Máte někdo zkušenosti s roztroušenou sklerózou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lara54
Povídálka 46 příspěvků 05.08.19 13:06
Máte někdo zkušenosti s roztroušenou sklerózou?

Ahoj,
v poslední době na sobě pozoruji jisté divnosti :roll: Je mi 19 let, sportuji, snažím se žít zdravý životní styl atd. Moje sestra má cukrovku 1. typu (autoimunitní onemocnění, stejně jako roztroušená skleróza, sklerózu ale nikdo nikdy v rodině neměl).
V poslední době pozoruji, že se mi pravá ruka třese v určité poloze. Někdy mi to dělá problém i když píšu na mobilu, že se mi třese palec. Také mě občas i bolí předloktí a rameno a jakoby mě pálil ten pravý loket. Při chůzi se mi někdy stává, že mě z ničeho nic začne bolet noha. Ne jen jedna, je to tak na střídačku. Někdy je to pravá, jindy levá. Je to něco mezi pichlavou a křečovitou bolestí. Žádné problémy se zrakem jsem nevypozorovala, což bývá častý první příznak RS. Jinak unavená nejsem, ve fitku méně síly nemám. Jen prostě ten třes ruky a bolest v nohou. Je pravda, že mám problémy s hrudní páteří. Často mě bolí, protože dělám brigádu kde sedím, nehlídám se a hrbim se. Pak mě ta hrudní páteř bolí a střílí až do žeber. Myslím, že to může být klidně od toho. Jenže já jsem celkem hypochondr a chtěla bych znát názor ostatních, jestli třeba někdo zkušenosti s RS má a jestli to můžou být prvotní příznaky. Děkuji :lol:

Reakce:
KristynaTita
Kecalka 496 příspěvků 05.08.19 13:12

To budou spis potize od patere:) neurolog.

Baba
Vesmírná mluvilka 30803 příspěvků 05.08.19 13:17
@Lara54 píše:
Ahoj,
v poslední době na sobě pozoruji jisté divnosti :roll: Je mi 19 let, sportuji, snažím se žít zdravý životní styl atd. Moje sestra má cukrovku 1. typu (autoimunitní onemocnění, stejně jako roztroušená skleróza, sklerózu ale nikdo nikdy v rodině neměl).
V poslední době pozoruji, že se mi pravá ruka třese v určité poloze. Někdy mi to dělá problém i když píšu na mobilu, že se mi třese palec. Také mě občas i bolí předloktí a rameno a jakoby mě pálil ten pravý loket. Při chůzi se mi někdy stává, že mě z ničeho nic začne bolet noha. Ne jen jedna, je to tak na střídačku. Někdy je to pravá, jindy levá. Je to něco mezi pichlavou a křečovitou bolestí. Žádné problémy se zrakem jsem nevypozorovala, což bývá častý první příznak RS. Jinak unavená nejsem, ve fitku méně síly nemám. Jen prostě ten třes ruky a bolest v nohou. Je pravda, že mám problémy s hrudní páteří. Často mě bolí, protože dělám brigádu kde sedím, nehlídám se a hrbim se. Pak mě ta hrudní páteř bolí a střílí až do žeber. Myslím, že to může být klidně od toho. Jenže já jsem celkem hypochondr a chtěla bych znát názor ostatních, jestli třeba někdo zkušenosti s RS má a jestli to můžou být prvotní příznaky. Děkuji :lol:

Po netu ti to nikdo neřekne. Objednej se na neurologii.

KlarkaK
Závislačka 3799 příspěvků 05.08.19 13:29

Spis ne, ale konzultovala bych s praktikem (fyzioterapeutka) :*

Freya10
Kecalka 455 příspěvků 05.08.19 13:31

Ahojky - též jsem profesionální hypochondr, ale tohle mi sedí na problém s páteří - zablokované obratle, bederní páteř…střílí to do nohou. Krční páteř zase do rukou…řekla bych, že je to z toho ;).
Každopádně já byla teď kvůli dost podobným problémům na neurologii a Dr vyloučila neurologickou příčinu, nicméně ohledně páteře mě odkázala na rehabilitačního lékaře a fyzioterapeuty ;)

blama1
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 05.08.19 14:33

Já RS mám a vypadá to spíš jinak, ataka většinou je jen jeden symptom po dobu nejméně několika dní. Pokud obtíže po chvíli mizí a přichází zas jiné, tak to nevypadá na ataku RS. Každopádně v pohodě to není a šla bych někam (nejspíš k praktickému doktorovi, ať tě pošle dál). Na druhou stranu jen pro informaci, že to nemá nikdo v rodině nic neznamená, to u většiny pacientů tak bývá.

Váš příspěvek
Reklama