Máte zkušenosti Baby led weaning aneb jídlo do ruky?

24
29.2.16 15:32

Mate zkusenosti Baby led weaning aneb jidlo do ruky?

Ahoj holky,

nenasla jsem toto tema tady, ale neverim, ze nikdo nema zkusenost a nepraktikuje tuto metodu. :-)
Mam 7 mesicni dcerku, ta vytrvale odmita lzicku s mixovanymi prikrmy, neotevre mi ani pusinku. Pred dvema tydny zacala projevovat zajem o nase jidlo, tak ji zkousime davat jidlo do ruky. Sedi mi na kline kdyz jime a necham ji, at si vezme z talire, co chce. (Samozrejme tam mam jidlo jenom pro ni vhodne) Tak olizuje, sem tam dasnickami neco ukousne, vyplivne, obcas se davi a ublinkne. To vse patri k metode BLW a me by zajimalo, jestli ji nekdo praktikujete a s jakymi uspechy? Kdy se vam pri tomto zpusobu stravovani dite rozjedlo? Mela jste to tak nektera z vas, co nekrmila klasickymi kasickami a pyre a najela na tento zpusob krmeni?
Budu rada za vsechny vase nazory, tipy, postrehy. Diky. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13075
29.2.16 15:47

Tak já jsem nevěděla, že už to nějaký odborník pojemenoval. Ale dcera nechtěla odmala mixované, banán kousala dásněma od 4. měsíce. Takže jsem jí dávala kousky a ona si s tím poradila. Syn chtěl mixovat dlouho, tak jsem mixovala. Nedělala jsem z toho vědu. Komu jak vyhovovalo, tak se jelo :nevim:
Pokud chce teda kousky a ne mixované, tak buď ráda, máš míň práce. Já to uvítala :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
29.2.16 16:00

@tamata Nevim jestli myslime tozez? U BLW nekrmi rodic dite vubec. Zadna lzicka ani pomoc rodice. Uci se od zacatku jist samo a rovnou kousky. Nez zacne opravdu jist tak to trva kolikrat i nekolik mesicu. Nic se mu nenuti, jenom nabizi, nejlepe primo to, co maji rodice na taliri.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38106
29.2.16 16:02
@kalka1 píše:
@tamata Nevim jestli myslime tozez? U BLW nekrmi rodic dite vubec. Zadna lzicka ani pomoc rodice. Uci se od zacatku jist samo a rovnou kousky. Nez zacne opravdu jist tak to trva kolikrat i nekolik mesicu. Nic se mu nenuti, jenom nabizi, nejlepe primo to, co maji rodice na taliri.

Mám zásadní poznatek - nedávat brokolici, byla všude. I na psovi, co šel zrovna kolem :jazyk: A hrušky jsou mrchy klouzavý :jazyk:
Jinak jsme z toho vědu nedělali, nikdy se nedusili :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
29.2.16 16:41

@Baba @tamata Takze vy jste jeli doma takto po celou dobu? Me by zajimalo kdy vam ditko preslo z hrani a ochutnavani na jezeni. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20241
29.2.16 17:06

@kalka1 Ja to nechat na holce, az zacne zcela sama projevovat zajem o to jist a dokonce pozrit kousky, tak je plne kojena do 11 mesicu minimalne. Coz mi teda zadna hitparáda neprijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
29.2.16 17:15

@Svistice No ale kdyz dite vytrvale odmita krmeni prikrmy, tak mi ani nic jineho nezbyva. Nasilim do ni nic nedostanu a akorat v ni vypestuju odpor k jidlu. A je to jak pisete. U teto metody se i s tim musi pocitat, ze kojeni bude tak do roka porad prevladat. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
29.2.16 19:59

Některé děti prostě mixované kašičky nechtějí :nevim: Já jsem měla asi dva extrémy. Kluk chtěl mixovat hrozně dlouho a holka vše mixované odmítala. Přímo tuhle metodu jsme teda nejeli :lol: Ale zjistila jsem, že i když jí pomačkám jídlo vidličkou, aby to nebyla kaše, tak to najednou nechce. Takže jsem jí dávala kousky. Někdy krmila, ale nejraději si to matlala sama rukama. Bylo to druhé dítě, takže jsem to už tolik neřešila a nechala jí. Výhodu to mělo tu, že v 9 měsících už opravdu jedla normálně naše jídlo a já si aspoň neodpálila tyčový mixér :P
A vím o dětech, co jsou i v roce převážně na mléku a pokud prospívají? :nevim:
U miminka opravdu nemá cenu to jídlo nutit. Takže tahle metoda mi přišla vtipná na první přečtení, ale líbí se mi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20241
29.2.16 22:21

@kalka1 Já bych to zkoušela „s miminkovským“ klidně dál plus nabízela i do ruky. Mě druhé dítě o jídlo (jako že by si to chtělo strčit i do pusy a ochutnat) začalo jevit zájem až ve více jak 10 měsících. Ale miminkovské kaše jí, i když to taky byl běh na dlouho trať a jí malé porce, někdy skoro vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.16 13:48

Mne mixovani a delanu pyre lezlo krkem, takze jsem vzdy vhodne jidlo nakrajela na drobne kousky,, dala na pultik kresla a nechala mrnata at si s tim hraji, strkaji do pusy a patlaji po pultiku. No a vsecka decka se mi postupne rozjedla a postupne se pomer kojeni a tuhe stravy otocil. Nas pes tuhle metodu miloval :lol: vzdy byl pripraven luxovat z podlahy co na ni pristalo :lol: :lol: ja to hazeni zas neprozivala, davala jsem na pultik po troskach, obcas neco rovnou do krku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
2.3.16 08:17

@granulka :D Jo tenhle pristup se mi libi. Taky pujdu touto cestou. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
2.3.16 10:36

Já se touhle cestou chci taky vydat. Jsem na fcb ve skupince Jídlo do tlapky, ale ta je úplně mrtvá. Nevíte o nějaké literatuře, kterou bych si pro tohle téma mohla načíst?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
2.3.16 10:39

@loja Taky jsem v teto skupince na FB. Snazim se tam diskutovat, ale malo to tam zije.
Napisu vam zpravu, co se literatury tyka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
2.3.16 11:00

Ja tuto metodu pouzivam na ovoce a zeleninu, ktere malemu pokrajim na kousky, dam do misky a on si ji sam, jak chce. Zkousela jsem i na mixivane jidlo, ale to u toho musit byt v jidelni zidlicce a je treba se obrnit trpelivosti a pocitat s tim, ze pak pujde dite do vany a obleceni do pracky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
2.3.16 12:05
@Althya píše:
Ja tuto metodu pouzivam na ovoce a zeleninu, ktere malemu pokrajim na kousky, dam do misky a on si ji sam, jak chce. Zkousela jsem i na mixivane jidlo, ale to u toho musit byt v jidelni zidlicce a je treba se obrnit trpelivosti a pocitat s tim, ze pak pujde dite do vany a obleceni do pracky :lol:

A jak stareho chlapecka mate?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama