Máte někdy strach, že se s vámi partner rozejde?

Anonymní
1.1.21 18:20

Mate někdy strach, že se s vámi partner rozejde?

Otázka zní jasne. Občas mě přepadne depka, ze se s přítelem rozejdeme, nebo spis ze mě opustí :oops: je to samozrmee ovlivněno minulosti, kdy jsem zažila 3 fakt drsné rozchody a jeden absolutně nečekaný.

Pak jsem vlastně bezdůvodně vypsychovana, ale nemuzu si pomoct a nevím jak proti tomu bojovat. Bojím se i hádek, aby si přítel nerekl ze na to kašle :oops:

A neradte mi prosím psychologa, jak je tu trendem :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2098
1.1.21 18:24

Nemám a není to proto, že bych si jím byla tak jistá, ale protože vím, že bych to zvládla i bez něj. Pokud nechceš psychologa, tak zapátrej sama, co je hlavní příčinou toho strachu. Nabízí se třeba neschopnost být sama, to má hodně lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6795
1.1.21 18:26

Jo, tak já na rovinu přiznám, že se toho občas bojím. Máme se fakt rádi, jsme spolu dlouho, spokojený. Žádné problémy nemáme, ale i tak se někdy bojím, že se rozejdeme. Ty vztahy, které ztroskotaly, taky kdysi byly hezký a ti lidi se měli rádi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
1.1.21 18:26

Musíš hodit minulost za hlavu, tvůj současný partner nemá s předchozími nic společného. Ber to pozitivně, kdyby ti muži s tebou neukončili vztah, nebyla bys se současným partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
1.1.21 18:31

Tohle by chtělo nějak řešit nebo to může dospět do stádia, kdy budeš tak nesnesitelná, že se s tebou doopravdy rozejde. Já bych k tomu použil citát z knížky Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka.

Spousta lidí, kteří chtěli za minulého režimu emigrovat, se prozradila už tím, že se ke státní hranici začala plížit už před vlastním barákem.

Prostě tak se báli, aby se to nestalo, že učinili tak nesmyslná a komplikovaná opatření, až si to tím způsobili sami. Pamatuj na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 18:37
@Julča001 píše:
Nemám a není to proto, že bych si jím byla tak jistá, ale protože vím, že bych to zvládla i bez něj. Pokud nechceš psychologa, tak zapátrej sama, co je hlavní příčinou toho strachu. Nabízí se třeba neschopnost být sama, to má hodně lidí.

BLa jsem sama 3 roky než jsem potkala nynejsiho :) možná v tom hraje roli můj ex, který mi každou hádku vyhrožoval, ze se rozejdeme

• Citovat
  • Nahlásit
1237
1.1.21 18:38

To je strach ze samoty. Prijmi si ji, odejde i strach z rozchodu. Navic se strachem muze prijit urcita urputnost, neodbytnost. Abys toho partnera neodehnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
1.1.21 18:44

Strach mám. Ale vím, že to bez něj zvladnu. Mám totiž vytvořené zadní vrátka. V případě rozchodu mám svůj byt mám se kam vrátit třeba i s dítětem. A sama jej i uzivim v případě rozchodu.
Omlouvám se za překlepy, píší z mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
1.1.21 18:45

Z rozchodu strach nemám. Pokud se partner bude chtít rozejít, tak mu v tom stejně nic nezabrání. A už vůbec ne to, že nad tím budu bezdůvodně přemýšlet dopředu.
Mám daleko větší strach z toho, že se mu něco stane. Autonehoda, zločin, prostě něco, co člověk neovlivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2098
1.1.21 18:46
@Anonymní píše:
BLa jsem sama 3 roky než jsem potkala nynejsiho :) možná v tom hraje roli můj ex, který mi každou hádku vyhrožoval, ze se rozejdeme

No a cítila ses v tom komfortně nebo ne? To, že je někdo třeba z donucení sám neznamená, že je mu v tom dobře a umí si to třeba i užít. Pokud sama být umíš, tak si zkus odpovědět na otázku, co je na tom tak strašného, že tě to tak děsí. Bolest z rozchodu? Jasně, nic pěkného, ale musí se to zvládnout. Strach z opuštění? :think: Pocit ponížení a snížené sebevědomí, že se s tebou nakonec rozejde každý?

Jinak nehádat se, aby se se mnou partner náhodou nerozešel, to je dost na pováženou.

Příspěvek upraven 01.01.21 v 18:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
1.1.21 18:50
@Anonymní píše:

Tak jednu takovou hádku bych mu sbalila jeho saky paky a ať teda jde. Buď by se zarazil a příště nic takovýho nemektal, protože by viděl, že by na to opravdu mohlo dojít, nebo by opravdu šel a tím by se pouze urychlilo to co stejně nakonec přišlo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8161
1.1.21 18:52
@Anonymní píše:
Otázka zní jasne. Občas mě přepadne depka, ze se s přítelem rozejdeme, nebo spis ze mě opustí :oops: je to samozrmee ovlivněno minulosti, kdy jsem zažila 3 fakt drsné rozchody a jeden absolutně nečekaný.

Pak jsem vlastně bezdůvodně vypsychovana, ale nemuzu si pomoct a nevím jak proti tomu bojovat. Bojím se i hádek, aby si přítel nerekl ze na to kašle :oops:

A neradte mi prosím psychologa, jak je tu trendem :mrgreen: :lol:

Nějakou dobu se mi zdál sen pořád dokola že se sennou muž rozešel. V tom snu mi bylo hrozně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2098
1.1.21 18:52
@Bafonek píše: **
Tak jednu takovou hádku bych mu sbalila jeho saky paky a ať teda jde. Buď by se zarazil a příště nic takovýho nemektal, protože by viděl, že by na to opravdu mohlo dojít, nebo by opravdu šel a tím by se pouze urychlilo to co stejně nakonec přišlo.

Přesně, to by bylo něco pro mě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19340
1.1.21 18:54

Nemám. Sice by mě to bolelo, ale přežila bych, a to po všech stránkách. Umím žít sama. Bát se že o někoho přijdeš je začátek konce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2273
1.1.21 18:56
@Anonymní píše:

A neradte mi prosím psychologa, jak je tu trendem :mrgreen: :lol:

Nejsi srovnana sama se sebou, az se sebou srovnas, zbavis se i strachu z rozchodu, protoze skutecne sebevedomou zenu tohle netrapi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat