Máte životní pojištění?

162
3.6.21 14:54

Máte životní pojištění?

Hezký den, nedávno jsem navštívila finančního poradce, který mi mimo jiné nabízí založení životního pojištění hlavně pro případ nemoci nebo invalidity. Myslíte si, že je to v životě důležité takové pojištění mít? Máte ho sami nebo ne? Ráda si poslechnu Vaše názory.
Já jsem spíš pro to si ho nezaložit, protože si už platím stvebko, investiční spoření, penzijní a splácím menší hypotéku. Je mi 41 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64269
3.6.21 14:56

@Mithiela ani jedno z uvedených tě nezajistí - popř tvoje děti a partnera, pokud se tobě něco stane. Takže asi tak. Ano, mám, myslím na budoucnost svých dětí, kdyby náhodou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
3.6.21 14:58

Mám ho, člověk nikdy neví co se může stát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8493
3.6.21 15:01

@Mithiela zeptej se sama sebe, když budeš mít auto nehodu a skončíš na vozíku. Bude všechno stejně v pohodě jako předtím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
3.6.21 15:07

Je třeba si ho dobře nastavit k věku a potřebám, pokud se nějaký úraz stane málokdy končí právě tou invalitidou, ale poradce ti ji bude cpát protože jim se vyplatí aby jsi ty platila za něco co máš malou šanci využít. Dlouho jsem platila taky hospitalizaci, pak jsem skončila v nemocnici a nic nechtěli, takže taky k ničemu. Smrt déjte v případě, že potřebujete zajistit děti, např. do výše nesplacené hypo at nepříjdou o sřechu nad hlavou. Úraz a pracovní neschopnost považuji za jediné dvě co se každému hodí. Důležité je uvědomit si, že je to smlouva na 5 let a zrušení předčasně je nevýhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
3.6.21 15:15

Pokud jsi milionář a výpadek příjmu kvůli nemoci, úrazu nebo invalidnímu důchodu tě nemůže rozhodit, tak pojistku nepotřebuješ. Jak budeš řešit dlouhodobou nemoc a snížení příjmů na 60%?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
3.6.21 15:17
@dreamis píše:
Je třeba si ho dobře nastavit k věku a potřebám, pokud se nějaký úraz stane málokdy končí právě tou invalitidou, ale poradce ti ji bude cpát protože jim se vyplatí aby jsi ty platila za něco co máš malou šanci využít. Dlouho jsem platila taky hospitalizaci, pak jsem skončila v nemocnici a nic nechtěli, takže taky k ničemu. Smrt déjte v případě, že potřebujete zajistit děti, např. do výše nesplacené hypo at nepříjdou o sřechu nad hlavou. Úraz a pracovní neschopnost považuji za jediné dvě co se každému hodí. Důležité je uvědomit si, že je to smlouva na 5 let a zrušení předčasně je nevýhodné.

Zapomněla jsi na závažná onemocnění. To je nejčastější příčina plnění i invalidního důchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
3.6.21 15:25

@Mithiela když do toho půjdeš, tak hlavně čti několikrát pojistné podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
3.6.21 15:37

N

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 15:58

Ano mám…
A zachránilo mě to při léčení vážně nemoci
Byla jsem doma rok, měla jsem pojistku na pracovní neschopnost, na vážnou nemoc a onkologické onemocnění
A vše vyplatili jak měli…

• Citovat
  • Nahlásit
17150
3.6.21 16:33

Mám já i manžel. Myslíme na budoucnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
3.6.21 17:01

Hlavně si spočítej, kolik v případě úrazu dostaneš. Pojistka za 1000 a plnění 300 tis když zkončíš na vozíku. Není lepší si měsíčně šetřit 1000 na spořicí účet a za 9 let ty peníze budeš mít taky a ani nemusíš mít úraz. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
3.6.21 17:35
@Anonymní píše:
Ano mám…
A zachránilo mě to při léčení vážně nemoci
Byla jsem doma rok, měla jsem pojistku na pracovní neschopnost, na vážnou nemoc a onkologické onemocnění
A vše vyplatili jak měli…

Taky nad tím uvažuji, je to určitě dobrá investice :think:. Můžu se zeptat, u které pojištovny jsi měla pojistku sjednanou? Vůbec se tom nevyznám :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 19:00

@Peggi Mám jí u Generali pojišťovny…
@Sisika9 za 9 let… dobře, ale co když onemocnis za půl roku??

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 19:03

Můj rodinný příslušník tuto pojistku neměl - důvody: na co, je to drahé. Akorát loni na podzim na něj spadl v lese strom, stav extrémně vážný, letěl pro něj vrtulník, umělý spánek, x těžkých operací, celou levou stranu těla má samé železo, tento člověk je levák, ruka nepohyblivá, nezvládl ani dojet na pohřeb svého tatínka půl roku po úraze, neobleče se, neuvaří, nezvládne sám základní hygienu, neudělá doma vůbec nic. Má jen neschopenku a to je vše. Co by za to dal, kdyby měl opravdu KVALITNI životní pojistku…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat