈
Máme tam tedy jet a říct, ze peníze jen převodem?
Jsem z toho celkem zklamana…tím jejím přístupem,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
31.7.20 13:20
@Nicol-8 píše:
No tak to jste mi tedy moc optimismu nepřidala 🙈
Máme tam tedy jet a říct, ze peníze jen převodem?
Jsem z toho celkem zklamana…tím jejím přístupem,

Když si vemu, jací blbci dělají v realitkách (když je na této pozici chlap s výučním listem kuchař), tak se nedivím.
Paní z banky radí velice dobře. Mě osobně by nenapadlo někomu - kor v insolvenci (čili pro mě absolutně finanční negramot) dát jen tak někomu peníze a kor na nákup bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
31.7.20 13:31
@FraDeu píše:
Když si vemu, jací blbci dělají v realitkách (když je na této pozici chlap s výučním listem kuchař), tak se nedivím.
Paní z banky radí velice dobře. Mě osobně by nenapadlo někomu - kor v insolvenci (čili pro mě absolutně finanční negramot) dát jen tak někomu peníze a kor na nákup bytu.

Máte pravdu no, Mají tak bohužel postavenou rezervační smlouvu, Přímo je tam uvedeno v hotovosti,
Což nechápu, fakt mi to přijde divné.
No asi to uděláme tak, ze tam pojedeme, ale budeme trvat na zaslání na účet a pokud to nepůjde, holt se asi s domem rozloučime.
Je pravda ze cca 20 domu už tam stojí, což je jediné, co mi malinko dodává optimismu, ale pristup paní je proste zvláštní. Ještě mi teda napadlo cinknout tam na sousedy a zeptat se, zda při koupi a výstavbě bylo vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9380
31.7.20 14:06

Šmarjápano a ten barák by na vás převedla kdy, až jí dáte peníze? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
31.7.20 14:08
@Tarinka píše: Šmarjápano a ten barák by na vás převedla kdy, až jí dáte peníze? 8o

Až budou majitele zapsani na katastru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
31.7.20 14:59
@Tarinka píše: Šmarjápano a ten barák by na vás převedla kdy, až jí dáte peníze? 8o

Je to rezervační smlouva a dům se začíná stavět po podpisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
31.7.20 15:00
@FraDeu píše:
Až budou majitele zapsani na katastru.

Ano, po rezervační smlouvě, se pak podepisuje smlouva kupní, kde budeme poté zapsání do katastru a poté se začne s výstavbou domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9380
31.7.20 15:08
@Nicol-8 píše:
Je to rezervační smlouva a dům se začíná stavět po podpisu.

Jo, pardon, rezervační smlouva, je si to špatně přečetla. Mám za to, že když jsme kupovali barák, tak jsme tu rezervaci taky platili přímo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama