Máte v životě někoho, s kým jste se vždy míjeli?

evellyne
25.3.16 15:21

Máte v životě někoho, s kým jste se vždy míjeli?

Máte někoho takového taky ve svém životě? Kluci mě začali brát později, než je obvyklé, měla jsem hromadu zájmů a koníčků, takže jsem si ani nepřišla divná, že s nikým nechodím…ostatně zralá jsme si na vztah přišla až tak nějak v osmnácti. Jeho jsem poznala, když mi bylo 19 a nebyl sice můj první vztah, ale první láskou je pro mně určitě. Bylo to na první pohled, bohužel jednostranné…ale cítila jsem, že si děsně rozumíme, že jsme na jedné vlně. Jenže byl děsné nezodpovědné třeštiprdlo (co taky po dvacetiletém klukovi chtít, já vím), rozlítanej blázen…a i když jsme spolu trávili dost času a prožili toho spolu hodně, nikdy z toho nic nebylo. Asi to ze mně všechno cejtil a taky se nechtěl vázat.
Po roce a jsem si našla přítele, v tu chvíli z jeho strany tak nějak poklesla komunikace, docela jsme se odcizili, i když jsme věděli, že se na přátelské úrovni máme rádi pořád, on se po čase zadal taky. Nakonec jsem odešla studovat do jiného města a neviděli jsme se dlouho.
Až nedávno jsme se potkali na jedné akci. Já jsem necelý rok sama, on má momentálně letitý vztah asi v troskách, což jsme usoudila z jeho vyprávění, ač jsem mluvila ve prospěch slečny. Divím se, že se tak otevřel (jinak je normální, že vždy, když se po roce, roce a půl vidíme, dokážeme prokecat hodiny a hodiny. Máme rádi stejnou hudbu, filmy, máme podobné zájmy, společné známé, názory na svět a život…). No…ne že by stará láska nerezavěla, ale spíš jsme ho začala vnímat jako nového člověka. Ten vztah ho děsně zocelil a srovnal ho a když k tomu přičtu to, co zbylo z jeho starého já, nemůžu se opět zbavit dojmu, že bychom se k sobě děsně hodili. Netrápí mě to, nemyslím na něj, kudy chodím, jen…to prostě člověk cítí, tuší, prostě intuice. Jenže on to tak evidentně nemá. Vím, že pro něj budu vždycky součást friendzone. Ale potřebovala jsem se vypsat. Že mi občas přijde ten svět maličko na hlavu postavený.

Máte to někdo s někým taky tak? Nebo měli jste? Jak to dopadlo?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.3.16 15:59

V každé větě si odporuješ… nemyslím na něj, děsně bychom se k sobě hodili, ale on to tak nemá, rozumíme si.. víš vlastně co chceš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.16 16:06

Ahoj,

neřekl bych míjeli, ale třeba ti to pomůže. Jsem Martin, 33, od narození na vozíku v důsledku mozkové obrny. V roce 2003 jsem úspěšně vystudoval obchodní akademii a dodnes díky ní mám nějaké kamarádky. Většinu z nich znám 16 let, od jejich 16, dnes za mnou jezdí i s partnery a dětmi. Všechno to jsou báječný, skvělý holky, který pro mě moc znamenají a uměl bych si je představit i jako svoje partnerky, ale většina z nich byla šťastně zadaná a já nikdy neměl ambice je sbalit, byť jsou super charakterově i vzhledově, jedna z nich byla dokonce mou tajnou láskou. Ale i když je mám moc rád, roky jsem se snažil si najít někoho pro sebe - seznamky, chaty. Psal jsem si s desítkami slečen, ale nikdy žádná nepřijela. Nárazově si píšu a smskuju s jednou slečnou, která už mi tři roky slibuje, že přijede, ale přitom mi nebyla schopná zvednout telefon, známe se jen z chatu, mailů a sms a proč bych to nepřiznal - fyzicky mě to zabijí, takže jsem se nedávno přistihl, jak bilancuji život a přemýšlím o tom, zda bych měl tehdy u některé z kamarádek šanci. Asi ne, jsem postižený hodně, ale ta představa, že třeba něco někdy mohlo vyjít, je zdrcující. Ano, možná namítnete, že proto to jsou kamarádky, o nich se nepřemýšlí, ale když slavíte permanentní neúspěch u žen, začne vás to trápit. Nepohlížejte na mě jako na klasickýho chlapa.

Ten důvod, proč ti to píši, je ten, že jsem včera telefonoval jedné z kamarádek, která za mnou jezdí, a vyprávěl jí, co mně trápí. Ona mi rozumí, ale kdybych prý tehdy po nějaké kamarádce vyjel, ztratil bych ji jako kamarádku. A kdyby si se mnou některá chtěla začít, měly na to 15 let. Nevím, jestli je víc přátelství nebo láska, ale přiznávám, že to přátelství mě naplňuje hodně a že ty kamarádky jsou jediný ženský, který kdy budu mít. Dělá mi radost něco jim občas koupit, nebo jejích dětem.

Vím, že bych je nedokázal udělat šťastné a někdy pokusem o převtělení do něčeho víc toho kamaráda/ku ztratíte, nevím, jestli to stojí za to riziko.

Příspěvek upraven 25.03.16 v 16:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evellyne
25.3.16 16:06

@heřmánková vím, co chci:) resp. ano, ráda bych s tím člověkem byla, ale nejsem zamilovaná, nemyslím na něj…jen mě teď celá ta úvaha napadlo znova a došla mi, když jsme spolu byli…ale nijak se netrápím.

Nevím, prostě to tak mám, některé pocity se těžko vysvětlují, třeba někdo pochopí lépe:)

• Citovat
  • Upravit
evellyne
25.3.16 16:10

@Ploskutáček Je mi líto, jaký máš osud, a zároveň je úžasné, jaký k tomu máš přístup. Vím, co si z Tvého psaní mám vzít. Neuvědomila jsem si to. Děkuji, že jsi to sem napsal.

• Citovat
  • Upravit
25.3.16 16:11

@evellyne
rozumím ti, nemáš motýlky v břiše, ale je Ti s nim dobře, takže dobrý kamarád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evellyne
25.3.16 16:17

@heřmánková Dobrý kamarád, kterého znám hodně dobře a hodně dlouho a ti motýli v břiše, co byli dřív, už nejsou, ale kdyby se ty ledy prolomily a viděla bych, že chce víc, dokázala bych do toho opět spadnou neskutečně rychle. Momentálně je rozum však naštěstí daleko daleko napřed před srdcem, jelikož i kdybych chtělo něco zkusit, platí u mně jedna velká životní zásada - na zadaný chlapy se nesahá, ať to mají, jak to mají.

• Citovat
  • Upravit
25.3.16 16:23

@Ploskutáček

především máš můj obdiv jak jsi statečný :kytka:

Přátelství a láska se sice od sebe liší, ale nevylučují se navzájem. Přátelství se může změnit v lásku a láska se může spojit s přátelstvím. Jen díky přátelství může člověk někoho skutečně poznat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1805
25.3.16 17:39

Ano, dost let jsem se takhle s jedním míjela, vždy byly překážky, vztahy, dlouhodobý pobyt v zahraničí.. A pak když to najednou šlo tak to stálo úplně za nic, naopak se to úplně sesypalo :lol: Jen říkám, nedělej si velké naděje!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama