Máte taky občas sklon k alhkoholismu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LaternaM
Kecalka 302 příspěvků 08.03.17 20:40
máte taky občas sklon k alhkoholismu?

Ahoj mamky, mám dva syny (2 a 4) během těhotenství a po celou dobu kojení jsem si nedala ani kapku alkoholu a nijak mi to nechybělo. Když jsem přestala kojit mladšího syna (když mu bylo cca 1,5 roku) tak jsme si občas s manželem otevřeli láhev vína (cca 1-2 za měsíc). Já jsem zjistila, že po celodenní makačce s dětma je to relax, který mi alespoň na chvíli vymyje mateřství z hlavy. Někdy, když je to s dětma hodně na nervy, tak mě normálně napadá, i ve dne, že bych si nalila - samozřejmě to neudělám, jsem s nima sama doma. Překvapilo mě, kolik žen alkoholiček začalo pít na mateřské, ale vlastně se tomu ani tolik nedivím. Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 08.03.17 20:47

Manžel je mimo domov, děti spí a já prokrastinuju na internetu s dvojkou bílého :lol: Držím se názoru, že dvě deci denně neškodí, beru to jako duševní hygienu. Takže jsme na tom asi stejně :mrgreen:

Terezameggi
Kecalka 117 příspěvků 08.03.17 20:48
@LaternaM píše:
Ahoj mamky, mám dva syny (2 a 4) během těhotenství a po celou dobu kojení jsem si nedala ani kapku alkoholu a nijak mi to nechybělo. Když jsem přestala kojit mladšího syna (když mu bylo cca 1,5 roku) tak jsme si občas s manželem otevřeli láhev vína (cca 1-2 za měsíc). Já jsem zjistila, že po celodenní makačce s dětma je to relax, který mi alespoň na chvíli vymyje mateřství z hlavy. Někdy, když je to s dětma hodně na nervy, tak mě normálně napadá, i ve dne, že bych si nalila - samozřejmě to neudělám, jsem s nima sama doma. Překvapilo mě, kolik žen alkoholiček začalo pít na mateřské, ale vlastně se tomu ani tolik nedivím. Jak to máte vy?

Tak mne piti nikdy moc nelakalo, neumim pit kdyz mi neni dobre, nebo abych vypustila.. Bavi me se napit treba kdyz se jdu nekam bavit. Ja teda kdyz potrebuju vypustit a mam vseho dost, tak si udelam hodku, dve pro sebe a jdu treba do kina, behat… Pokud mas moznost, zkus to. Vyclen si hodku pro sebe a hned se budes mit nac tesit a i pres den to zvladnes lip :)

LaternaM
Kecalka 302 příspěvků 08.03.17 20:49

Tak cink, můj je někde na florbale s klukama a já mám dvojku červenýho :) :mavam:

Terezameggi
Kecalka 117 příspěvků 08.03.17 20:50

Kazdopadne pokud si kazdy den das sklenku vina, tak to myslim taky nicemu neuskodi :) Leda ze bys pak potrebovala sklenicku vodky kazdy den.. To uz by bylo horsi :D

LaternaM
Kecalka 302 příspěvků 08.03.17 20:50

@Terezameggi jo jo, taky chodím běhat, když to jde, ale na hoďku nebo dvě pro sebe právě moc možností nemám.

rousinka
Stálice 85 příspěvků 08.03.17 20:51

Taky na tom nevidim nic spatneho..vecer kdyz mala usne tak si dam dvoudecku cerveneho treba k tv nebo knizce..fajn relax.

LaternaM
Kecalka 302 příspěvků 08.03.17 20:54

@Terezameggi každý den určitě ne. Sama si dám velice výjimečně. Ale trochu jste mě uklidnily ženy.

Tunrida
Hvězda diskuse 47838 příspěvků 08.03.17 20:57

Řekla bych, že každý, komu není alkohol cizí, má nahnuto k alkoholismu. Ono je asi dost jednoduchý do toho spadnout. Taky mám občas období, kdy si každý večer naliju skleničku. Pak zase ne. Zřejmě asi kvartální alkoholička :lol: V létě si dám skoro každý den ovocný pivo nebo frisco apod.
A k tomu dennímu pití. Asi před 14 dny jsem měla lítačku s dětmi, z nichž jeden nemocný, dávivý kašel. Já musela s mladším do poradny, na pohovor skrz práci a pak jsem sháněla komponent do počítače. A při poslední pochůzce v servisu notebooků se mi kluk rozkašlal, až mi tam začal zvracet :zed: No když to konečně skončilo a my jeli domů, tak kluci v autě usnuli, já je nechala v garáži a šla jsem přímo do kuchyně, kde jsem si nalila víno, sedla ke stolu a vydýchávala. A vůbec jsem se necítila blbě :mrgreen:

NikysekR
Extra třída :D 10333 příspěvků 12 inzerátů 08.03.17 21:00

Pro mě je víno večer když uložím kluky taky relax. Ten pocit, že už nic nemusím, nohy nahoře, k tomu vínko a film nebo Ulice na netu, kterou večer nestíhám, jelikož koupu mladšího :D Ale nedávám si rozhodně každý den, třeba teď jsem dopila hrnek kakaa a jdu spát :mrgreen: Některé dny jsem z těch svých miláčků tak uštvaná, že jsem ráda, když dolezu do postele a na víno nemám opravdu ani pomyšlení :D

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 08.03.17 21:00
@LaternaM píše:
Tak cink, můj je někde na florbale s klukama a já mám dvojku červenýho :) :mavam:

Cink. Jó, já mít hoďku pro sebe byť i jednou týdně, tak si pískám. Ale s batoletem a osmiměsíční se separační úzkostí to je jen zbožné přání. Holt se to musí nějak přežít.

LaternaM
Kecalka 302 příspěvků 08.03.17 21:01

@Tunrida no přesně, jsou prostě takový dny, kdy toho mám tak plný zuby, že bych se vzteky a únavou obrátila naruby a ta sklenka to všechno spláchne a je zas dobře. Asi si musím prostě dávat pozor, aby se z toho nestalo pravidlo.

Terezameggi
Kecalka 117 příspěvků 08.03.17 21:02
@LaternaM píše:
@Terezameggi každý den určitě ne. Sama si dám velice výjimečně. Ale trochu jste mě uklidnily ženy.

Jasny, kazdy potrebuje obcas vypnout a mit cas jen sam pro sebe. Sklenka vina z tebe rozhodne nedela alkoholika :) Muj deda byl z Moravy a rikal ze dobre vino je lek na vsechny neduhy sveta :)

LaternaM
Kecalka 302 příspěvků 08.03.17 21:06

@Terezameggi no jo, já mám muže z Moravy a taky tchána, ale ten bohužel alkoholik je. :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.17 21:20

Myslím, že v pohodě. Bylo období, kdy jsem si klidně dala panáka i v podvečer a jak jsem se uvolnila :lol: Fakt to pomohlo, když byla ta krize. Alkoholici v rodině byli, tak vím, že nemůžu začít chlastat ligu, ale na to nemám ani čas a snad mám na to i rozum. Ale tohle mi jednu dobu pomáhalo, v určitém věku dítětě to fakt bodne :) Opět se k tomu blížím s druhým :mrgreen: Klidně si naliju sama :) Jak říkám, nemám čas být ani alkoholik :-) Nějaké „večer si dám nohy nahoru“ u mě neexistuje a docela vám to tady i závidím, jak to čtu, mě začíná druhá směna - práce z domu. Tak aspoň toho panáčka si někdy dopřeju. Sport je fajn, to je taky má droga, ale tohle je zase jiné uvolnění :-) Tak si jdu nalít na počest této diskuze a práce volá :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >