Máte s tchánovcema dobré vztahy?

Anonymní
19.5.20 10:28

Máte s tchánovcema dobré vztahy?

Prosím anonymně.
Ale zajímaly by mne Vaše vztahy s tchánovcema. S přítelem jsme spolu necelé dva roky, ale oběma je nám přes třicet a vypadá to, že spolu asi vydržíme :srdce: je to moc fajn a o něj nejde…no, vždycky jsem měla dobré vztahy s rodiči mých známostí, pokud jsme je tedy stihla poznat…ale tentokrát je to nějaké divné. Nutno podotknout, že můj přítel je velice dobře vychovaný muž, a to nejen povrchně, ale ctí ženu apod., pomáhá, což není úplně běžné. Za to jeho rodičům patří velký dík a samozřejmě je ctím jako nejdůležitější osoby v partnerově životě…ale ať se snažím sebevíc, prostě lidsky s nimi nedokážu vydržet. Nechci na ně házet špínu, to vůbec! Ale nevydržím u nich déle než jedno odpolední sezení a musím uniknout - a samozřejmě mě to mrzí. Jenže si nemůžu pomoci, společný víkend na chalupě je pro mně naprosto děsivá představa. Mají tak trochu maloměstské myšlení, jsou docela mravokárci i tam, kde to není nutné, mají trochu panské móresy a pořád vykládají, co si kde koupili a kam jedou na dovolenou..víc se s nimi nedá řešit. Mně se skoro nikdy na nic nezeptají, asi naštěstí, ale je špatně, že moc nemluvím, že se nesměju, kdy oni očekávají…jenže já jsem prostě takový naslouchavý typ :/ nejradši by byli, aby jejich děti měli pořád u sebe, což je samozřejmě přirozené, ale trochu hrají na city a i když řeknou, že jim nevadí, že nepřijdeš/neuděláš apod…jejich děti mají výčitky svědomí a přizpůsobí se. Přítel trochu prozřel a samozřejmě dál rodičům pomáhá a jezdí za nimi, ale v normální míře, ale jeho dvě sestry ne, ty jsou pořád nalepené na rodičích, i když bydlí samostatně, ta jedna si tedy nakonec našla přítele, který s ní tráví víkendy u rodičů, ale takovýho chlapa pohledat, takže ta druhá je na ocet…nemají žádné přátele, jen určitou představu o životě, do které já nezapadám, že narušuji jejich kruhy a já to samozřejmě cítím.
Myslíte, že tohle se může někdy narovnat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
19.5.20 10:34

Po 9 letech konečně můžu říct, že se vzájemně úspěšně tolerujeme / ignorujeme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
247
19.5.20 10:36

Jen aby tě brzo neonálepkovali za šedou myšku bez svého názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
782
19.5.20 10:38

Ja mam jen tchyni a vztah super, ja ji naprosto respektuji se vsemi jejimi zvlastnostmi a libustkami, je to starsi dama a ja k ni chovam uctu, nikdy by me nenapadlo se s ni hadat a i kdyz to chce sebezapreni, tak nekdy proste kyvu a mlcim :nevim: nevidim duvod ji nebrat jaka je, kdyz miluju jejiho syna a ona me ma taky rada a vnucku zboznuje. Tohle je spis o tobe, nez o nich, nekdy si s nekym proste sednes, ale kdyz se chce, vsechno jde…ze tam jsou dcery nalepene..to ti vadi proc? Nemusite byt nejlepsi pratele, staci, kdyz budete vzajemne zdvorili…oni to z tebe mozna taky citi, takze celkova atmosfera k tomu sedi..je to i naopak muj manzel respektuje me rodice, i kdyz je to taky nekdy divocina..z toho co popisujes se mi zda, ze se ti nic nedeje, jen rodice nejsou tva krevni skupina a ty z toho zbytecne delas problem. Promin :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
19.5.20 10:42

Rozumím, mám to stejně a i ten popis tchánovců docela sedí. Po 9 letech, co jsme s manželem spolu, se tak jako respektujeme, ale úplně ideální to nebude nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1555
19.5.20 10:42

Uvidíš jak se to dál vyvine. My máme vztahy takové čímdáltím studenější, od té doby co se tchýně rozhodla že je třeba nám dobře radit jak máme žít a my jsme si pár věcí udělali podle sebe, čili špatně. A dítě teď taky blbě vychovávám (=jinak než ona řekla že je to správně). Tak se snažím hlavně mlčet. Nechci dítěti upírat kontakt s prarodiči, ale nehodlám si nechat mluvit do věcí které bychom měli řešit my s manželem. Stejná krevní skupina taky fakt nejsme, ale dokud to není o tom že se nás snaží donutit reálně dělat něco podle nich, tak se prostě chovám slušně, přikyvuju a myslím si svoje. Svůj život ať si mají takový jaký chtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 10:49

Mám moc fajn tchýni. Je milá, hodná, rozumí si i s moji mamkou. Ze začátku jsem z ní měla sice trochu vítr, ani nevím proč, ale teď za ní moc ráda jezdím. Co se tchána týče, tak ten měl ke svým synům takový dost prapodivný vztah. Nestaral se o ně, zajímal se jen když byl průšvih a to pak na ně dokázal jen křičet. Jsou rozvedení. O mého přítele se moc nezajímá, jenom někdy, občas se sejdou, když dojedeme za mamkou, ale na přítelovy narozeniny si ještě nikdy nevzpomněl, nepopřál. Když nás přítel seznamoval, tak mi ani nepodal ruku, ani se pořádně nerozloučil a měla jsem z toho divný pocit. Všechno, co člověk řekne, tak dokáže v půlminutě shodit. Je ale pořád někde v cizině, tak s ním aspoň nepřijdu tolik do kontaktu. Zřejmě ho ani nebudou zajímat vnoučata. V jeho přítomnosti jsem nesvá. Vlastně ho ani stejně moc nezajímají přítelkyně jeho synů.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.5.20 10:49

No, já měla s tchanovci vztahy fajn. Skoro nadstandardní. Občas nějaká neshoda byla…Dramatický se mi pohled na ně změnil, když jsme s manželem řešili manželskou krizi a jeho nevěru… Odpoledne mi řekl, že se rozvedeme a než jsme spolu vyřešili co a jak, tak tchanovci už měli v ten samý den doma milenku pozvanou na kávě :poblion: My to s manželem nakonec dali zase dokupy, ale jeho rodiče teď za to nemůžu rozdychat. Telenovela…

• Nahlásit
  • Citovat
27248
19.5.20 10:54
@Anonymní píše:
Prosím anonymně.
Ale zajímaly by mne Vaše vztahy s tchánovcema. S přítelem jsme spolu necelé dva roky, ale oběma je nám přes třicet a vypadá to, že spolu asi vydržíme :srdce: je to moc fajn a o něj nejde…no, vždycky jsem měla dobré vztahy s rodiči mých známostí, pokud jsme je tedy stihla poznat…ale tentokrát je to nějaké divné. Nutno podotknout, že můj přítel je velice dobře vychovaný muž, a to nejen povrchně, ale ctí ženu apod., pomáhá, což není úplně běžné. Za to jeho rodičům patří velký dík a samozřejmě je ctím jako nejdůležitější osoby v partnerově životě…ale ať se snažím sebevíc, prostě lidsky s nimi nedokážu vydržet. Nechci na ně házet špínu, to vůbec! Ale nevydržím u nich déle než jedno odpolední sezení a musím uniknout - a samozřejmě mě to mrzí. Jenže si nemůžu pomoci, společný víkend na chalupě je pro mně naprosto děsivá představa. Mají tak trochu maloměstské myšlení, jsou docela mravokárci i tam, kde to není nutné, mají trochu panské móresy a pořád vykládají, co si kde koupili a kam jedou na dovolenou..víc se s nimi nedá řešit. Mně se skoro nikdy na nic nezeptají, asi naštěstí, ale je špatně, že moc nemluvím, že se nesměju, kdy oni očekávají…jenže já jsem prostě takový naslouchavý typ :/ nejradši by byli, aby jejich děti měli pořád u sebe, což je samozřejmě přirozené, ale trochu hrají na city a i když řeknou, že jim nevadí, že nepřijdeš/neuděláš apod…jejich děti mají výčitky svědomí a přizpůsobí se. Přítel trochu prozřel a samozřejmě dál rodičům pomáhá a jezdí za nimi, ale v normální míře, ale jeho dvě sestry ne, ty jsou pořád nalepené na rodičích, i když bydlí samostatně, ta jedna si tedy nakonec našla přítele, který s ní tráví víkendy u rodičů, ale takovýho chlapa pohledat, takže ta druhá je na ocet…nemají žádné přátele, jen určitou představu o životě, do které já nezapadám, že narušuji jejich kruhy a já to samozřejmě cítím.
Myslíte, že tohle se může někdy narovnat?

Ze zvědavosti… Přemýšlela jsi někdy o tom, jak on vnímá tvoje rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 11:02

@Bábrdlale to víš že jo. Já nevím, jak moc je má rád…ale respektuje je a vždycky mu dám na výběr, jestli chce jet se mnou nebo ne. Nikde jsem nepsala, že moji rodiče jsou skvělí a ti jeho hrozní, jsem si vědoma, kde to s mými rodiči může být náročné a dávám mu, ať si vybere sám…on mě taky nenutí ale třeba na víkend k nim prostě jezdit prostě nechci, vím, že je to hloupé, ale zatím si nemůžu pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.5.20 11:14

Mám 4 „tchánovce“. Tchýně i tchán jsou rozvedení a mají nové partnery. S tchánem a jeho ženou vycházíme velice dobře. Jsou to fajn lidi, byli jsme s nimi i na dovolené. Trávíme společně Vánoce (jsou u nás moji rodiče a tchán s ženou), zveme je na narozeniny, na grilovnání…
Moje tchýně je… Po 14 letech už nemám sílu a ani snahu ji řešit. Snažím se, aby měly děti možnost babičku vídat, protože ona se nezmění, ale nikdy u ní nejsou samy a nikdy u ní nespí.
Vídáme se jednou měsíčně 2-3 hodiny a někdy ani to ne. Děti už ji chtějí vídat jen kvůli dárkům, které jim vozí. Jinak preferují „třetí“ babičku. Asi je to i moje vina, ale líto mi jí není.
Rozhodně se mnou není tchýně spokojená, což mi mnohokrát dala najevo. Ale žíly mi to už opravdu netrhá.

• Nahlásit
  • Citovat
27248
19.5.20 11:21
@Anonymní píše: @Bábrdlale to víš že jo. Já nevím, jak moc je má rád…ale respektuje je a vždycky mu dám na výběr, jestli chce jet se mnou nebo ne. Nikde jsem nepsala, že moji rodiče jsou skvělí a ti jeho hrozní, jsem si vědoma, kde to s mými rodiči může být náročné a dávám mu, ať si vybere sám…on mě taky nenutí ale třeba na víkend k nim prostě jezdit prostě nechci, vím, že je to hloupé, ale zatím si nemůžu pomoct.

Však to jsem neřekla. že tvrdíš, že jsou tvoji skvělí a jeho ne. :mrgreen:

Zkus si ale představit, že budeš mít tvůj syn partnerku, ty jí nikdy nic zlého neuděláš, ale ona si nebude moci pomoci a syn u vás už nepřespí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2574
19.5.20 11:24
@Bábrdl píše:
Však to jsem neřekla. že tvrdíš, že jsou tvoji skvělí a jeho ne. :mrgreen:Zkus si ale představit, že budeš mít tvůj syn partnerku, ty jí nikdy nic zlého neuděláš, ale ona si nebude moci pomoci a syn u vás už nepřespí.

Tohle je dost smutné, když žena dá přednost svým rodičům před rodiči partnera a takhle ho z rodiny vytrhává, přitom se svými se stýká. Ono se to i říká, že matky o syna přijdou, jakmile se ožení, protože potom přilne k rodině manželky. A manželka dává přednost vlastní matce než tchyni. Neplatí to vždy, to je jasné, ale i tento případ tomu vypovídá. Ona se rozhodla, že tam prostě jezdit nebude a ať manžel si dělá, co chce.
Až budeš zakladalko stará, tak doufej, že se ti to nestane a že manžel nebo manželka tvých dětí také neřeknou, za tou jezdit nebudeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27248
19.5.20 11:29
@izquierdo píše:
Tohle je dost smutné, když žena dá přednost svým rodičům před rodiči partnera a takhle ho z rodiny vytrhává, přitom se svými se stýká. Ono se to i říká, že matky o syna přijdou, jakmile se ožení, protože potom přilne k rodině manželky. A manželka dává přednost vlastní matce než tchyni. Neplatí to vždy, to je jasné, ale i tento případ tomu vypovídá. Ona se rozhodla, že tam prostě jezdit nebude a ať manžel si dělá, co chce.
Až budeš zakladalko stará, tak doufej, že se ti to nestane a že manžel nebo manželka tvých dětí také neřeknou, za tou jezdit nebudeme.

Ve většině případů to tak je. :nevim: Rodinu vede ženská, chlap se veze. Ona většinou rozhoduje, s kým se budou stýkat, kam pojedou o víkendu, koho pozve… Chlap chce mít klid, pohodu a dostupný sex, takže se nechá. Ostatně se říká, že jedna *** proti vodě utáhne tři lodě. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2574
19.5.20 11:34
@Bábrdl píše:
Ve většině případů to tak je. :nevim: Rodinu vede ženská, chlap se veze. Ona většinou rozhoduje, s kým se budou stýkat, kam pojedou o víkendu, koho pozve… Chlap chce mít klid, pohodu a dostupný sex, takže se nechá. Ostatně se říká, že jedna *** proti vodě utáhne tři lodě. :cert:

Blbé, nemám dceru, bojím se, že budu ve stáří osamocena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama