Reklama

Máte spokojený vztah? Jak by se dal případně zlepšit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malá_holka
Kelišová 5109 příspěvků 14.01.18 14:40
Máte spokojený vztah? Jak by se dal případně zlepšit?

Samostuduju psychologii a jsem u tématu partnerství, manželství, krizí a rozchodů a kladu si otázku, jestli spolu vůbec můžou být muž a žena šťastní, když jsou tak jiní? :nevim: To co bylo jen tušeno, se mi potvrdilo jako realita a jsem dost zaražená :mrgreen: Co si myslíte vy? Jde to? Nejen přežívat a ustupovat a snažit se, ale chápat svoje rozdílnosti a přijmout se jací jsme?
Děkuju za zamyšlení :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Catmum
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 14.01.18 14:45

@malá_holka nejdůležitější je naplňování potřeb toho druhého. Rozpoznat je a poté je naplnit. To je celé kouzlo hezkých manželství a taky dost silný hever z manželských kri­zí.

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 14.01.18 15:05

Ja si myslim, ze dva i rozdilni spolu muzou vychazet uplne v pohode. Jen se musi delat neustale nejake kompromisy. Ale zase bez nich by byl zivot nuda.

Jinak nam to s chlapem klape, a nic bych nemenila. Tuk tuk.

encefelce
Povídálka 25 příspěvků 14.01.18 15:15

Rozdílní? My jsme s manželem tak stejní (kdo nás nezná si chvíli i myslí že jsme sourozenci), že to je občas kámen úrazu. Oba stejně tvrdohlavi, stejně vzteklí, ani jeden si nenecháme s.at na hlavu nebo do něčeho kecat. Takže občas bych si, aby byl klid, třeba i přála být taková, abych držela pusu, ale prostě to nejde a pak… :mrgreen:

ReTraktor
Kecalka 120 příspěvků 14.01.18 15:19

U nas se ukazala jako nejdulezitejsi komunikace - neocekavat ze si druhy neco domysli, ale normalne to rict. kdyz jsme se to iba s manzelem naucili mame skvely harmonicky vztah…

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 14.01.18 15:32
@Catmum píše:
@malá_holka nejdůležitější je naplňování potřeb toho druhého. Rozpoznat je a poté je naplnit. To je celé kouzlo hezkých manželství a taky dost silný hever z manželských krizí.

to je moc hezky napsáno :kytka:

za mě dodám jen, že ti dva se musí respektovat a mít se rádi…bez toho neuděláš nic

EscapistV
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 14.01.18 15:52

Za mě nejdůležitější komunikace - normálně se bavit o tom, co chceme a potřebujeme, žádné naznačování nebo „oplácení stejnou mincí“, mluvit spolu jako lidi a dopracovat se k nějakému kompromisu. A samozřejmě vzájemná úcta, musím toho druhého respektovat jako partnera, podle mě bez vzájemného respektu nemůže vzniknout ta dlouhotrvající lás­ka.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 14.01.18 15:52

@malá_holka za mě je hlavní hodně tolerance, respektu a dobrý sex :mrgreen: jsme s chlapem dvanáct let, máme dítě a pořád nám to klape

rozdílnost není na škodu :lol: když jí není moc - mě to baví, ty rozdíly mezi chlapským a ženským pohledem, navzájem se od sebe učíme :srdce:

Lenyy21
Kecalka 144 příspěvků 14.01.18 16:11

Já myslím, že když jsou rozdílní, tak je to vlastně pro.. oba se navzájem doplňují, kdyby byli navlas stejní, mohlo by je to časem začít nudit..

malá_holka
Kelišová 5109 příspěvků 14.01.18 16:21

A co rozdílnost v uvažování? Chlapi jsou pohodáří, hlavně klídek a pohoda. Ženský řešičky, chlap problém nevidí, ženská jo. Rozum vs emoce :think:

rosmarine
Kecalka 165 příspěvků 14.01.18 16:44

@Catmum To je pěkná blbost. Naplňuješ potřeby toho druhého a nemyslíš na sebe?

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 14.01.18 16:50
@malá_holka píše:
A co rozdílnost v uvažování? Chlapi jsou pohodáří, hlavně klídek a pohoda. Ženský řešičky, chlap problém nevidí, ženská jo. Rozum vs emoce :think:

Tohle je nějaké hrozné klišé, ne? V normálním funkčním vztahu spolu musí komunikovat (tvými slovy řešit) oba. Nekdy má problém muž, někdy žena. Logicky občas ho nevidí jeden, příště ten druhý. A že by muži neměli emoce a ženy rozum? Come on! 8o

malá_holka
Kelišová 5109 příspěvků 14.01.18 16:57
@Levandule121 píše:
Tohle je nějaké hrozné klišé, ne? V normálním funkčním vztahu spolu musí komunikovat (tvými slovy řešit) oba. Nekdy má problém muž, někdy žena. Logicky občas ho nevidí jeden, příště ten druhý. A že by muži neměli emoce a ženy rozum? Come on! 8o

tak to nebylo myšleno, come on ;) že jedni nemaj emoce a druzí rozum. Chlapi uvažují racionálnějc, ženy víc jednaj v afektu, jsou citlivější. My při krizi potřebujem mluvit a oni mlčej. Tohle myslím.

smutny klaun2
Kecalka 409 příspěvků 14.01.18 16:57
@malá_holka píše:
A co rozdílnost v uvažování? Chlapi jsou pohodáří, hlavně klídek a pohoda. Ženský řešičky, chlap problém nevidí, ženská jo. Rozum vs emoce :think:

To jsi vyčetla jistě někde v nějakém moderním časopisu. Tam se to podobnými moudry jen hemží. Ale pravda je úplně jiná a jinde.

malá_holka
Kelišová 5109 příspěvků 14.01.18 17:02
@smutny klaun2 píše:
To jsi vyčetla jistě někde v nějakém moderním časopisu. Tam se to podobnými moudry jen hemží. Ale pravda je úplně jiná a jinde.

Ok, asi s tím musím zajít za někým studovaným. Nebo se blbě vyjadřuju a v časáku jsem to nevyčetla, ve vývojové psychologii.
Hele, to co většina tuší, je pràvě pravda :nevim: Že jsme z jiný planety v přeneseným slova smyslu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >