Reklama

Máte tipy na ubytování v Chorvatsku - dvě rodiny, rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janasas
Kelišová 5144 příspěvků 20.02.17 22:20
Máte tipy na ubytování v Chorvatsku- dvě rodiny, rady

Ahojte holky, plánujeteme po dlouhé době dovolenou u moře a tak nějak se nemůžem dohodnout..
Jsme dvě rodiny, každý to vnímá jinak, jak cestu, tak stravování, ubytování atd.
zajímalo by mě co pro vás bylo takové nejpohodlnější a nejlepší na cestování do Chorvatska.
Sami, autem, tipy na stravování, hlavně třeba jaké bydlení doporučíte, jeslti je lepší samostaný dům pro dvě rodiny a vařit si sami a nebo penzion třeba s jídlem.. atd..
Jak dlouho jste u moře byli? To je další otázka, manžel tvrdí, že většina lidi jezdí na týden, že je to pro malé dětí tak akorát druhá rodina chce až 10 dní..
Prostě koho co napadne, nějaký tip a nebo poznatek..
Přímo nabídka ubytování by byla taky fajn.. :mrgreen: nějak se nemůžem zorientovat..

Reklama

Reakce:

Denis11
Kelišová 5410 příspěvků 20.02.17 22:34

My jezdime vzdy minimalne na 14dni, loni i letos dokud jsem na matersky tak jedeme na vic jak 3 tydny. Jedeme vlastnim autem, deti budou mit v lete 16 a 3 roky. Jidlo si komplet vezeme, vc. mleka. Tam kupujeme jen ovoce, zeleninu, pecivo, zmrzku a pripadne nejaky mlsky co nemame nebo jdeme na dobrou véču. Bydlime v levnem apartmanku s kuchynkou. Jidlo je prevazne vsechno instantni, 1× za rok tu nezdravou stravu vydrzime, hlavne ze netravim 2h denne u sporaku. My uz jezdime ke znamym par let, ale tenkrat jsme si nasli ubytko pres net.

3HE
Generální žvanilka 21833 příspěvků 20.02.17 23:08

@Denis11 prosím, jak daleko jezdíte a na kolik vás vyjde cesta? děkuji

Denis11
Kelišová 5410 příspěvků 20.02.17 23:35

@3HE jezdime 1200km tam a 1200km zpet a cesta komplet tam i zpet se vsemi poplatky, naftou, mytne, dalnicni znamky, trajekt- no proste komplet necelych 10.000kc. Ale mame auto nalozeny po strechu ze nevidime okynkama ven. Takze cestou tam zere trochu vic nez normalne.

3HE
Generální žvanilka 21833 příspěvků 20.02.17 23:43

@Denis11 děkuji

Zabatko
Závislačka 4173 příspěvků 21.02.17 07:47
@Janasas píše:
Ahojte holky, plánujeteme po dlouhé době dovolenou u moře a tak nějak se nemůžem dohodnout..
Jsme dvě rodiny, každý to vnímá jinak, jak cestu, tak stravování, ubytování atd.
zajímalo by mě co pro vás bylo takové nejpohodlnější a nejlepší na cestování do Chorvatska.
Sami, autem, tipy na stravování, hlavně třeba jaké bydlení doporučíte, jeslti je lepší samostaný dům pro dvě rodiny a vařit si sami a nebo penzion třeba s jídlem.. atd..
Jak dlouho jste u moře byli? To je další otázka, manžel tvrdí, že většina lidi jezdí na týden, že je to pro malé dětí tak akorát druhá rodina chce až 10 dní..
Prostě koho co napadne, nějaký tip a nebo poznatek..
Přímo nabídka ubytování by byla taky fajn.. :mrgreen: nějak se nemůžem zorientovat..

S dětmi jezdíme hlavně sami, neradi se přizpůsobujeme jiné rodině, každý má svoje zvyklosti a na to bych fakt neměla při našem obsazení 6 lidí nervy. Když jsme vyrazili prvně s dětmi do Chorvatska, tak jsme byli 17 dní a projeli jsme ho od Molunatu až po Zadar, byla to nejlepší dovolená, co jsme zažili. Z mé zkušenosti dovolená na válení fakt stačí ten týden. Teda nám, protože my se válet nevydržíme a být týden na jednom místě je pro nás fakt stresující, což jsme si vyzkoušeli loni. Moje nejlepší rada je, jeďte v „protitermínu“, protože všichni jezdí v pátek večer a vracejí se v sobotu a cesta je pak fakt záživná. My jezdíváme nejčastěji pondělí - úterý a vracíme se tak ve středu, pokud máme válecí týden. Vždy cestujeme na vlastní pěst a ubytování sháníme třeba přes booking.com. Dá se najít i fajnové ubytování, které se dá zrušit bezplatně ještě týden před odjezdem a neplatí se žádná záloha. Co se týče místa, tak my oblibujeme spíš ten spodek kolem Dubrovníku, přijde mi, že tam není tolik lidí a Čecha abys pohledala. Letos jedeme prvně do Premantury na Istrii, tak jsem zvědavá, Istrii jsme zatím úspěšně míjeli :-).

Zabatko
Závislačka 4173 příspěvků 21.02.17 07:49
@Denis11 píše:
My jezdime vzdy minimalne na 14dni, loni i letos dokud jsem na matersky tak jedeme na vic jak 3 tydny. Jedeme vlastnim autem, deti budou mit v lete 16 a 3 roky. Jidlo si komplet vezeme, vc. mleka. Tam kupujeme jen ovoce, zeleninu, pecivo, zmrzku a pripadne nejaky mlsky co nemame nebo jdeme na dobrou véču. Bydlime v levnem apartmanku s kuchynkou. Jidlo je prevazne vsechno instantni, 1× za rok tu nezdravou stravu vydrzime, hlavne ze netravim 2h denne u sporaku. My uz jezdime ke znamym par let, ale tenkrat jsme si nasli ubytko pres net.

Mně se hodně osvědčilo expresmenu.cz, mají to fakt dobré, jen vyklopíš do hrnce, prohřeješ, uvaříš přílohu a je to. :palec:

Janasas
Kelišová 5144 příspěvků 21.02.17 08:16

Známý našli nějaký velký dům jakoby osamoceně- jakoby ve vinici nebo jak to napsat..
1- bojíme se pláže..s manželem si myslíme, že to nebude udržované- ježci možná bordel, náíplavy, když je to bokem.. co myslíte..
2- prý cena je za celý dům, ale je to tak pro tři rodiny i ložnice atd.. ale prý budem platit jenom za dvě rodiny, což nám přijde divné, vyjde to docela levně.. na 10 dní 20 tis co myslíte.. 2 lidi, dvě děti.. Manžel říká, že teda neví, aby pak nechtěli doplatit jakože za všechny apartmany…
Jako je třeba se domluvit, to je jasné, tady mi neporadíte, spíš jenom zkušenosti…
Jinak dovolená je spíš valecí, trochu poznávací, přijde nám 10 dní dost…

Janasas
Kelišová 5144 příspěvků 21.02.17 08:19

@Zabatko jako já jsme z toho tkaová špatná. My klasicky jezdíme na dovolené, vařím, ale je to v Čechcách nebo Slovensku, ale už mě to taky přesvává bavit..
Tam si nedovedu představit 10 dní obstarávat jídlo. už jsme chlapovi řekla, že bych chtěla i někdy dovolenou- ne dopředu zamrazovat, chystat, tam dělat jídla..
Zajímalo by mě co tam tak připravujete, protože zamrazené nepřevezem..
Už jsem prohlásila, že se bude i tma chodit na jídlo, jako cena necena, ale opravdunechci být v kuchyni půlku dovolené- snídaně, snačiny, obědy, večeře.. :nevim:

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 21.02.17 09:07

@Janasas My si jídlo vezli, máme cestovní ledničku a do té jsme dali buď zmrzlé maso-třeba mleté, nebo hotovou sekanou, babička udělala kuře, vše zmrzlé a cestu cca 15 hodin to přežilo, bylo to stále zmrzlé. A nahoru jsme dali ostatní chlazené potraviny. Jinak jsme vezli brambory, rýži, těstoviny a nějaké polévky. Jídlo jsme měli vždy na 2 dny a na místě dělali boloňské těstoviny-rychlovka, mořské plody, ryby, palačinky. Rozhodně mi nepřišlo že bych trávila moc času v kuchyni, i jsme se s vařením střídali-3 dospělí a 4 děti. A zbytek jsme kupovali, šli na pizzu. Bydleli jsme v apartmánu s kuchyňkou.

Zabatko
Závislačka 4173 příspěvků 21.02.17 09:09

@Janasas My to máme jednoduché, netaháme z domova hromady jídla, brali jsme vlastně jen jídlo na cestu a pak to expressmenu. Pečivo, ovoce a zeleninu, případně jogurty, šunky, sýry atd. kupujeme na místě. Vždycky se nasnídáme a vyrazíme na výlety, k moři, sebou bereme nějaké sušenky, koblížky, ovoce a jídlo co se nekazí a jíme pak vlastně až večer. Celý den býváme v tahu, takže nějaké svačiny a obědy vůbec. Ono to není na půl roku, takže se nic nestane. Večer jsem vždycky ohřála to menu a k tomu přílohu a je to vyřízené.

Zabatko
Závislačka 4173 příspěvků 21.02.17 09:13
@Pe-G píše:
@Janasas My si jídlo vezli, máme cestovní ledničku a do té jsme dali buď zmrzlé maso-třeba mleté, nebo hotovou sekanou, babička udělala kuře, vše zmrzlé a cestu cca 15 hodin to přežilo, bylo to stále zmrzlé. A nahoru jsme dali ostatní chlazené potraviny. Jinak jsme vezli brambory, rýži, těstoviny a nějaké polévky. Jídlo jsme měli vždy na 2 dny a na místě dělali boloňské těstoviny-rychlovka, mořské plody, ryby, palačinky. Rozhodně mi nepřišlo že bych trávila moc času v kuchyni, i jsme se s vařením střídali-3 dospělí a 4 děti. A zbytek jsme kupovali, šli na pizzu. Bydleli jsme v apartmánu s kuchyňkou.

Hele a to se fakt vyplatí tahat sebou mražené kuře? My taky máme dost velkou ledničku, ale brali jsme jen pití a nějaké chleby na cestu. Mně to přijde ujeté tahat těstoviny a tady ty věci, které se tam dají v pohodě koupit za celkem normální cenu. Mě by trefilo tahat sebou půl baráku, já právě naopak jsem ráda, když neberu moc věcí, cítím se tak nějak volnější, věci mě dusí, plné auto krámů mě dusí, takže jezdíme i se 4 dětmi relativně nalehko, ono Chorvatsko je civilizované země, takže se tam dá všechno dostat. Jediné co fakt beru tak jsou léky které znám, moc by se mi nechtělo tam chodit po doktorech. Mám vždy krabičku antibiotik a tak. V jedné tašce mám balíky těch meníček, ty vydrží i teplotu do 30 st.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 21.02.17 14:37
@Zabatko píše:
Hele a to se fakt vyplatí tahat sebou mražené kuře? My taky máme dost velkou ledničku, ale brali jsme jen pití a nějaké chleby na cestu. Mně to přijde ujeté tahat těstoviny a tady ty věci, které se tam dají v pohodě koupit za celkem normální cenu. Mě by trefilo tahat sebou půl baráku, já právě naopak jsem ráda, když neberu moc věcí, cítím se tak nějak volnější, věci mě dusí, plné auto krámů mě dusí, takže jezdíme i se 4 dětmi relativně nalehko, ono Chorvatsko je civilizované země, takže se tam dá všechno dostat. Jediné co fakt beru tak jsou léky které znám, moc by se mi nechtělo tam chodit po doktorech. Mám vždy krabičku antibiotik a tak. V jedné tašce mám balíky těch meníček, ty vydrží i teplotu do 30 st.

Abych to upřesnila, to už bylo hotové upečené kuře, takže jsme ho pak jen ohřáli a snědli. A potraviny jsme si vezli, jen ty nejnutnější ale my třeba byli v takové vesnici kde byl malý krámek kde nic moc neměli. Takže si to radši vezmu sebou neboť se mi na dovolené nechce chodit po krámech :roll: Na velkém nákupu ve splitu jsme byli asi 2×. A auto máme 9-ti místné, takže tam se toho vleze :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama