Máte své dítě-autistu na střední škole?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13683
4.1.22 18:08

Máte své dítě-autistu na střední škole?

Ahoj, jsem v kontaktu s rodiči autistů, ale nikdo z nich nemá ještě dítě na střední škole.
Ráda bych načerpala informace a zkušenosti od rodičů, jejichž autistické dítě (ne Asperger) už na střední je.
Pokud někdo pracujete na střední škole, kde autističtí studenti (nikoli aspíci) jsou (Praha nebo blízké okolí Prahy), budu ráda i za vaše reakce :kytka:
Syn (atypický autismus) je v osmičce a rozhodnutí už je blízko… a zatím vůbec nevím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
12203
4.1.22 18:53
@Eliška píše:
Ahoj, jsem v kontaktu s rodiči autistů, ale nikdo z nich nemá ještě dítě na střední škole.
Ráda bych načerpala informace a zkušenosti od rodičů, jejichž autistické dítě (ne Asperger) už na střední je.
Pokud někdo pracujete na střední škole, kde autističtí studenti (nikoli aspíci) jsou (Praha nebo blízké okolí Prahy), budu ráda i za vaše reakce :kytka:
Syn (atypický autismus) je v osmičce a rozhodnutí už je blízko… a zatím vůbec nevím :(

Učím několik, už pár i dostudovalo. Technická SŠ, M-kové obory.

S péčí rodiny, správnými návyky a podporou školy to jde docela dobře. Chceš-li vědět něco konkrétního, ptej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27760
4.1.22 19:27

@SAJ Jen pro zajímavost, máš info o dalším uplatnění těchto vašich absolventů?
Zvládají najít si své místo pod sluncem na pracovním trhu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
12203
4.1.22 19:29
@Svistice píše:
@SAJ Jen pro zajímavost, máš info o dalším uplatnění těchto vašich absolventů?
Zvládají najít si své místo pod sluncem na pracovním trhu?

Hele, asi to bude bída… Nejsou příliš samostatní, bohužel ani náhodou nejsou rychlí a o flexibilitě si můžeme nechat jen zdát… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9679
4.1.22 19:39

Máme v rodině kluka, rodiče vymysleli technický obor, kluk to s pomocí celé široké rodiny vystudoval, ale v praxi se vůbec nechytal. Právě ta pomalost, chybějící vlastní úsudek a nesamostatnost byla ten důvod.
Nakonec si dodělal na dva roky pečovatelstvi a tam se chytil, pracuje v ústavech pro staré lidi. Tam ta pomalost vůči lidem vyhovuje, plní stále stejné úkoly, ženský kolektiv si jej hyčká. Hodně se tam zlepšil v empatii a vůbec kontaktu s lidmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
12203
4.1.22 19:46
@mado píše:
Máme v rodině kluka, rodiče vymysleli technický obor, kluk to s pomocí celé široké rodiny vystudoval, ale v praxi se vůbec nechytal. Právě ta pomalost, chybějící vlastní úsudek a nesamostatnost byla ten důvod.
Nakonec si dodělal na dva roky pečovatelstvi a tam se chytil, pracuje v ústavech pro staré lidi. Tam ta pomalost vůči lidem vyhovuje, plní stále stejné úkoly, ženský kolektiv si jej hyčká. Hodně se tam zlepšil v empatii a vůbec kontaktu s lidmi.

To je strašně dobře, že se někde klučina chytil, fakt. :) Přála bych to všem našim jiným studentům - a je úplně jedno, kde to bude. :hug: Jsou mezi nimi absolutně zlatí a úžasní kluci, kteří si rozhodně zaslouží někam patřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13683
4.1.22 20:05
@SAJ píše:
Učím několik, už pár i dostudovalo. Technická SŠ, M-kové obory.S péčí rodiny, správnými návyky a podporou školy to jde docela dobře. Chceš-li vědět něco konkrétního, ptej se.

Uz jsme si v jine diskusi ohledne toho psaly.
Na ZS s ulevami zvlada s jednickami a dvojkami. Ulevy jsou v jazycich, vychovach a kreativnich ukolech v ostatnich predmetech.
Neni schopen napsat jakykoli sloh, referat ap. S tim by mozna na SS prolezl, ulevy mu na to nikdo uz neda, ale petky z tohoto by mozna vyrovnal znalostnimi testy. Ale co maturitni slohovka? Totez interpretace textu, ustni projev ap. Proste fakt jsem ztracena v tom, jaka skola ma smysl.
Na ucilisti si ho neumim predstavit. Manualni zrucnost mala, je zvykly na klidny studijni kolektiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55854
4.1.22 20:07

Mám pouze pracovní zkušenost na ZŠ. Za rok bude tenhle můj oblíbený první autík maturovat. Byl a je skvělý. Vždy měl vyznamenání. Pokud šlo o jazyky, tak by strčil do kapes i učitelky. Chtěl by se v budoucnu věnovat studiu jazyků. Má velký potenciál. Aby to dokázal. Velice rád a hodně čte. Jeho největší problém byl svět čísel a zmatek. Pokud mu byla dovolena kalkulačka a tabulky. Tak i v matematice byl skvělý. Teď jsem u dalšího autíka. Velmi mi připomíná toho prvního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
12203
4.1.22 20:08
@Eliška píše:
Uz jsme si v jine diskusi ohledne toho psaly.
Na ZS s ulevami zvlada s jednickami a dvojkami. Ulevy jsou v jazycich, vychovach a kreativnich ukolech v ostatnich predmetech.
Neni schopen napsat jakykoli sloh, referat ap. S tim by mozna na SS prolezl, ulevy mu na to nikdo uz neda, ale petky z tohoto by mozna vyrovnal znalostnimi testy. Ale co maturitni slohovka? Totez interpretace textu, ustni projev ap. Proste fakt jsem ztracena v tom, jaka skola ma smysl.
Na ucilisti si ho neumim predstavit. Manualni zrucnost mala, je zvykly na klidny studijni kolektiv.

Mám se zeptat kolegyň češtinářek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13683
4.1.22 20:09
@mado píše:

Umim si predstavit, ze zvladne nejakou rutinu. Urcite ne praci s lidmi. Popravde pecovatelstvi u autika me hodne prekvapuje. Ale je to pripad od pripadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13683
4.1.22 20:12
@Kelsey píše:
Mám pouze pracovní zkušenost na ZŠ. Za rok bude tenhle můj oblíbený první autík maturovat. Byl a je skvělý. Vždy měl vyznamenání. Pokud šlo o jazyky, tak by strčil do kapes i učitelky. Chtěl by se v budoucnu věnovat studiu jazyků. Má velký potenciál. Aby to dokázal. Velice rád a hodně čte. Jeho největší problém byl svět čísel a zmatek. Pokud mu byla dovolena kalkulačka a tabulky. Tak i v matematice byl skvělý. Teď jsem u dalšího autíka. Velmi mi připomíná toho prvního.

A nejsou to aspici?

Taky ucim na ZS, nejake PAS deti jsem taky mela, ale bud aspiky, nebo jen auti rysy, vsichni na tom byli lip nez syn.
Jinak syna maji vsichni ucitele radi, je nekonfliktni, kdyz je v rozpacich / nevi odpoved, tak se usmiva, je relativne chytrej. Jenze ZS neni SS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9679
4.1.22 20:14

@Eliška lépe chápe lidské činnosti, které si dovede představit, zná je. Ale převést technické znalosti do praxe, spojit si to, popř něco poupravit. To jsou imaginární věci ve kterých tápe. U těch starých lidí je mu jasné, co je jeho úkol, jídlo, pomoc při pohybu, hygieně, úklid, doprovod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13683
4.1.22 20:14
@SAJ píše:
Mám se zeptat kolegyň češtinářek?

To budes hodna. Jake sance by mel student, ktery nenapise ani vetu ve slohu, nevyjadri myslenku dila, charakteristiku postavy ap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13683
4.1.22 20:18

@mado uz jen ta hygiena - nekoho se dotykat, s tim maji autici obecne velky problem. Ale samozrejme je sance, ze se jeste posune dal. Zatim pochopil, ze lidi v rodine se obcas objimaji, a nekdy to i strpi :lol: Na psa skoro nesaha, na lidi vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9679
4.1.22 20:32

@Eliška ten náš udělal velký pokrok v dotecich až během praxe ve škole. A dokonce to po hodně dlouhém čase začal aplikovat i na nejbližší rodinu, obejme, pohladí. Dříve nemyslitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat