Společná péče o dítě po rozvodu

Anonymní
6.1.20 19:07

Mate nekdo zkusenosti se spolecnou peci po rozvodu

Ahoj,
docetla jsem se, ze existuje neco jako spolecna pece po rozvodu, kdy se o dite dal staraji oba rodice, i kdyz se rozvedou. Soud pak neurcuje, kdy ma deti kdo, je to ciste na domluve rodicu.
Zajimalo by me, kdo to zazil, jak to u soudu probihalo, do ceho vseho stourali, pripadne nejake dalsi postrehy… dekuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1422
6.1.20 19:47
@Anonymní píše:
Ahoj,
docetla jsem se, ze existuje neco jako spolecna pece po rozvodu, kdy se o dite dal staraji oba rodice, i kdyz se rozvedou. Soud pak neurcuje, kdy ma deti kdo, je to ciste na domluve rodicu.
Zajimalo by me, kdo to zazil, jak to u soudu probihalo, do ceho vseho stourali, pripadne nejake dalsi postrehy… dekuji moc.

Osobne ne, ale znama ma deti ve spolecne peci, ale bydli oba stale v jednom byte - jen jsou proste rozvedeni. Jinak toto, co popisuje mi spis prijde jako dohoda o svereni do pece: deti v peci jednoho rodice a na podminkach styku druheho rodice s ditetem jsou schopni se rodice domluvit - takto se to naformuluje a jde potom opravdu jen o dohodu. Soud nic nenarizuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22859
6.1.20 19:54

Tak pokud se dohodnete. Oběma to bude vyhovovat, tak je to soudu jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
6.1.20 20:06

@KaroliS Spolecna pece je opravdu spolecna, nikdo nema dite sverene do pece.

A jinak ji ma @lamalama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57434
7.1.20 08:27
@Anonymní píše:
Ahoj,
Zajimalo by me, kdo to zazil, jak to u soudu probihalo, do ceho vseho stourali, pripadne nejake dalsi postrehy… dekuji moc.

Zkušenost mám, fungujeme tak 4,5 roku dobrý. Bála jsem se, co budou řešit u soudu - a byla to jen formalita. Zubatá ospodnice nic, jen kejvla, že jo. Doma nebyla. Soudkyně dikotvala do diktafonu nějako povinné údaje, pak se zeptala, kam děti chodí do kroužků A pak něco blekotala o tom, že společná péče je nejlepčí pro dobro dětí a že nám jí schválí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57434
7.1.20 08:28
@KaroliS píše:
Osobne ne, ale znama ma deti ve spolecne peci, ale bydli oba stale v jednom byte - jen jsou proste rozvedeni. Jinak toto, co popisuje mi spis prijde jako dohoda o svereni do pece: deti v peci jednoho rodice a na podminkach styku druheho rodice s ditetem jsou schopni se rodice domluvit - takto se to naformuluje a jde potom opravdu jen o dohodu. Soud nic nenarizuje.

Píšeš blbost. To, co píšeš je přesně péče obou rodičů, společná péče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
7.1.20 16:33

@Lama Lama Tak blbost nepisu. Znama to takto ma pod hlavickou spolecna pece a my meli s muzem dohodu o peci, kde ja jsem byla pecujici a on me styk libovolny na nasi dohode. V praxi si ji bral kdy chtel…To ze to maj jiny lidi jeste jinak je mozny, ale nepis me, ze pisu blbost, kdyz toto existuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57434
7.1.20 18:21
@KaroliS píše:

reagovala jsem na toto. To, co píšeš ty není to, co je společná péče. Ve společné péči jsou si oba rodiče rovni. což u vás není. Nebo by jsi přistoupila na to, že jí bude mít v péči on a ty „kdykoli budeš chtít“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
7.1.20 18:58

@Lama Lama To co jsme meli my bylo to co popisuje autorka, ze se o dite staraji oba dle toho jak se dohodnou. Nikdo nemel vetsi pravomoc na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57434
7.1.20 21:29
@KaroliS píše:
@Lama Lama To co jsme meli my bylo to co popisuje autorka, ze se o dite staraji oba dle toho jak se dohodnou. Nikdo nemel vetsi pravomoc na nic.

Znovu se ptám, zda by jsi tedy souhlasila s tím, že bude mít dítě v péči otec a fungovali jste tak, že se dohodnete, že si děti můžeš brát tak, jak si vzpomeneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
7.1.20 22:00
@KaroliS píše:
@Lama Lama To co jsme meli my bylo to co popisuje autorka, ze se o dite staraji oba dle toho jak se dohodnou. Nikdo nemel vetsi pravomoc na nic.

Ale mel, treba odepsat deti z dani, pozadat si o pridavky, zapocitat deti do posuzovanych osob…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57434
7.1.20 22:19

@j.a.n.i1 jen tok pro ilustraci, jak ta rovnost obou rodičů vypadala:
:lol:

@KaroliS píše:
Tak to je jasny. Ja kdyz jsem se s muzem rozesla, tak jsem mu od zacatku rekla, ze stridavku ne, ze na to dite neni zrale,a pokud ji vytahne u soudu, tak budu bojovat zuby nehty a vytahnu na nej tu nejvetsi spinu. Ale ze klidne muze prijit kazdy den a vzit si ji klidne na tri hodinky ( v te dobe ji bylo 2,5), ja myslim, ze je v zajmu kazde matky, by dite znalo otce, pokud teda neni nejak vyrazne zavadnej. Napred byl na*ranej, je mu pry vsechno jedno, ale pak vymek a souhlasil a pak prisel s tim, ze se rozchazet nechce a nastaly velke zmeny k lepsimu. Nastesti no…
@Lama Lama píše:
A kdyby ji chtěl i na noc, tak budeš bránit?
@KaroliS píše:
Jo v tomhle veku jo. Je na me fixovana. Chlap je od zacatku orakticky furt v praci, chodi domu v devet vecer. Volno ma tak jednou za mesic den, dva a to jezdime po doktorech a tak, vikendy nejsou. Ona ma i nocni desy obcas, to by nedal, v noci ji taky trikrat prikreju, on by ji na noc nechtel. Ta stridavka byl jen sprajc, ze by hlidala jeho mama, ale ona by s nim nebydlela, v 75ti kardiak by si nevzala na krk prakticky batole. Pak kdyz jsme se bavili, tak by mu vyhovovalo se na vsem domlouvat bez jakehokoliv casu narizeneho od soudu. Matka a otec jsou na styku otce s nezletilou schopni se domluvit.

Tak bud prosím alespon trochu konzistentní ve svých příspěvcích :kytka: Jestli tu máš karoliS dvojnici, předem se omlouvám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
8.1.20 08:08

@j.a.n.i1 Tak danove priznani v te dobe neprobihalo a o pridavky jsme ani jeden nezadali. Ale chapu, ze tedy rozdil spociva v tomto, to jsem netusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
8.1.20 08:20

@KaroliS No, rozdíl spočívá i v dalších věcech, ale bohatě mi stačily ty citace od lamy a po jejich přečtení je mi naprosto jasné, že patříš přesně do té kategorie, kdy má muž „stejná práva“ pouze za předpokladu, kdy tě na slovo poslouchá…
Jo a jen tak mimochodem, ještě si neodpověděla na dotaz, proč tedy není dítko v péči otce, když je to přece fuk a co si tam vzpomínám na onu citovanou diskuzi, tak tam ten dotaz padl taky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
8.1.20 08:40

@Lama Lama A co je na tom nekonzistentni? Z manzela se stal plizive denno denni alkoholik, uzivatel marihuany, to vsem provozoval doma pred ditetem, fyzicky me napadal pred ditetem a mel radu dalsich problemu. Preouvala jsem, aby se sel lecit, protoze to zkratka nebyl on. Chodioa jsem do poradny pro domaci nasili a statistiky mluvili jasne, v 99,99% ne li vic se chlap nezmeni. Odstehovala jsem se, poslala zadost o rozvod, zacal vyhrozovat, ze me vezme dite a podobne. Ja zase porhozila tim, ze pokud bude trvat na vylucne ci stridave peci, tak vse vythnu u soudu, mela jsem dukazy. Byl to risk, protoze soudy nehledi na nasilnou historii rodice, obvsem drogy a alkohol je zajima.Ty bys sverila dvou lete dite ve vyvoji cloveku s takovymi problemy? Po par mesicich mu doslo, ze jsem nela ve vsem pravdu. Celou dobu mohl kdykoliv prijit a vzit si dite, jedina moje podminka byla, aby byl strizlivy a rekla jsem mu, ze pokud nebude, nebo se bude pred ni chovat nejak nevhodne, ihned jdu na ospod. Podepsal me dohodu, sel se lecit a po par mesicich byl jinej clovek. Dneska je uplne normalni a jsme opet spolu. Pil na uzkosti zpusobene zbabranou karierou. Samozrejme nebylo to snadne se k sobe vratit, chodime dlouhodobe do manzelske poradny a manzel stale dochazi sam do terapie a resi si svoje veci, je to dobry chlap a dobry tata, ktery se dostal do osobni krize a udelal velkou chybu. Takhle to beru…Promin, le neprijdes mi srovnana, ze mas deti ve stridavce. Porad ti prosazujes a hledas nepritlee v kazdem, kdo to nevnjma stejne. Stridavka a rovnost neni vhodna pro vsechny rodice, viz. u nas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama