Máte venku pelargonie a bylinky?

174
28.4.16 10:24

Máte venku pelargonie a bylinky ?

Ahoj, takový menší dotaz. Má už někdo z vás venku balkonovky ( pelargonie )atd… :roll:.Vím, že chumelilo :) ale ted hlásí docela normálně a chudáci kytky by chtěli ven. :D. Né, jde o to, že už to nemám, kde mít a nejsem si jistá, jestli riskovat a dát je už ven, aby neumrzli, to by mě fakt naštvalo. To samé s bylinkami, doma se jim prostě nedaří, vím že venku by šli lépe, ale není brzy? jak jste na tom vy? já doufám, že už je po zmrzlých :nevim:,že byli ted. Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1188
28.4.16 10:34

@Mensy ja uz mam bylinky venku tyden a zijou a dari se jim dobre :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
28.4.16 10:35

Ahoj, mam venku pelargonie, hrasek rajcata (tem jsem udelala provizorni stan s igelitaku nad truhlikem), dal petrzelku, bazalku a matu. Taky se bojim, aby to nezmrzlo, ale parapety uz mam plny a navic mi to prcek porad chodil presazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
28.4.16 10:36

@Andreofix asi je dneska dám ven a pelargonie taky. Už to nemám kde skladovat, lilie už mám venku měsíc a jak jsou krásný, divím se že neumrzli v květináči. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
28.4.16 10:37
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
28.4.16 10:38

Mám už 3 týdny venku muškáty, sice se jim zpomalil tou zimou růst, ale jinak je vše OK ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
28.4.16 10:39

Já čekám po zmrzlých… dřív to ven nedám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
28.4.16 10:47

Ahoj, ja mam venku bylinky nonstop pres celou zimu venku, krome bazalky, a jsou krasne a i v zime pouzitelne, jedine co zajde jsou mata, medunka, petrzelka, pazitka a oregano a ty uz jsou pres mesic tak vyrostle, ze sklizime :D na muskaty, rajcata a papriky porad cekam, az prestane mrznout, macesky mam sice venku, ale ty vydrzej vsechno. Ono by stacilo dat muskaty ven ale pod strechu, aby na ne nemohla padat rosa, ktera pak zmrzne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
28.4.16 10:50

Já se tedy ještě bojím dát muškáty ven. Taky je nemám kam dát, ale tady u nás (Benešovsko) byl ještě předevčírem přízemní mrazík. A dneska jsme koukali, že máme omrzlé i nové listy na ořechu. Takže byla zima i ve výšce. Ještě asi počkám až po zmrzlých a pak půjde vše nemilosrdně ven :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14253
28.4.16 10:51

Venku mam jen macesky, s ostatnim cekam, ale jsem ze severu a tady je chladneji.Snad se brzy taky dockam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54907
28.4.16 10:56

Jo bylinky jsem min. týden sadila, zatím nelezou.
Libecek se drzí.
Nemám odvahu se jít podívat na zahradu na ovocné keře. Odkladem to na odpoledne.
Sousedům pomrzl vinohrad. A většině vinařů tady. Z uterka na středu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
28.4.16 11:03

@ElucaK tak právě, že já to mám pod střechou, to by mohlo být v pohodě. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
28.4.16 11:04

Mám venku pelargonie už skoro 14 dní a jsou ok. Bazalku, majoranku, rajčata a spol. nechávám raději doma. Teď dvě noci u nás mrzlo a nedaly to akorát begonie a jedna netýkavka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
28.4.16 11:06
@ElucaK píše:
Ahoj, ja mam venku bylinky nonstop pres celou zimu venku, krome bazalky, a jsou krasne a i v zime pouzitelne, jedine co zajde jsou mata, medunka, petrzelka, pazitka a oregano a ty uz jsou pres mesic tak vyrostle, ze sklizime :D na muskaty, rajcata a papriky porad cekam, az prestane mrznout, macesky mam sice venku, ale ty vydrzej vsechno. Ono by stacilo dat muskaty ven ale pod strechu, aby na ne nemohla padat rosa, ktera pak zmrzne :mavam:

mně teda máta krásně přezimovala, meduňka obrazila a roste jako splašená, pažitka, petržel a oregano taky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
28.4.16 11:10

Mám venku skoro vše, včetně bylin. Tedy kromě bazalky, taky rajčata, okurky a cukety ještě počkají. I salát je venku, zakrytej pod zahr. textilií. Víno ani ostatní bobulí keře nepomrzly, tak jsem moc ráda. V truhlíku mám cibulové kytky, petrklíče, macešky, pryskyřičník a patůnie. Ty ale ještě nekvetou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat