Máte někdo zkušenosti s lichořeřišnicí?

mončís
8.9.12 14:40

máte někdo zkušenosti s Lichořeřišnicí?

Ahoj holky. Před těhotenstvím jsem trpěla na záněty, teď jsem měla půl roku klid a dneska ráno se zase objevil :,( naštěstí jsem se ho SNAD zbavila.. hodně jsem pila a zahřejvám se. Ale chtěla bych se zeptat že jsem v diskuzích často četla že Vám pomohla Lichořeřišnice.. Jak Vám pomohla? přemýšlím, že si to koupím kdyby se o mě zase pokoušel.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
341
8.9.12 15:39

Ahoj ;) A ty myslíš gynekologický zánět? Já si dělala odvar (čaj) při zánětu močového měchýře a tam uřčitě pomohl ale spolu s antibiotiky protože už jsem to měla dost rozjetý…ale pila jsem ho potom ještě dlouho a bylo to už ok :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
8.9.12 17:11

Ja na ni nedám dopustit:)! Brala jsem ji i v těhotenství, nijak to nevadí. Hned jak cítím, že se mi rozjíždí zánět, nasadím tablety (asi 3-4 denne dle navodu) a vetsinou to zabere. Samozreme, pokud se to treba do druheho dne zhorsi, lepší mazat k doktorovi, v těhotenství to není sranda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12659
8.9.12 17:23

Já ji brala vždy na podzim i kvůli imunitě. A doporučuji spíš v kapkách. Nezatěžuje organismus a je to čistě přírodní :)) za mě palec hore. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mončís
8.9.12 18:23

Díky holky :) zkusím je teda taky, a když se může i v těhotenství tím líp..

• Citovat
  • Nahlásit
45
29.3.13 12:41

Ahoj holky, mně by zajímalo, jestli jste některá kapičky lichořeřišnice dávaly dětem? Jestli se to může? Sama ji užívám a je skvělá, ale nevím, jak je to u dětí. Paní ve zdravé výživě říkala, že to děti mohou, třeba jen 5 kapek, mám 2 letého syna, ale stále nevím. Máte některá zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.3.13 18:29

Dvouletému dítěti určitě snížené dávkování, přesně jak píšeš 5 kapek 3× denně, mám ozkoušeno též u dvouleté dcerky ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
29.3.13 21:05

Tak to je fajn, nechci, aby skončil na antibiotikách, měl stafylokoka, spravilo se to a teď mám pocit, že se to zase vrací, neustále zahleněný, občas zvrací… Koupila jsem tinkturu a tam je právě napsáno, že to nesmí děti a těhotné, tak jsem měla strach to malým dávat. Prý se to dá dětem mazat i na bříško, ale to nevím, jaký by to mělo efekt
A dávala jsi to malé do čaje nebo prostě jen tak na lzičce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.3.13 22:29

A od jaké to máš firmy? Já jí to dávám do malého frťánka do trochy vody :-) Oni to tam mají napsané, že třeba děti až od 6 let, ale to tak musí být papírově ošetřeno, protože je v tom alkohol a bla bla bla.. no prostě nesmysl, děti to můžou samozřejmě, ale musí se to dávkování přizpůsobit jejich věku, resp. váze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
29.3.13 22:46

Já jsem to koupila ve zdravé výživě, je to firma serafin.Taky tam píšou 1 kapku na 1 kg hmotnosti. Tak zítra začnem kapat, doufám, že to zabere.Furt mně přijde lepší vyzkoušet bylinky, než cpát hned do prcka antibiotika. Díky moc za info :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yuppy
19.8.13 10:19

Tak mě lichořeřišnice doslova zachránila. Měla jsem záněty močáku tak často, že jsem vpodstatě rok vkuse brala antibiotika. Po každém vyléčení trvalo tak 2 týdny, než se mi to vrátilo. Brusinky ani jiná alternativa nepomohla, až lichořeřišnice - už 2 roky bez zánětu! Beru to v kapkách, ta účinná látka se lépe uvolňuje pomocí alkoholu, v čemž je právě teď problém. Jsem těhotná, a nebylo mi to doporučeno ani doktorem, ani v lékárně. Problém není v lichořeřišnici, ale v té tinktuře. Na té lahvičce to je taky napsáno, že to není určeno pro těhu, takže jsem si koupila čaj. Uvidíme, bojím se, aby to stačilo, ale ty kapky bych asi neriskovala…

• Citovat
  • Nahlásit
45
19.8.13 10:47

A v kolikátém jsi týdnu? Já jsem užívala v těhu bylinkovou tinkturu, ne teda lichořeřišnici, ale je pravda, že už jsem byla ve 30.tydnu a nic se nestalo. Myslím, že některé bylinky v těhotenství mevadí, ale ze začátku bych to taky neriskovala. Já jsem měla taky záněty a užívala homeopatika a bylinky, užívala jsem je, i když jsem otěhotněla a nic se nestalo
Jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem vysadila, ale pokud je všeho s mírou tak by se nemělo nic stát. Jen si dát opravdu pozor na ty bylinky, které se fakt v těhu nesmí. Ale ten čaj je myslím uplně v poho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yuppy
10.9.13 12:34

Jsem v 9tt. Ta lichořeřišnice jako bylinka prý není závadná v žádném stupni těhotenství, proto se může třeba v tom čaji, problém s tou tinkturou je spíše ten alkohol. Já to asi taky risknu i s tou tinkturou, až budu mít za sebou 1. trimestr, myslím že v pokročilém těhu se nemůže nic zásadního stát; v těch 25 kapkách na den (pokud to užívám jen jako prevenci, tak beru jen 1/2 doporuč. množství) je toho alkoholu celkem zanedbatelné množství, a lepší, než riskovat zánět a antibiotika. Akorát z toho kraje těhu to ještě chci vydržet, no snad to zvládnu… :)

• Citovat
  • Nahlásit
76
17.9.13 13:51

Já bych se toho alkoholu nebála, je to zanedbatelné množství.. jinak zkuste napsat na www.novyobzor.cz, pan Kolár tam má diskusi, tak se ho na to můžete optat ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3729
19.9.13 13:42

Ahoj, moje mamina se věnuje alternativní medicíně - hlavně bylinky a energie. Měla jsem poslední rok před početím opakovaný záněty močáku občas spojený i s vaginální mykózou, takže nyní beru preventivně bylinkouvou tinkturu lichořeřišnice od Grešíka 2× denně a obden slabounký odvar z jedné lžičky čaje Močový měchýř od firmy Serafin jako prevenci. Zatím ani náznak obtíží, postupně jsme snížily dávku kapiček na udržovací. Alkohol v tinktuře vůbec neva, je ho v denní dávce hrozně maličko. Jinak jsem teďko 15+6, beru to od začátku „snažení“. Pokud nevíte, kde tyhle různý přípravky pořídit, v Praze se mi moc osvědčila prodejna Vitalita v Biskupcově. Pošlou to i na dobírku mimo město.
Přeju hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat