Máte to někdy taky tak? Někdy mám dost.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 07:37
Máte to někdy taky tak?

Žádny zasadni problem nastesti neresim, vim, ze si spousta asi pomysli, ma jedno dite, musi byt odpocata, co by chtela, ma manzela, jeji dite je hodne, zdrave… ano, vim, na nic si v podstate nestezuji, jen nekdy na mne padne proste takovy pocit frustrace. dcera má presne rok. ano, byl to ten nejkrasnejsi rok meho zivota, urcite po emocni strance ano, ale… za cely ten rok jsem se ani jednou poradne nevyspala, muj rekord byl asi pet hodin v kuse. kojim, nase dcera je opravdu savec a na prsu si pekne pochutnava i v tom svem rocku nekolikrat denne i za noc. manzel chodi do prace, tak prace, navic je o dekadu starsi, tak po nem preci nemohu chtit, at o vikendu s dcerou v sest rano (ano, ona je od sesti cila) vstava, on se prece o tom vikendu potrebuje vyspat. jasne, ja vikend nepotrebuji, jsem preci doma porad… taky chce mit doma navareno, nejlepe gulase, vypecky, spanelske ptacky, kdyz ho poslu na menicko, tvari se dotcene. ale jinak je hodny, poozorny, snazi se mi v domacnosti pomahat. s dcerkou pomaha v pripade, ze ma uspokojeny vsechny sve potreby, takze je najezeny, byl na wc, je po kave. pak si s ni tedy jde na chvili hrat. ale zase hraje si s ni krasne, ona se u toho strasne smeje. no, ale kdyz dame jidlo na stul a dcera zacne rvat, ze treba potrebuje prebalit, vzdy vzdy vzdy jsem to ja, kdo skoci. takze misto tepleho obeda mivam vlazny. atd atd to je porad neco. a pak jsou dny, jako treba tenhle, kdy mala jenom porvava, poknourava a ja nevim proc, nevim, co chce. prso uz mam uplne vysate po noci, rohlik hodi na zem, lzicku s jogurtem vyhodi do vzduchu, krupky rovnez rozhazuje, caj odmita. nechce byt v zidlicce, na zemi, nelibi se ji nic. tak ze tedy pujdeme ven, nez ji oblecu, jsem spocena jak mys, protoze se strasne brani… babicku mame jen jednu, pracujici, bydlici dal, tchyne nefunguje, dedecek jeden po smrti druhy na druhy strane republiky. v 95% byvam opravdu vnitrne velice stasta, ale pak jsou dny a noci, kdy toho mam opravdu dost…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zwetta
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 11.02.19 07:47

Mám to stejně a myslím si, že to tak cítí 90% matek na rodičovské ;) Období je to krásné, i já si ho užívám, ale zároveň náročné, takže si myslím, že máme občas nárok na nějakou tu psychickou „únavu“.. :oops: :mrgreen:
Navíc hodně dělá i to počasí .., pořád zima a chybí vitamin D ze sluníčka.. :roll: Já si teda občas kapnu od malé vigantol.. :mrgreen: :lol:

scentini
Závislačka 3581 příspěvků 11.02.19 07:48

Tohle ma kazda mama, ja urcite. Mam dve holcicky a jsem moc stastna, ale jsou i dny, kdy jsem fakt unavena a preji si jen spat a nic neresit. Jsem na me pres tyden sama a nekdy je to boj.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 11.02.19 07:49

To je alw uplne normalni. Jedine bych snad chlapa trochu ponoukla. Nanadavas jidlo a mala potrebuje prebalit? Neni nic jednodussiho nez rict,prebalis ji prosim,ja prave delam obed :nevim: zadna veda tam neni. Chlap jasne se potrebuje o vikendu vyspat po celem tydnu v praci ale ty smad nemas praci? Tva prace je materstvi takze nevim proc by ses taky nemohla odpocinout. Vstan s ni,ok a za hodinu at vstava pan a vezme si malou. Nemas nejake konicky? Ze bys vecer kednou tydne sla na hodinu cvicit treba? To by prece tak uzasny chlap co vas ma rad a funguje dal leboubuadni ne? Ja nevim,zensky boze nebojte se rict si o pomoct nebo sdelit co citite a co se vam nelibi. Neni to tak tezky. Staci otevrit oci a pusu.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 754 příspěvků 11.02.19 07:53

Btw co nejaka kamoska na prochazky? Sdilene problemy jsou polovicni. Vykecat se,dat kafe a uzit si den?

Deti nejsou naprogramovane stroje na denne super naladu,i mala ma pravo nemit svuj den. Kdyz proste vstane zadkem napred tak si naplanuj lehci den,zadny silenosti,vyva­rovani,velky uklid. CHlap jestli se ofrnuje nad moznosti jidel tak co,at si trhne nohou. Jsi udelala v ramci moznosti maximum tak se snad nepo.sere.

anupati
Kelišová 6426 příspěvků 11.02.19 07:57

Tak já mám právě pocit, že první dítě, první roček…občas takový den, jinak převažují ty krásné, dvě děti školkový věk, xtá nemoc za sebou, snaha zkloubit práci, domácnost, nemoci, nemoci, kdy člověk nevytahuje x dnu pořádně paty z domu, chlap pořád pryč, protože někdo z nás dvou jako musí pracovat „pořádně“ atd.atd.znudene uknourane děti, které se věčně dohadují mezi sebou, případně kňourají kvůli nemoci, do toho pořád ta snaha pracovat z domu…zda se mi, že už mám ty poměry dnů opačně :oops: :lol: Jo a hlídání taky nic moc. Navíc nemocný stejně nejdou…

Příspěvek upraven 11.02.19 v 07:59

Muminek2019
Stálice 83 příspěvků 11.02.19 07:57

Muj chlap vzdycky rikal pri takovyhlech stavech,ze mam „kozi nemoc“ cumi do zdi a nezere :lol: jo tohle prepadne kazdou mamu, vydrz bude lip :*

Runina
Povídálka 29 příspěvků 11.02.19 07:58

Zapoj víc chlapa v péči o malou. Nevidím důvod proč by nemohl přebalit nebo nakrmit dítě. To stejné s tím vstáváním, jednou za týden by mohl vstát on a ty se dospat. A to, že tě nechají v klidu najíst, by měla být taky samozřejmost. Já mám teda občas pocity frustrace úplně stejně jako ty, ale mám doma parťáka, který mi dokáže dost ulevit a fakt to moc pomůže :hug:

Uživatel je onlinefree333
Generální žvanilka 21986 příspěvků 11.02.19 08:01

Bude lépe…
Už jak se přestane kojit a vyspíš se a pak od těch dvou je s nima lepší domluva :)
A i to teplo a sluníčko pomůže - možnost víc venku a jednodušší oblékání…

Hrnekmleka
Stálice 56 příspěvků 11.02.19 08:26

Nevidim duvod, proc bys mela mit 7 pracovnich dnu a tvuj muz 5. A to ze je o dekadu starsi… :nevim: je otcem maleho ditete, tak po praci nema volno, ma rodinu. Ne vzdy to chlapum dochazi, musis si jasne rict. Ja mela prave sobotu dospavaci, muz vstal s detma a postaral se. Takove pocity mame na MD vsechny vice mene, ale popsala si nekolik veci, ktere jde ovlivnit. Neboj se zapojit manzela, vypada, ze je schopen fungovat vic.

Enika76
Nováček 9 příspěvků 11.02.19 08:33

Cíleně bych chlapa poprosila, aby malou pohlídal - třeba jednou týdně 2 až 3 hodinky. To už bez prsa zvládne /taky jsem měla závisláky na prsu a vím co to je/ a ty si zajdeš za sportem, za kulturou, s kámoškou na kafe, prostě cokoli, kde se trochu odreaguješ. Určitě si s ním taky promluv o tom, že bys potřebovala, aby se více zapojil do běžné péče - jen pohrát si fakt nestačí. No a jak tu někdo radí, sežeň si kámošku s podobně starým dítětem. Já si ji třeba našla tady a výrazně to ovlivnilo kvalitu mateřské - v podstatě jsme byly pořád s dětma někde venku, na výletech atd. Je to už 13 let, kamarádíme se pořád a hlavně na mateřskou vzpomínám s nostalgií, jak to byl báječný a akční čas :-)

carola
Kelišová 7299 příspěvků 11.02.19 08:38

Ahoj. Tvůj muž je sobec,což je tedy většina chlapů. Jak tu holky psaly,neboj se ho zapojit. Dítě si udělal určitě z lásky a sám určitě vidí,že je s ním v tomto období hodně práce. A já bych si třeba občas šla zaběhat,nebo na jógu,nebo zavedla 1×týdně kávu s kámoškou bez malé. Aby viděl,že to není zas taková legrace pečovat o takhle malé dítě. A když bude občas k obědu jen buřtguláš,nebo míchaná vajíčka,tak se také nic nestane. Je i spousta chlapů,kteří se ve vaření se ženou střídají,tak ho popros,že bys ráda,aby třeba 1×týdně uvařil on. :kytka:

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Generální žvanilka 20595 příspěvků 11.02.19 08:39

Já bych taky řekla, že je to celkem normální stav na mateřský, někdy to na ženskou prostě padne… :hug:
Jediné, co bych řekla, že by sis neměla chlapa takhle moc zvykat na kompletní fullservis, to se ti vymstí.
Já neříkám nevařit nebo neprát, ale prostě sem tam vypustit, občas udělat k večeři topinky nebo čínu z restaurace, když padáš na pusu, protože dítko mělo svůj den, prostě žádná křeč. Co až onemocníš? Jen ať si manžel nemyslí, že má doma superženu, to se dlouhodobě nevyplácí…
Měla by sis na sebe udělat trošku času. On je sice v práci, ale ty se taky neválíš celej den na gauči. Za mě osobně, najdi si kámošku, se kterou můžete jezdit s kočárem nebo zajít do nějakého „babyfriendly“ podniku, nebo vezmi auto a jeď třeba za těmi vzdálenými příbuznými na návštěvu, oni se potěší miminem, ty si trochu oráchneš a hlavně, změníš prostředí.
Nebo třeba nějaký cvičení nebo co já vim, kurzy vaření, něco co tě baví, a jednou týdně někam vypálit s tím, že se pan otec taky trochu zapojí. Klidně bych se s ním i domluvila, že v neděli bude vstávat on. Ty máš taky nárok se občas vyspat do růžova, ne? Dítě jste si udělali společně, a to, že on chodí do práce, neznamená, že doma nemusí hnout prstem. Jo, já mám taky doma chlapa, co měl v době, kdy byl syn malinkej, hodně náročnou práci, takže jsem ho s domácností obtěžovala minimálně, ale když jsem řekla, že chci někam vypadnout, jít si na kafe s kámoškou nebo tak něco, tak prostě fungoval.

Nejsi stroj, jsi jen člověk ;)

Kukacka123
Závislačka 3089 příspěvků 11.02.19 08:50

@Mar__tanka1983 presny :palec: souhlasim naprosto se vsim :potlesk:

Taky me napadlo, ze v sobotu at se vyspi a v nedeli by mohl vstat on a ty si prispat ne? ;) nebo naopak, to uz je na vas, jak se domluvite…

Manzel je ted dost nachcipany a k male temer nechodi (ale to jsme se domluvili oba), takze je vse taky na me a nekdy si rikam, jak bych brala si prispat :mrgreen: ale zase mi co to jde pomaha doma, takze aspon od toho mam klid…navic male lezou zuby a ac v noci jinak uzasne spi, vetsinou se budi jednou za noc, ted je vzhuru treba 10× s knouranim…a pritom staci minutku pochovat, dat do postylky a zase vytuhne…ale je unavny se porad budit, vstavat :nevim: a pres den moc nespi, max hodku dopo a to si chci aspon neco poklidit, uvarit a odpo jdeme s kocarem vetsinou (to je teda relax i pro me), ale taky je to max hodka…takze mam taky sem tam stav, ze bych usnula u male na zemi na puzzlich :mrgreen: ale pak se na me usmeje, neco zabrepta a priplazi se a vsechno zapomenu :srdce: je to snad prechodne obdobi :mrgreen:

Kikin16
Kecalka 231 příspěvků 11.02.19 08:54

Ahoj, ja myslim, ze takhle se obcas citime kazda. Jedine, co ti pomuze, je byt taky obcas sobec. A to vazne. Taky mi to trvalo, ale nakonec to mame rozdelene tak, ze o vikendu jednou vstavam ja a jednou chlap, je to preci fer. Jedine, co jsem nikdy nechtela, je aby v noci vstaval, kdyz jde do prace. Kazdopadne, cim vic chlapa zapojis, tim lip. To dite je preci obou, ne jen tvoje. Varila bych vic porci na vic dni, nebo zamrazit. A co se hlidani tyce, uspi malou a vyjdi si s kamaradkou, na kafe, vino, aspon jednou za 14 dni. Tatinek si poradi, bude muset :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >