Máte vysněná jména od dětství?

Anonymní
30.3.16 21:03

Máte vysněná jména od dětství?

Ahoj,

jste tu některá, která jste měla vysněná jména pro děti od dětsví a opravdu jste ta jména dětem dala? Kamarádky kolem často říkají, že měly už dříve vysněná jména, ale potom se to začalo měnit a jim se začal měnit vkus a měnila se i móda. Já čekám dvojčátka - kluka a holku. A líbí se mi pořád stejná jména, tak se to přímo nabízí je použít - Vojtíšek a Magdalenka. Jenom jsem se nechala trochu zviklat, jestli je nedávám jenom tak nepromyšleně prostě z toho důvodu, že jsem nikdy nad jinými nepřemýšlela, a že bych toho mohla pak litovat, když jsem se ani nezamyslela nad jinými. Asi řeším hlouposti, ale nějak se mi začínají líbit i jiná jména a vážně si nejsem jistá, jestli je nechci dát jenom tak ze setrvačnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37158
30.3.16 21:09

Tak asi do toho bude chtit mluvit i tatka, ne? :-)
ja chtela dlouho Samuela a nedala jsem ho. Nez jsem splodila dite, naropdilo se jich prilis moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6895
30.3.16 21:09

A proč ne, to jsou krásná jména :palec:
Já měla celý život vysněné jméno pro kluka a to jsem si také prosadila a nikdy jsem toho nelitovala, u holčičky už jsme hledali kompromis, který se bude líbit nám oběma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4032
30.3.16 21:10

Určitě bych se být tebou zamyslela i nad jinými jmény, a hlavně to diskutovala s partnerem, ten ti může klidně Magdalenku i Vojtíška z fleku zarazit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54318
30.3.16 21:11

Mela jsem, dokonce jsme se s muzem velmi rychle shodli a kdyz jsem po deseti letech vztahu konecne otehotnela… jeste tyden pred terminem jsme se dohadovali a ta vysnena nebyla ani v sirsim vyberu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
30.3.16 21:12

Měla jsem od vždycky jasné jméno pro holčičku, a naštěstí mi to prošlo;-) jiná jména jsem ani neřešila a moc jí sluší :-D

Příspěvek upraven 30.03.16 v 21:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5484
30.3.16 21:13

Já nakonec dala jen jméno pro kluka pro holku jsem našla lepší :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Vybrala jsi moc pekna jmena :) take cekam dvojcatka a take parecek ale jmena nemuzu vybrat. Proste nevim jak deti pojmenovat :nevim: Uz jsem i premyslela, ze to necham plavat a pojmenuji je az po porodu… Mela jsem spoustu variant, ale na zadne jsme se s manzelem nemohli shodnout… brala bych treba Antonin a Alzbeta, manzel ne. Preferuji spise ceska, mene uzivana jmena. Manzelovi se zase libi Eda a Ema, mne ne…tak nevim, co vymyslime :roll: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
617

Já vždycky chtěla Kristýnku a Zuzanku, a proto mám Alžbětku a Justýnku, protože jsem chtěla jména neokoukaná. A manžel nesouhlasil ani jednou, ale já si je prostě prosadila :lol: U mě je deformace z povolání, pod každým jméem si představím nějaké dítě a prostě to pak dát nemůžu. U starší jsem chtěla prvně Nelu, ale pak byla Nela každá druhá, tak se mi to zprotivilo, i když je to krásné jméno. Mladší jsem váhala na Adélou, ale opět to samé, kolem nás samá Adélka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54004
30.3.16 21:15

Já měla od 15 jméno pro kluka :lol: a dali jsme takové prvorozenému :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54318
30.3.16 21:16

I kdyz teda, o tom, jak se bude jmenovat nase dcera, me muz informoval snad na prvnim rande (u nej to bylo jmeno cislo dve, neb jeho jmeno cislo jedna jsem mela „bohuzel“ ja a po rodicich jsme nechteli). Pak teda pristoupil na me jmeno, nacez ja mu nekdy v pulce tehotenstvi nejspis pod vlivem hormonu oznamila, ze se mi po triceti letech vlastne prestalo libit, aby mi pak par dni pred porodem asi zase pod vlivem hormonu docvaklo, ze to, ktere mi oznamil na tom prvnim rande, a mne se tehdy nelibilo, je preci naprosto uzasne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26534
30.3.16 21:18

Chtěla jsem Vojtěcha nebo/ a Anežku. Nemam ani jedno. :D Holt jsem se blbe vdala a příjmení se k Vojtovi nehodilo vůbec. No a druhé dítě je kluk, takže Anežka nevyužitá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
30.3.16 21:19

Od dětství jsem chtěla - nebo se mi líbily - jména Bára, Klára, Šárka. A když jsem pak byla těhotná, tak moje kamarádky měly už malé holčičky přesně s těmito jmény :D Teď zpětně mi to přijde jako malichernost, ale nechtěla jsem stejné jméno jako ony, navíc jsou dost častá, tak jsem začla hledat jinde. Teď mám Ninušku a neumím si představit, že by se jmenovala jinak :) :srdce:

Jo a pro kluka to vždycky byl Matěj, ale jelikož se tak jmenuje můj bejvalej, o kterým stále nevím, jestli je moje prokletí nebo osud, tak nevím… :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7932
30.3.16 21:22

Já vždycky chtěla Barborku… Mám 2 holky a Barborka není ani jedna :lol: Nějak se mi za tu dobu okoukalo :nevim: :think: :lol:

Moje starší teď pořád chodí a říká, že bude mít jednou 4 děti, 2 holky (Lolu a Apolenku) a 2 kluky (tam se jména mění podle nálady). Tak za 20 a více let uvidíme :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
30.3.16 21:23

Ano od dětství jsem měla vysněné jméno pro holčičku, které jsme dali. Je dost časté, ale je mi to jedno. Jsme spokojení, sedí jí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat