Máte zkušenosti s centrem léčebné rehabilitace na Pankráci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Studie
Povídálka 31 příspěvků 05.05.18 17:41
Máte zkušenosti s centrem léčebné rehabilitace na Pankraci?

Dobrý den, požádala jsem doktorko o doporučení na rehabilitaci. Malá má 6 měsíců a nedělá 2. vzprimeni tj nezveda se na dlanich. Byla jsem v centru léčebné rehabilitace na Pankraci, kde jsem se dozvěděla, ze je malá v pořádku. Ze budeme trochu cvičit, abychom ji stimulovala. Byla jsem rada, ale chtěla jsem se zeptat: mate s nimi někdo zkušenost? Jsou zde dobří? Dekuji za názor!

Reklama

Reakce:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2226 příspěvků 05.05.18 18:06

Moje zkušenost je, že právě chtěli cvičit i se zdravým dítětem. To jsem odmítla, my jsme problém měli a jak byl v pořádku a chtěla rehabilitacni pokračovat s cvičením, tak sbohem. Nechtěla jsem syna nutit do vývoje, na který ještě není připravený.

Studie
Povídálka 31 příspěvků 05.05.18 18:13

@Helileli dekuji za prispevek! Aha, to by se mi taky nelíbilo. Spis mne zajímá, jestli si myslíte, ze by poznali, kdyby dítěti bylo něco vaznejsiho a potrebovalo by třeba neurologa. Zajímá mne jak moc jsou přední v odhalování vady dítěte a její prognózy. Dekuji

Limi123
Ukecaná baba ;) 1843 příspěvků 05.05.18 18:58

Ja tam chodila asi 3 mesice na Vojtovku primo k pani reditelce, kvalifikaci urcite mela, ale byla strasne tvrda a jeji pristup se mi nelibil. Uz bych tam vickrat nesla a hlavne se zdravym ditetem bych tedy necvicila. Ale pokud by male neco bylo, tak by to tam urcite poznali, pani reditelka vladne tvrdou rukou a vsichni se ji tam boji.

Delali dceri preci takovou tu diagnostiku dle Vojty, jak se s ditetem ruzne manipuluje ve vzduchu, ne?

Studie
Povídálka 31 příspěvků 05.05.18 19:03

@Limi123 prave ze ne, jen ji pozorovala co umí. Sahala na nozicky kvůli reflexum, to bylo vse. Zkoušela uchop. Nějak mi to připadalo málo, čekala jsem prave vyšetřování v závěsech a ve vzduchu… potom mi řekla, ze její vývoj ohroženy není…

Limi123
Ukecaná baba ;) 1843 příspěvků 05.05.18 19:09
@Studie píše:
@Limi123 prave ze ne, jen ji pozorovala co umí. Sahala na nozicky kvůli reflexum, to bylo vse. Zkoušela uchop. Nějak mi to připadalo málo, čekala jsem prave vyšetřování v závěsech a ve vzduchu… potom mi řekla, ze její vývoj ohroženy není…

Tak to je divne, to bych sla jeste i jinam. Nam tam delali tu kompletni diagnostiku podle Vojty, zavesy ve vzduchu a toto vse…

Studie
Povídálka 31 příspěvků 06.05.18 08:19

@Limi123 dekuji. Akorát já jinam jít nemůžu. Měla jsem jen jedno doporučení. Nemáte tip na jinou rehabilitaci? De­kuki

Limi123
Ukecaná baba ;) 1843 příspěvků 06.05.18 13:18
@Studie píše:
@Limi123 dekuji. Akorát já jinam jít nemůžu. Měla jsem jen jedno doporučení. Nemáte tip na jinou rehabilitaci? Dekuki

Tak si nechte dat dalsi doporuceni, mozna to pujde i bez nej, prejit k jinemu odbornikovi? Pripadne se tam domluvte, ze chcete diagnostiku dle Vojty a vedet, jaky ma dite svalovy tonus a zda ma nejakou centralni koordinacni poruchu. Jiny tip na rehabilitace bohuzel nemam… Chodili jsme pak k Tereze Novakove z Karlovy Univerzity (ta cvici Vojtovku i Bobatha, je moc mila, ale take spis stimuluje a diagnostiku dle Vojty nam take nedelala. Ale to uz jsem vedela, ze syn nema vetsi problem, jen maly).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama