Máte rádi piknik v trávě?

128
31.8.21 13:15

Máte rádi piknik v trávě?

Pomalu bude končit léto a vzpomínám co jsme všechno kdy zažili. Patřilo do toho i organizování pikniku v přírodě. Moc mě to bavilo. Upekla jsem sladké, navařila, připravila nápoje a pak jsme si roztáhli někde na trávě deku a hodovali jsme :P 8). Když jsem to později někomu vyprávěla, narazila jsem na to, že jemu by se na trávě takto sedět nechtělo :nevim:

A tak mě napadlo se zeptat. Jak to máte s piknikem vy? Baví vás to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
654
31.8.21 13:25

Ne. Boli mne z toho zada :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
31.8.21 13:26

Ano, i když většinou je to taková „z nouze ctnost“-řešíme tak třeba oběd někde na výletě nebo u vody ;) Že bysme vyloženě někam do přírody jeli za účelem pikniku, to spíš ne. A pokud je možnost venku posedět třeba v turistickém přístřešku, přijde mi to lepší s ohledem na mačkání břicha při jídle nebo vyšší šanci, že si nevyliješ pití :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
31.8.21 13:29

V přírodě nejlíp chutná 8)

Asi úplně neděláme klasické pikniky. Ale když jdeme na vandr, miluju když se hlavně večer svalím někam k ohni a vaříme si tam v ešusu nějakou dobrotu, někdy i dokonce čaj z toho, co roste kolem nebo kafe. Nebo když se někde na výletě sedneme někam do té trávy nebo na skálu a ládujem se dobrotama z batohu. A bez deky :)

Neomezujeme se jenom na léto. Vandrujeme a,,piknikujeme¨¨ tímto způsobem přes rok…I v zimě. A to nám pak chutná asi úplně nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
31.8.21 13:31

Miluju pikniky. Děláme si jak doma na zahradě malé „svačinové“ s dětmi, tak i v přírodě - že třeba ugriluju kuře a vezmeme si ho s sebou na výlet na kolách a najíme se cestou někde na dece.
Dokonce se mi líbí i ten koncept, který teď nabízí některé hotely, že vám připraví piknikový koš, který si můžete sníst v zahradě/parku atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7220
31.8.21 13:37

Obejdu se bez pikniku, nebaví mě tahat hromadu harampádí. Nepohodlné sezení, mravenci :) Raději si sednu u stolu a nejlépe v restauraci, nebo stánek s buřtem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25458
31.8.21 13:44

Ne, nerada sedím na zemi a nesnáším mravence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24377
31.8.21 13:45

Ne, je to nepohodlné, ale co hůř ten hmyz, pak kolem člověka lita milion much, vos po dece pochodujou mravenci, to nesnáším :D ja teda nerada jim venku celkově, ještě tahat někam jídlo a nádobí a pak zas zpátky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52356
31.8.21 14:02

Mám ho ráda, ale jedině když ho připraví někdo jiný a i odnese všechny věci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
31.8.21 14:12

Ne, na pikniky nejezdíme. Nechápu tu potřebu sedět někde za městem /v parku za účelem jídla. Nehledě na to, že by mě z toho sezení na zemi také šíleně bolely záda. Často děláme celodenní výlety do přírody. S sebou máme svačinu, v chladnějších dnech vč. termosky s čajem, kterou si sníme usazení na kameni, pařezu nebo v turistickém přístřešku. Občas bereme i buřty, které si opečeme v oficiálním ohništi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
31.8.21 14:24

Zažila jsem to na jedný rozlučce a už to nikdy víc zažít nepotřebuju :lol:
Není to tak romantický a zábavný jako v televizi :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
31.8.21 14:41

Děkuji za všechny reakce. Myslela jsem to ještě rozšířeněji, spíš jsem měla napsat jestli máte rádi piknik v přírodě. Nemusí to tedy být vyloženě v trávě. Mně tedy deka nevadí, ale je fakt, že dělám piknik i v altánu a tam už je to posezení o něčem jiném :D. Spíš mě zajímalo, jestli se vám líbí ten koncept jídlo v přírodě. Mně ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
31.8.21 15:01

Jíst v přírodě má své kouzlo, ale nechápu tu potřebu jít cíleně do parku, rozložit deku a cpát se do prasknutí.
Pro mě by to byl nervak, jestli mám vše potřebné (nůž, vidličky, talíře, sklenicky,…), tam to vybalit, zjistit, že mi půlka věcí chybí, a pak to špinavé nádobí zase balit domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
31.8.21 15:04

Neříkáme tomu piknik, ale jiné v přírodě docela často. Provozujeme s rodinou dost fyzicky náročné sporty, takže se bez jídla neobejdeme. Chlap vždycky táhne mega bágl s vybavením a já druhý menší s jídlem. Snažíme se vždy zaparkovat co nejblíž cíli, abychom to nevláčeli moc daleko, ale není výjimkou i 15km do kopce s 30kg na zádech :lol:.
Berem vždy i skládací židle, takové ty rybářské s opěradlem, takže se sedí super. Chystám velkou termosku kávy, termosku čaje, flašku s vodou, flašku s limonádou. Nějaký těstovinový salát s masem nebo vejci, jindy kuskus, nebo pohanku. Sandwiche, plněné tortilly, domácí koláč, nějaké chipsy nebo tyčinky, krekry, domácí mysli tyčinky. Zkrátka samé dobroty, musí toho být hodně, jídlo na celý den. Moc práce s tím není, nádobí také ne a všichni si to užíváme. Skládací židle doporučuji, dají se koupit i velmi lehoučké a sedí se v nich jako doma v křesle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54576
31.8.21 15:41

Ano. V hezké, čisté trávě a prostředí. Mám ráda vše, kde je mi dobře. Donesla jsem dětem i do družiny naši starou deku. Takže jsem měla celé jaro pravidelný piknik a milou společnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat