Máte zkušenost s trombózou po císařském řezu?

Anonymní
15.6.15 21:58

Máte zkušenost s trombózou po císařském řezu ?

Ahojky, diagnostikovali prosím u vás trombosu po císařském řezu? - jaká byla léčba a jak na ní přišli? Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.6.15 22:19

Mně jo - první porod vaginálně, bez komplikací, druhý akutní cs. Ředili mi krev (Clexane), ale stejně jsem ještě na JIP měla pocit namoženého svalu v lýtku - ze začátku jsem si opravdu myslela, že mám namožený sval, bolelo to hodně podobně. Asi tři dny po cs mi ale bylo divný, že mě to bolí pořád a že bolest spíš zesiluje, tak jsem si trombózu vlastně diagnostikovala sama (ale vzhledem k trombofilní mutaci jsem o zvýšeném riziku věděla). Nahlásila jsem to večer po těch 3 dnech na sesterně, ráno po vizitě mě poslali na Dopplera žil, ten ji prokázal, takže mi zvedli potenci injekcí a píchali mi je 2× denně. Propustili mě hned 2. den, když se z krve přesvědčili, že mám správnou dávku injekcí. Pak jsem chodila normálně do trombocentra, cca po 5 měsících mi vzali injekce a na pár týdnů mě převedli na tablety-Warfarin, po necelém půl roce mi léčbu úplně ukončili.
Proč se ptáš, máš na trombózu podezření?

• Nahlásit
  • Citovat
2873
15.6.15 23:07

Ja, tyden po cisari mi zacala otikat noha, pak druha, cukalo v ni, k tomu krece, horkost, zarudnuti. Nejprve to slo rozchodit a tak jsem odmitala jit k dr. Rikala jsem si, ze prece jsem jiz zanet zil mela a vim, cim mazat. Tak jsem mazala a polohovala. Jenomze, po trech dnech to bylo horsi a horsi. A kdyz uz jsem nemohla ani chidit, tak me manzel nalozil do auta a odvezl k dr. Ten po utz zjistil, ze mam hlubokou zilni trombozu. V jedne noze jsem to mela od trisel az po kotniky a v druhe pouze litko. Nejakou dobu jsem redila krev clexanem a mazala nohy nejakou masti, obvazovala, polohovala. Hospitalizaci jsem odmitla-mela jsem doma malou holcicku a nechteli ji se mnou ubytovat v nemocnici a ja se porad pokousela o kojeni…
Po nejakem case jsem uz nemusela pichat clexane a presla jsem na nekolikamesicni lecbu warfarinem.
Jinak, dle meho- diky bolesti zpusobene tou trombozou jsem si ani neuvedomovala bolest po cisari… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.15 07:40
@Anonymní píše:
Mně jo - první porod vaginálně, bez komplikací, druhý akutní cs. Ředili mi krev (Clexane), ale stejně jsem ještě na JIP měla pocit namoženého svalu v lýtku - ze začátku jsem si opravdu myslela, že mám namožený sval, bolelo to hodně podobně. Asi tři dny po cs mi ale bylo divný, že mě to bolí pořád a že bolest spíš zesiluje, tak jsem si trombózu vlastně diagnostikovala sama (ale vzhledem k trombofilní mutaci jsem o zvýšeném riziku věděla). Nahlásila jsem to večer po těch 3 dnech na sesterně, ráno po vizitě mě poslali na Dopplera žil, ten ji prokázal, takže mi zvedli potenci injekcí a píchali mi je 2× denně. Propustili mě hned 2. den, když se z krve přesvědčili, že mám správnou dávku injekcí. Pak jsem chodila normálně do trombocentra, cca po 5 měsících mi vzali injekce a na pár týdnů mě převedli na tablety-Warfarin, po necelém půl roce mi léčbu úplně ukončili.
Proč se ptáš, máš na trombózu podezření?

Zakl: ahojky, děkuju za reakci. Já bohužel nemám podezření…mám ji potvrzenou… a to jen díky pečlivosti praktického lékaře, za kterých bych ani snad nešla…ale udělala se mi na otoku nohy vyrážka..a tak jsem se nějak rozhoupala. Vyrážka nevadí, ale dr. se nelíbil otok chodila několik týdnů po císaři.. Ale kdo nemá otok po císaři? Každý… a většinou dlouho.. Poslala mě na uz…a bylo jasno. Od včera si musím píchat Fraxiparine…a jsem z toho trochu… v šoku :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.6.15 07:45

@ejhle zakl. Ahojky, díky za reakci :). Vidíš.. a já o ní zase skoro nevěděla…jak píšu níže - mám ji potvrzenou…Vyšetřovali tě také na hematologii? Máš nějaké rizikové faktory - vysoký tlak, cholesterol? Mně tedy nikdo zatím nikam neposílá a víc nezjišťují…a mně by zajímalo, proč k té trombose došlo.. :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama