Máte rizikové dítě? Infekční endokarditida

3240
25.7.15 11:11

Máte rizikové dítě? Infekční endokarditida.

Ahoj, vlastně ani nemám žádný dotaz, spíš se chci svěřit se svým strachem, snad i slyšet povzbuzení, že vše bude v pořádku.

Jde o to, že dcera jde na skutečně banální zákrok - adenotomii (odstranění nosní mandle). Má vrozenou srdeční vadu - bikuspidální aortální chlopeň a deformaci aorty. Je v rizikové skupině, dostali jsme takovou kartičku o ATB profylaxi během různých zákroků, kam AT spadá. Strašně se bojím, že se něco nedobrého stane (navíc při takové „blbosti“ jako je mandle). Je to její první zákrok, první anestezie, nemám vůbec zkušenost. Dočetla jsem se, že profylaxe ve skutečnosti zabrání jen velmi malému zlomku případů endokarditidy. Já vím, že to riziko asi není nějak extrémní, ale přesto se bojím. Kdyby bylo něco špatně, jak to poznám? Den po zákroku nás pustí domů - co když se něco stane doma?

Byla bych ráda, kdyby sem napsaly maminky, co mají podobně rizikové dítko a absolvovaly s ním nějaký zákrok. Jestli bylo / nebylo vše v pohodě. Já vím, že to nic neřeší, že každé dítě je jiné, ale snad se pak uklidním.

Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6765
25.7.15 11:51

Není to úplně stejné, ale pro povzbuzení :hug:
Dcera má od narození šelest na srdci, něco s chlopněma, přiznám se, že ani nevím přesně co, protože na kardiologii chodíme už jen 1× ročně na kontrolu.
Ve 2 letech byla na operaci tříselné kýly (pod narkźou), z kardiologie musela mít zprávu, že na operaci může a ti napsali OK, jen že musí být sledována.
Operace v pohodě, druhý den jsme šly domů a vše OK, za týden na kontrolu a stále vše OK. Ona si už dnes ani nepamatuje, že někde byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9017
25.7.15 13:43

@subsomi obávám se že šelest na srdci není to samé co vrozená srdeční vada…

@Maddlen zkonzultovala bych to ještě s jinými lékaři, nevím kde bydlíte, ale přiznám se, že s tímto bych se bála jít do nějaké okresní nemocnice… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6765
25.7.15 13:56

@AnastazieB
vím, že to není to samé a šelest je v podstatě „blbost“, ale i tak před operací musela mít dcera z kardiologie papír, že může

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.15 15:28

Já nevím, jak vážná je diagnoza tvého dítěte, ale máme taky běžnou prevenci endokartitidy, ale nestresuj se, myslíš, že ti to pomůže? dítě potřebuje matku silnou, která bude uklidnovat dětské strachy, ne abys byla uzlíček nervů, tím ničemu nepomůžeš. max, se zeptej, jak má laik poznat příznaky endokartitidy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
25.7.15 15:33

@AnastazieB tak ten selest je priznak nejake srdecnu vady…byt minimalni, pro funkci srdce treba zcela nepodstatne…ale jinak by tam nebyl…btw. i muj syn ma selest- nedomykavost chlopne, pouze sledovani jednou za dva roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.15 17:19

Šelest srdce je zvuk způsobený něčím, co nefunguje správně. Náš syn měl šelest, která byla způsobena krví, která stříkala na plíce. Díra v aortě se zacelila a je po šelesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
26.7.15 02:07

@mirecekblbecek My máme taky běžnou prevenci, ne tu zvýšenou a kardiolog v podstatě proti operaci v okresní nemocnici nic neměl, jen že se mají dodržet ta antibiotika. Má tam doporučeno i běžné pooperační sledování. Stejně se bojím, já blbka jsem si ještě o tom četla na netu, což můj strach zvětšilo. :|

Já vím, že stresovaná matka je na houby ale taky vím, že během pobytu v nemocnici to bude v pohodě a budu dcerce oporou - ale pozorovat ji budu, to vím už teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
26.7.15 05:39

Neboj, to je bezna reakce maminek…byla by jsi „divna“ kdyby ses o sve dite nebala :kytka: Urcite to zvladnete dobre. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama