Máte zkušenost s Clostylbegytem - a co folikulometrie, ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
monikaam
Nováček 6 příspěvků 23.10.18 12:30
Máte zkušenost s Clostylbegytem - a co folikulometrie, ano či ne?

Ahoj, jsem po revizi dělohy. Několik měsíců se snažíme přirozeně, ale bez úspěchu. K tomu mám neochotnou gynekoložku. Celkový hormonální profil mi nechce udělat, je to prý zbytečné, mám jen udělané testy na AMH a na štítnou žlázu, a ty jsou snad dobré. Sledovat aspon jeden cyklus ultrazvukem, aby se potvdila po revizi ovulace také nechce. Nemám tedy od ní potvrzeno, že nemám ovulac. Chce mi nasadit clostylbegyt, ale pravidelné ultrazvuky při jeho užívání mi udělat odmítá. Na stejný problém jsem narazila i u jiného gynekologa. Můžete mi říci vaše zkušenosti s gynekology? Měli jste potvrzené ultrazvukem, že ovulaci nemáte a poté Vám teprve doktor nasadil clostylbegyt? Nebo to také neřešil a rovnou vám prášky nasadil? A dělal vám při jejich užívání pravidelně folikulometrii? Je normální, že jí lékaři nechtějí dělat? Doktorka mi chce napsat hned na tři měsíce, s tím, že první měsíc jednu tabletu denně, další i dvě tablety denně dle rozpisu. Přečetla jsem si příbalový leták s vedlejšími účinky a moc se mi do toho nechce, když mě odmítá sledovat. Různě čtu diskuze, že by se to sledovat mělo a dokonce i zkušenosti, že to někteří lékaři sledují. Co byste dělali na mém místě?

Reakce:
Janičcka92
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 23.10.18 12:46

@monikaam ahojky no mě nejdřív doktor sledoval jestli dochází k ovulaci a když zjistil že ne tak mi teprve potom nasadil clostil. Pak jsem chodila cca 11DC na folikulometrii jak rostou. V tvém případě bych vyměnila gynekologa ;)

monicka1990s
Kecalka 164 příspěvků 23.10.18 12:47

@monikaam já to měla podobný, první těhotenství se podařilo okamžitě, ale bohužel jsem potratila a následovala revize, po 4 měsíční pauze jsem se začali snažit znova a najednou to nešlo, Doktor mi teda na běžné kontrole sdělil, že dle utz a fázi mého cyklu se domnívá, že ovulace u mě neprobíhá a doporučil mi clostylbegyt s tím, že musím někdy 10-14 den cyklu přijít, aby se podíval, zda se vajíčka vytvořila…Jinak žádné testy, hormonální profil atd… mi taky nedělal. Jen dodám, že u mě byl hned první cyklus s clostylem úspěšný a druhé těhotenství už jsem se obešla bez něj. Na tvém místě bych změnila gynekologa a nechala bych se rozhodně při braní těchto léků sledovat.
Držím palce.

ugluk
Hvězda diskuse 44168 příspěvků 23.10.18 12:49

Vyměnit doktora. Pokud není ochotna ti udělat ani za pár korun hormonální profil a ověřit ultrazvukem, jak jsi na tom s přirozenou ovulací, přijde mi Clostilbegyt dost velký svinstvo na to, abych to do sebe ládovala jak lentilky.
Chlap, doufám, spermiogram má (než si ženská vezme jedinej prášek, co není vitamín, tak naprostá nutnost).
Buď přirozeně ovuluješ a pak je zbytečný.
Nebo neovuluješ a pak je na místě, jsou pak asi tři možnosti, jak na něj můžeš reagovat.

  1. nezareaguješ vůbec. Což ale nikdo nezjistí, protože „neotěhotnět“ a „nezareagovat na léčbu“ jsou dvě různé věci. Bereš ho zbytečně.
  2. Zareaguješ, jak máš - dozrají ti jeden-dva folikuly. Ideální stav, který by měl být podořen odsledováním té vymodlené ovulace a dobře načasovaným stykem. Takže by zas bylo dobré, vědět, jak na tom jsi.
  3. Zareaguješ moc. Narostou ti tři, čtyři, pět či více folikulů (tuhle tu byla jedna, které narostlo 13). V té chvíli normální doktor vystaví důraznou stopku jakémukoliv snažení, protože rizika vícečetného těhotenství jsou enormní a pak taky můžeš řešit redukci (s rizikem i pro ostatní embrya) nebo porod v pátém či šestém měsíci a úmrtí nebo postižení všech plodů. Rizika malá, ale důsledky katastrofální.


To všecko jsou reálné situace a pokud je doktor ignoruje, nebyla bych u něj.

Janli
Kelišová 6842 příspěvků 23.10.18 12:50

To nemyslíš vážně? Pryč od takovýho lékaře! Moje lékařka nejdřív vyžaduje domácí testování ovulace a teprve po dvou anovulačních cyklech potvrzených ultrazvukem nasazuje clostilbegyt. Samozřejmě musíš chodit na folikulometrii. A hormonální profil dělá předem komplet. Sledovat se to musí, protože ti může dozrát folikulů moc a pak je těhotenství nežádoucí. Zrovna nedávno tady byla diskuze, že po dvou tabletách dozrálo 13 folikulů. Clostilbegyt nejsou lentilky, ale léky se závažnými vedlejšími účinky.

MaRou
Stálice 74 příspěvků 23.10.18 12:53

Mě nejdřív doktorka dělala hormonální profil, potom nasadila clostil kdy jsem behem cyklu byla dvakrat na folikulometri­i..aktualně už jsem na klinice, ale opět chtějí nejdřív zkusit clostil i když jsem na něj předtím nereagovala…ale v tvém případě, bych nejdřív vyměnila doktorku :)

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 263 příspěvků 1 inzerát 23.10.18 13:18

Na základě tvého příspěvku bych změnila ihned lékaře. Protože nasazení léku bez správného sledování je k ničemu. Lékař mi nejdříve sledoval, zda ovulace dochází. Když zjistil, že ovulace neprobíhá nasadil clostilbegyt, ale opět pod dohledem. Hormonální profil byl samozřejmostí, protože pokud není v pořádku, tak nasadit lék může být opět k ničemu. U nás se nakonec zjistilo, že má manžel i slabý spermiogram. Na clostilgegyt jsem moc nereagovala, takže jsme skončili na IVF, ze kterého máme dítko.

Tichošlápek
Extra třída :D 11546 příspěvků 23.10.18 13:25

Změnila bych lékaře. Mne před nasazením clostiku hlídal ovulaci uz a i během uzivani jsem na folikulometrii chodila.

Venceslavka
Kecalka 240 příspěvků 2 inzeráty 23.10.18 13:48

Určitě vyměň lékaře, v první řadě je neochotná tě vyšetřit a chce ti nasazovat léky a ani nechce kontrolovat jejich efekt?? Nechápu…rychle pryč!
Ze své zkušenosti bych doporučila jít rovnou do nějakého reprodukčního centra, já byla v Gennetu-ale můj gynekolog byl velmi ochotný a hned mi dal žádanku po 3/4 roce snažení.
V Gennetu mi nasadili Clostík a kontrolovali zda bude ovulace, nebo se vyskytne nějaký nežádoucí účinek, protože jedním z nežádoucích účinků Clostilbegitu je, že ti může vyrůst velká cysta na vaječníku- což se u mě stalo, skoro 10cm, nesměla jsem sportovat, aby náhodou nepraskla nebo aby nezpůsobila torzi vaječníku. Naštěstí s menstruací cysta zmizela, zkusili jsme jiný lék a dopadlo to úspěšně :srdce:

monikaam
Nováček 6 příspěvků 23.10.18 13:50

No bohužel problém je v tom, že jsem šla už k jinému doktorovi (sice pod jednou firmou) a ten mi řekl totéž, že to sledovat nebude, přitom v dalších věcech se jejich názory i lišily. Otázkou je, jaký k tomu mají přístup ostatní lékaři. Ti, o kterých vím, že to dělají, bohužel nové pacienty už neberou. A od ostatních v okolí jsem taky neslyšela moc pozitivní ohlas. Tak mě napadlo, co to vůbec už neřešit s doktorem a objednat se rovnou na CAR a řešit to s nimi? Manžel tam teďka půjde na spermiogram. Prostě mi jde jen o to, aby mě někdo pořádně vyšetřil a pak mi nasadil léčbu co nejšetrnější a pod dohledem.

ugluk
Hvězda diskuse 44168 příspěvků 23.10.18 14:00

Ano, v tom případě je CAR rozumné řešení, tam s tím mají bohaté zkušenosti.

monikaam
Nováček 6 příspěvků 24.10.18 06:26

@Venceslavka Můžu se zeptat, tobě v CARu nasdili clostík (nebo ten jiný lék), sledovali ti ovulaci a přitom jste se měli snažit přirozeně, nebo ti už rovnou přitom dělali inseminaci? Já bych si ráda udělala obrázek, co všechno CAR vlastně nabízí. Protože jsem četla různé diskuze a přišlo mi, že dost lidi tlačí rovnou do placených úkonů. A i ta inseminace se někde platí. Né že bysme nebyli ochotni zaplatit. A my zatím nemáme potvrzeno, že to přirozeně nejde. V první řadě potřebuji zjistit, zda ovuluji, nebo ne. Manžel si dojde na spermiogram a budeme řešit, co dál. Přijde mi, že revizi dělohy to mám celé nějaké rozházené. Zkouším různé doplňky stravy, čaje, ale ovulaci na sobě nepoznám. Snažíme se pravidelně a nic. S ovutesty mám sice zkušenost, ale nějak mi nevycházeli ani před revizí. No a bazální teplotu jsem zatím nezkoušela, protože každej den funguju v jiné režimu.

Jinak všem ostatním děkuji za rady, které mi dáváte :) .

ugluk
Hvězda diskuse 44168 příspěvků 24.10.18 10:10

Ty si diktuješ, na co se cítíš, oni můžou maximálně nabídnout a doporučit. Ono i IUI je na pojišťovnu, jen některé CARy si přidávají nějaký poplatek k tomu. Ale řízený cyklus (nejprve cyklus s odsledováním ovulace a časováním styku, pokud ovulace není, tak Clostil plus časování styku) je běžná záležitost.

Rendolf2512
Nováček 2 příspěvky 08.11.18 20:00

@monikaam Jsem 4. mesic po potratu/porodu ve 20. TT a MS mi nedochazela vubec.

Dostala jsem Agolutin vyvolavaci inkejci, oodebrala mi krev na hormonalni profil a nasadila Medocriptine (na snizeni Prolaktinu,ktery to blokoval (pul tablety kazdy den s jidlem na noc), Gynprodyl (od 17.DC na 10 dni rano a vecer) na ovulaci a zmerila mi folikuly a rekla primo, kdy se mame snazit.

Ted mi vyvolali MS znovu Agolutinem a k dosavadnim lekum jsem dostala jeste Clostilbegyt (na dozravani vajicek), ktery si mam vzit od 2. DC rano a vecer na 5 dni.

Na mereni folikulu mam prijit 11.-12.DC.

Z vysetreni po potratu nas obou vime,ze jsme zdravi, proto tento postup.

Prolaktin po prvnim mesici lecby uspesne klesl ;-)

Jdete jinam nebo do nemocnice, toto neni dobre, co vas gyndar tvrdi a dela. ;-)
Nebojte, urcite to s dobrym doktorem pujde rychle :-)
Hodne stesti! :-*

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořící muž z Václavského náměstí: Následovníka Palacha hasili bundami

Policie dnes odpoledne kolem třetí hodiny zasahovala v horní části... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >