Máte někdo zkušenosti s botoxem u hyperaktivního měchýře

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
4.1.22 20:01

máte někdo zkušenosti s botoxem u hyperaktivního měchýře

Máte někdo zkušenosti s botoxem u hyperaktivního měchýře
Přečetl jsem tady některé příspěvky a zaujal mě příběh hyperaktivity, kdy na urodynamice má dotyčný/á první pocit na nutkání močit při 44ml a velké nutkání při 170ml, nepomáhají anticholinergika naposledy Betmiga, mám to podobně, zajímalo by mě zda někdo s takovouto diagnózou již byl na botoxu do stěn moč. měchýře a jak to dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4924
4.1.22 20:08
@Jára0 píše:
Máte někdo zkušenosti s botoxem u hyperaktivního měchýře
Přečetl jsem tady některé příspěvky a zaujal mě příběh hyperaktivity, kdy na urodynamice má dotyčný/á první pocit na nutkání močit při 44ml a velké nutkání při 170ml, nepomáhají anticholinergika naposledy Betmiga, mám to podobně, zajímalo by mě zda někdo s takovouto diagnózou již byl na botoxu do stěn moč. měchýře a jak to dopadlo.

Ahoj, tohle téma jsem možná psala já, měla jsem jít na botox v roce 2020, jenomže zrovna přišel Covid, tak mi to zrušili a pak už jsem nesebrala odvahu, protože ti po aplikaci jakoby ochrne močový měchýř a může se stát, že budeš plně závislý na cévkování po dobu než, se botox odbourá (tak cca 6-9 měsíců mi říkali). Pak se stejně někdy botox musí aplikovat znovu. Já brala asi 5 druhů léků na hyperaktivní močák, včetně Betmigy a nic mi nepomohlo. Je fakt, že u mě v tom ale hraje velikou roli i psychika. Teď chodím na wc trochu méně často, i když častěji, než „normální“ lidé. Mám zmapovaná wc po celé Praze. Já k tomu mám ještě dráždivý tračník, takže se s wc nenudím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
4.1.22 20:21

botox měchýř

Dík za názor. Všude je napsáno, že když máš nucení na močení třeba po hodině a půl, že musíš jit na záchod a vymočíš třeba 150ml, ale já vím, že mám kapacitu i 400ml, tak proč bych chodil, vydržím přes bolest další hodinu a jdu až s 350ml, ano botoxu se taky bojím, vlastně to vypne vyprazdňování a i to může vypnou svěrač, je to riziko, ale jednou tam asi půjdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
4.1.22 21:01
@Jára0 píše:
Dík za názor. Všude je napsáno, že když máš nucení na močení třeba po hodině a půl, že musíš jit na záchod a vymočíš třeba 150ml, ale já vím, že mám kapacitu i 400ml, tak proč bych chodil, vydržím přes bolest další hodinu a jdu až s 350ml, ano botoxu se taky bojím, vlastně to vypne vyprazdňování a i to může vypnou svěrač, je to riziko, ale jednou tam asi půjdu.

tvl kdo Ti poradil chodt i pres bolest? normalne chod kdyz si mocak rekne… a nezadrzuj to, to je vzdycky spatne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.1.22 16:30

botox měchýř

No, když jsi měla nutkání po 170ml, tak to já mám taky, tak by jsi musela chodit někdy i po 2 hodinách, někdy to je to i 6 hodin, po 6 hodinách jdu, ale po 2 hodinách vím, že to můžu natáhnou, protože mám měchýř asi 400ml, možná i víc, od 170 již hlásí plný stav, ale je to falešný signál, proto vydržím ještě hodinu a jdu s 200 až 300 ml, nikomu to nevnucuju, je to každého odpovědnost, aby nepřekročil maximální objem měchýře. Jak často chodíš na malou Ty, stále máš těch 170 ml, jako já nebo více, to by mě zajímalo. Dík za informaci, doktor nikdy neví to co člověk, který tento problém má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4924
5.1.22 17:18
@Jára0 píše:
No, když jsi měla nutkání po 170ml, tak to já mám taky, tak by jsi musela chodit někdy i po 2 hodinách, někdy to je to i 6 hodin, po 6 hodinách jdu, ale po 2 hodinách vím, že to můžu natáhnou, protože mám měchýř asi 400ml, možná i víc, od 170 již hlásí plný stav, ale je to falešný signál, proto vydržím ještě hodinu a jdu s 200 až 300 ml, nikomu to nevnucuju, je to každého odpovědnost, aby nepřekročil maximální objem měchýře. Jak často chodíš na malou Ty, stále máš těch 170 ml, jako já nebo více, to by mě zajímalo. Dík za informaci, doktor nikdy neví to co člověk, který tento problém má.

Ahoj, já jsem tady kdysi psala, že jsem maximální nutkání měla na urodynamice při 170 ml, takže to znamená, že v tu dobu jsem lítala pořád čůrat, klidně po 20ti minutách, mně se prostě asi nějak rychleji tvoří moč, nebo to nechápu, protože jdu třeba ráno 3krát po sobě a pokaždé vymočím nějaké větší množství. 6 hodin nejít na wc ve dne je u mě nemožné, jak jsem psala, pořád hledám wc a lítám na ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.1.22 18:00

botox měchýř

To je zajímavé, ale potřebuji více informací, tedy jdeš na malou buď 44 nebo 170ml, protože jsi psala, že na urodynamice máš nutkání mírné 44ml a pak silné 170ml, pak řekněme 0,5 hodiny, jdeš znova, pak zase 0,5 hodiny jdeš po třetí, co poté, nebo to máš po 0,5 hodině celý den, já mám kapacitu 170ml a záleží za jakou dobu těch 170ml vyprodukuji, někdy 1,5 hodiny, někdy i šest a mírné nutkání si neumím představit, jsi schopná jít na malou u mírného nutkání, protože pokud ano, tak je to prostě nutkání plnohodnotné, já když mám nutkání tak vždy mohu jít na malou, tedy je plnohodnotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
6.1.22 16:42

botox měchýř

Dneska jsem si to znova sledoval a chodil jsem přesně podle nutkání a chodím po jedné hodině s 170ml, těch šest je špatně tam má být tři hodiny a to jsem měl hodně pohybu a málo jsem pil, jsem schopen hodinu protáhnout na až 2,5 hod a jdu s 300ml, tvoje data by mě zajímala, abych více pochopil ty poruchy močového měchýře a za tyto informace děkuji, lékař tyto informace není schopen dát, protože s tím nemá osobní zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1818
6.1.22 17:36

@Jára0 Tyto problémy se řeší na urologii a neříkej, že urolog s tím nemá zkušenosti.

Myslím si, že botox patří až mezi ty pozdější formy léčby. Ne na začátku.

Udělej si mikční deník. Zaznamenej si kolik toho za den vypiješ a vymočíš - také v tom je frekvence a množství obojího. Dle toho se dá posunout dál.

Začni třeba tady: https://www.musimcasto.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat