Reklama

Máte třetí dítě, i když partner původně nechtěl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.18 22:00
Mate treti dite, i kdyz partner puvodne nechtel?

Mile maminky,

Mam doma dva chlapecky, dvouletaka a desetidenni miminko a padla na me tisen, ze tim to vse konci a dalsi mimi uz nebude. Strasne bych chtela jeste jedno mimco, at uz holcicku nebo chlapecka. Ale pro tatinka jsou dve deti az dost. Chce zase cestovat a uzivat si zivota (podle me to jde ale i s detmi, financne jsme na tom docela dobre).

Chci se zeptat tech z vas, ktere chtely treti dite a tatinek nechtel, jak to nakonec dopadlo?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

bublinek
Závislačka 4962 příspěvků 03.03.18 22:11

Nemáme ho

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22824 příspěvků 03.03.18 22:13
@Anonymní píše:
Mile maminky,

Mam doma dva chlapecky, dvouletaka a desetidenni miminko a padla na me tisen, ze tim to vse konci a dalsi mimi uz nebude. Strasne bych chtela jeste jedno mimco, at uz holcicku nebo chlapecka. Ale pro tatinka jsou dve deti az dost. Chce zase cestovat a uzivat si zivota (podle me to jde ale i s detmi, financne jsme na tom docela dobre).

Chci se zeptat tech z vas, ktere chtely treti dite a tatinek nechtel, jak to nakonec dopadlo?

Jsi po porodu 10 dní, hormony si dělají mejdan…třeba ještě jednou bude a třeba taky přijdeš na to, že 2 děti ti stačí :-)

ewelinka
Kecalka 216 příspěvků 03.03.18 22:17

U nás to tak bylo!! Dvě holky a o třetím manžel nechtěl ani slyšet. Když měla druhá dcera 6 let, neplánovaně jsem otěhotněla ( v alkoholovém opojení). Manžel byl z toho dost špatný, sice mi neřekl přímo, ať jdu na potrat, ale já jsem tu touhu z jeho strany cítila (chtěl už mít klid, cestovat…)Já se rozhodla si mimčo nechat (i když se mi taky do toho 100krát nechtělo). Dnes máme dvouletého chlapečka a muž se z něj může po… :mrgreen:!!! Život se bez něj neumíme představit! Manžel nikdy tak nespěchal domů z práce jako teď za malým. Uspává ho, čte mu pohádky, koupe ho (to s holkama nikdy nedělal)…jsou to parťáci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.18 22:17

Máme holčičku. Nelituji, chtěla jsem ji, ale na rovinu říkám, že dvě a tři děti jsou obrovský rozdíl.

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 03.03.18 22:17

Nech tíseň tísní a užívej si miminko, které máš. Bože, je na světě sotva čtrnáct dní a ty už sténáš po náhradě. To je jako načít si nanuka a neužít si ho proto, že další by už byl přespříliš. Chápu, že můžeš toužit po více dětech, ale teď bys měla alespoň pár měsíců směřovat myšlenky na prcky, které už sis nadělila.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18123 příspěvků 03.03.18 22:20

To znám - taky jsem to prožívala smutně, když se mi narodila třetí dcera. Takové to, že nikdy nikdy nikdy už nebudu mít miminko, nebudu těhotná…Ale to přejde. Důležité je, jestli jako rodina jste kompletní - jestli potřebujete dalšího člena. Což není miminko, ale další člověk, o kterého se budete společně starat, společně bát celý život, dalších dvacet, třicet let. Což je něco jiného, než cítíš teď ty, tím jsem si jistá, to ani nejde cítit, když máš miminko sotva pár dní. Tak to teď nech ležet, dej svou radost a energii svým malým dětem a časem uvidíte, zda jsem všichni, nebo zda ještě někoho potřebujete.

PaníBovaryová
Závislačka 3812 příspěvků 03.03.18 22:21

Mate dve deti celkem brzy po sobe, treba bude manzel za par let zpivat jinou pisnicku :nevim: mozna je ted unaveny. To ti nikdo nerekne, co bude a nebude.

chaela
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 03.03.18 22:23

Cloumaji s tebou hormony. 10 dni po porodu jeste ani nevis, co je to mit dve deti. Natoz pak tri.
Byla jsem na tom podobne. Od narozeni druheho jsem strasne chtela treti dite. Ted ma ten druhy 16 mesicu a pomalu si uvedomuju, ze ty dva mi staci. Ono mimino je bezva, ale jak to chodi a hlavne jak to zacne mit nazor a prosazovat si ho, je to neco uplne jinyho. A to je jeste mladsi malej. Rekla bych, ze az zacne mluvit, obdobi vzdoru, ja sam, a proc, moje, ja chci..budu rada, ze do toho nemam dalsi mimino plus nejstarsiho.
Dej tomu cas, ted je stejne zbytecny to resit, nebudes tehotnet tyden po porodu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.18 22:23
@Čičorečka píše:
Nech tíseň tísní a užívej si miminko, které máš. Bože, je na světě sotva čtrnáct dní a ty už sténáš po náhradě. To je jako načít si nanuka a neužít si ho proto, že další by už byl přespříliš. Chápu, že můžeš toužit po více dětech, ale teď bys měla alespoň pár měsíců směřovat myšlenky na prcky, které už sis nadělila.

To se preci nevylucuje. Ja si to prave strasne uzivam, ale o to vic me mrzi, ze je to uz naposledy… Uzivam si oba kluky, i kdyz ten starsi obcas zlobi. Preci dalsi miminko neni nahrada toho soucasneho, ted uz vidim, ze laska se nedeli, ale nasobi.

@Anonymní píše:
Máme holčičku. Nelituji, chtěla jsem ji, ale na rovinu říkám, že dvě a tři děti jsou obrovský rozdíl.
A jak se ti podarilo tatinka presvedcit?
@lleennttiillkkaa píše:
Jsi po porodu 10 dní, hormony si dělají mejdan…třeba ještě jednou bude a třeba taky přijdeš na to, že 2 děti ti stačí :-)

2 deti je strasne malo ;-) optimalni by byly tak 4 nebo 5, ale jsem realista. Sama jsem z velke rodiny a nejak se mi to zalibilo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.18 22:27
@chaela píše:
Cloumaji s tebou hormony. 10 dni po porodu jeste ani nevis, co je to mit dve deti. Natoz pak tri.
Byla jsem na tom podobne. Od narozeni druheho jsem strasne chtela treti dite. Ted ma ten druhy 16 mesicu a pomalu si uvedomuju, ze ty dva mi staci. Ono mimino je bezva, ale jak to chodi a hlavne jak to zacne mit nazor a prosazovat si ho, je to neco uplne jinyho. A to je jeste mladsi malej. Rekla bych, ze az zacne mluvit, obdobi vzdoru, ja sam, a proc, moje, ja chci..budu rada, ze do toho nemam dalsi mimino plus nejstarsiho.
Dej tomu cas, ted je stejne zbytecny to resit, nebudes tehotnet tyden po porodu.

Mas pravdu, treba to prejde. Ale nemyslim si, u me je to totiz i pocit, ze rodina se dvema detmi je proste strasne mala. Jsem zvykla na velkou rodinu.

@hanka.br. On je to castecne ten pocit, ze chci jeste miminko. Ale mozna i vic je to ten pocit, ze chci dalsiho clena do rodiny, to jsi popsala uplne presne.

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 03.03.18 22:32
@Anonymní píše:
Mile maminky,

Máme dva kluky. 3 a půl a 1 a čtvrt. V průběhu druhého těhotenství jsem zjistila, že můj muž chtěl vlastně jen jedno, ale aby syn nebyl sám a měl sourozence a parťáka, tak mi to ani neřekl, bral to prostě tak, že budou dvě děti. O třetím dítku nechtěl ani slyšet. V půl roce mladšího jsem na to znovu zavedla řeč. Chtěl vědět proč chci další dítě, všechny důvody, pozitiva, negativa, organizační věci… Nijak jsem netlacila, prostě jsme si o tom sem tam povídali. Po půl roce souhlasil. Nechranime se, a čekáme co přijde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.18 22:32
@bublinek píše:
Nemáme ho

A jak jsi se s tim vyrovnala?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18123 příspěvků 03.03.18 22:33
@Anonymní píše:
Mas pravdu, treba to prejde. Ale nemyslim si, u me je to totiz i pocit, ze rodina se dvema detmi je proste strasne mala. Jsem zvykla na velkou rodinu.@hanka.br. On je to castecne ten pocit, ze chci jeste miminko. Ale mozna i vic je to ten pocit, ze chci dalsiho clena do rodiny, to jsi popsala uplne presne.

Jenže jestli toho člena potřebujete, to nemůžeš vědět teď - třeba tvoje právě narozené miminko přišlo, aby ti ukázalo, že už jste všichni. I tvůj manžel musí mít šanci, aby na to přišel. Věř mi, že to, co cítíš teď, jsou hormony. Až prožiješ několik nocí bez spánku, přijde i strach o děti, když nebudou v pohodě, budou třeba potřebovat vaši péči a soustředění, protože mohou být výjimečné - pak to teprve zjistíš, že máte dost sil a lásky pro další dítě. My jsme třeba tohle zjištění s manželem učinili, když bylo nejstarší 16. Jako věkový rozdíl tam sice je, ale pro nás přišla nejmladší dcera přesně ve chvíli, kdy jsme oba věděli, že ji chceme.

chaela
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 03.03.18 22:34

Ja to mam zas naopak. Mimino nechci, brala bych tak minimalne dvouletyho, idealne triletyho. Ale to jaksi nejde, ze.
Opravdu me nenapada jina rada, nez dat tomu cas. Uvidis, jak se ta tvoje touha bude vyvijet. Pokud vydrzi, promluvis si s muzem znovu, pokud ne, budete mit dva bezva kluky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama