Máte zkušenost s čerpáním FKSP přes Slevomat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
29.11.21 17:19

Máte zkušenost s čerpáním FKSP přes Slevomat?

Ahoj,

přemýšleli jsme, že si příští rok z FKSP pořídíme dovču na Slevomatu, ale váhám, protože nevím, jak to bude s opatřeníma a tak.
Smíme koupit něco už letos na konci prosince a jet až příští rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
545
29.11.21 17:31

U nás se FKSP nemůže čerpat ze slevomatu, jen cestovky nebo přímo hotel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
29.11.21 17:42

U nás musíš mít fakturu z hotelu nebo z cestovky. Můžeš si letos pořídit zájezd na příští rok. Ale. Pokud se zájezd příští rok neuskuteční a vrátí se peníze, tak Ti vrátí maximálně Tvůj doplatek a příspěvek na letošní rok propadne.

Řešíme i případy, že byl uhrazen pobyt na dobu lockdownu a pobyt se z tohoto důvodu přesunul, žádný problém to nebyl a není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
30.11.21 08:08
@aledud píše:
U nás se FKSP nemůže čerpat ze slevomatu, jen cestovky nebo přímo hotel.

A proč? Je k tomu nějaký důvod? Aby mi to v práci taky nezamítli, to bych nerada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
30.11.21 08:13

@K2 8611 Super, takže by to nemělo dopadnout vyloženě špatně. Přemýšlím, jestli tedy nezkusit zahraničí, jestli to není moc velký risk, přemýšlím o italských horách tadyhle .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
30.11.21 15:30
@Kacenicka píše:
@K2 8611 Super, takže by to nemělo dopadnout vyloženě špatně. Přemýšlím, jestli tedy nezkusit zahraničí, jestli to není moc velký risk, přemýšlím o italských horách tadyhle .

Na ten Slevomat se zeptej u Vás v práci, u nás by to neprošlo. A také se zeptej na tu dovolenou v cizině. U nás to jde jedině, když je výsledná faktura v Kč. Zahraniční účet na platbu nevadí, ale faktura nesmí být v cizí měně, kvůli kurzovým rozdílům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.12.21 13:44

Právě jsem tohle téma v práci dořešila a plyne z toho následující poučení: Začít to řešit včas. Zjistila jsem, že u nás je to takto: Bohužel uzávěrka byla 30.11. Nové žádosti budou až od 1.2. Takže daň za odkládání věcí na poslední chvíli a za nezkušenost při prvním roce ve státní sféře…

Tj. k dotazu ke Slevomatu jsem se ani nedostala. Ale co říkala kamarádka a naznačují to i instrukce na https://www.slevomat.cz/fksp, administrativa je tam omezená na docela únosnou míru oproti tomu, co je třeba řešit na některých jiných místech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
21.12.21 16:17

@K2 8611 Tak jsem tam radši volala a dobrý. I měna i účet jsou tuzemský. Teď už jen ty opatření a virus nějak pořešit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat