Reklama

Máte zkušenosti s dovolenou v Egyptě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cimbík
Závislačka 2550 příspěvků 12.12.16 14:08
Máte zkušenosti s dovolenou v Egyptě

Ahoj,
jdu si pro radu, máte někdo zkušenosti s dovolenou v Egyptě - přesněji řečeno hotel ABU DABBAB BEACH & RESORT. Teda ne že by mě to nelákalo, ale těch těch zvěstí o faraonově pomstě a dalších negativních informací je taky dost. Tak snad mi trošku pomůžete v rozhodování :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 12.12.16 14:12

V Egyptě je to hezký. Stačí nechlastat vodu z kohoutku a pak nemáš z čeho dostat Faraona, navíc to nedostává každý ale slabší jedinci co pijou vodu z kohoutku. Babička byla několikrát a nikdy nic, já taky ne.
Co dalšího negativního? Teroristi se těch uzavřených letovisek netýkají. Jo nebrala bych tam moc slečny kolem 10 let, to se může celý pánský personál zbláznit a jsou dost dotěrní.

Jo pokud tam pojedete tak se držte v letovisku, nejezdila bych na památky, tam to může být divočejší. Ale to my jsme stejně nejezdili.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2317 příspěvků 12.12.16 14:13

Ahoj, my jsme byli pred 3 lety v marsa alam oriental bay, trochu izolovane, ale nadherne more, to bylo pro me dulezite. Prujem jsme nemeli.Ted bych se uz asi bala, co clovek vidi porad v tv s tema blaznama, dame asi prednost Recku.

cimbík
Závislačka 2550 příspěvků 12.12.16 14:22
@Aletheia píše:
V Egyptě je to hezký. Stačí nechlastat vodu z kohoutku a pak nemáš z čeho dostat Faraona, navíc to nedostává každý ale slabší jedinci co pijou vodu z kohoutku. Babička byla několikrát a nikdy nic, já taky ne.
Co dalšího negativního? Teroristi se těch uzavřených letovisek netýkají. Jo nebrala bych tam moc slečny kolem 10 let, to se může celý pánský personál zbláznit a jsou dost dotěrní.Jo pokud tam pojedete tak se držte v letovisku, nejezdila bych na památky, tam to může být divočejší. Ale to my jsme stejně nejezdili.

No tak to zrovna mít budeme jednu desetiletou slečnu a osmiletou… Na památky nebudeme - potřebujeme hlavně léčivý účinek mořské vody, důležitá je pro nás písčitá pláž - jemný písek, pozvolný vstup do moře

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 12.12.16 14:26
@cimbík píše:
No tak to zrovna mít budeme jednu desetiletou slečnu a osmiletou… Na památky nebudeme - potřebujeme hlavně léčivý účinek mořské vody, důležitá je pro nás písčitá pláž - jemný písek, pozvolný vstup do moře

Hlavně si pohlídej vzdálenost k moři, on ten údaj je od hranic komplexu k moři, jenže když budete na druhé straně komplexu tak to může být k moři i přes půl kilometru. To se nám jednou nevyplatilo. Koukni na to ideálně na mapách jak to řešený.

Tak si holky hlídej a nauč je říkat anglicky jasné NO. Oni jsou jinak trochu moc družní. Ne že by cokoliv provedli ale je to nepříjemné.

DomísH
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 12.12.16 14:27

My byly v hotelu Alf leila wa leila. Dovolená nádherná, je tam na co koukat ale měli jsme k tomu spoustu výletů, Luxor, korálové útesy potápění včetně pyramid. ale kamkoli vyjel nás autobus tak jelo s námi asi 60 busu policajtů.

Lenya.Mine
Kecalka 456 příspěvků 12.12.16 14:28

Ahoj, moře tam je fakt nádherný a čistý. Počasí je taky supr ;) já tam byla vždycky v zimě to je pohoda v létě bych tam nejela až takový teplo nemusím :lol: Faraona jsem taky nikdy neměla ta voda z kohoutku určitě ne a chcete to dostatečně dodržovat pitný režim ;) a bude to v poho :lol:
Taky bych dneska určitě nevychazela z letoviska. A je taky škoda že na ty památky se člověk nemůže podívat v klidu a pohodě jako dřív

Plano
Kecalka 170 příspěvků 12.12.16 14:50

My byli skoro uz pred 10lety v Hurghade s vyletem na 2 dny Cairo, Narodni archeoloicke muzeum, potapeni, vylet do pouste. By to jedna z nejlepsich dovolenych, rada vzpominam, takove more s korali a zivocichy jsem v Evrope nevidela. Ale ted uz bych tam nepachla ani zadarmo :-),mam proste strach jak uz mam dite. Faraona jsme meli taky a to jsme meli furt balenou vodu a i na cisteni zubu :-)asi ze zeleninovych salatu nebo nevim..Jinak nebylo mi tam moc prijemne, ja blondyna s modryma ocima, porad na me chteli sahat, brrr.

Taao 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 14:52

Já jsem byla dvakrát v Egyptě, jednou v Marsa Alam v Oriental Bay a podruhé v Hurgade, ale na okraji v nově postaveném hotelu. I když jsem si i zuby myla ve vodě balené, tak jsem měla zažívací potíže a to jsem každý den pila domácí slivovici. Bylo tam krásně, ale jak se říká nahoře huj, vespod fuj. Známá se omylem prichomytla do kuchyně a co tam viděla, ji přimělo k rozhodnutí Egypt už v životě ne. S dětmi bych tam nejela v žádném případě. To už spíš do Emirátů.

cimbík
Závislačka 2550 příspěvků 12.12.16 15:14
@Lenya.Mine píše:
Ahoj, moře tam je fakt nádherný a čistý. Počasí je taky supr ;) já tam byla vždycky v zimě to je pohoda v létě bych tam nejela až takový teplo nemusím :lol: Faraona jsem taky nikdy neměla ta voda z kohoutku určitě ne a chcete to dostatečně dodržovat pitný režim ;) a bude to v poho :lol:
Taky bych dneska určitě nevychazela z letoviska. A je taky škoda že na ty památky se člověk nemůže podívat v klidu a pohodě jako dřív

Pokud vyhraje Egypt - máme v plánu přelom dubna/května.

Lenya.Mine
Kecalka 456 příspěvků 12.12.16 20:23

@cimbík tak to bude fajn :palec: maximálně vám bude horko :mrgreen: :jazyk:
Ať se výběr zadaří :D

Ne.llaaa
Kecalka 119 příspěvků 16.12.16 10:54

V egyptě jsem byla jednou sama s kamarádkou a myslím, že jako rodinná dovolená to může být fajn. Mě to moc nenadchlo, ráda se pak chodím procházet do měst atd, tam není moc možností.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28503 příspěvků 16.12.16 16:24
@Taao píše:
Já jsem byla dvakrát v Egyptě, jednou v Marsa Alam v Oriental Bay a podruhé v Hurgade, ale na okraji v nově postaveném hotelu. I když jsem si i zuby myla ve vodě balené, tak jsem měla zažívací potíže a to jsem každý den pila domácí slivovici. Bylo tam krásně, ale jak se říká nahoře huj, vespod fuj. Známá se omylem prichomytla do kuchyně a co tam viděla, ji přimělo k rozhodnutí Egypt už v životě ne. S dětmi bych tam nejela v žádném případě. To už spíš do Emirátů.

Přesně. můžete dodržovat všechna doporučení, ale nevidíte, co se děje v kuchyni, kdo na co sahá rukama. Průjmy na sebe nedají dlouho čekat a máte úplně zkaženou dovolenou. V SAE toto nehrozí a je tam bezpečno.

Taao 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 18:43

@Burj Chalifa V SAE toto nehrozí? Já jsem to sem nechtěla psát, ale prostě, když jste u more, bylo to asi 300 metrů a musíte jít na toaletu na hotel. Pak se vrátíte za půl hodiny a jste u more půl hodiny, ale musíte zase jít na tu toaletu, tak to není nic příjemného.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28503 příspěvků 16.12.16 22:13
@Taao píše:
@Burj Chalifa V SAE toto nehrozí? Já jsem to sem nechtěla psát, ale prostě, když jste u more, bylo to asi 300 metrů a musíte jít na toaletu na hotel. Pak se vrátíte za půl hodiny a jste u more půl hodiny, ale musíte zase jít na tu toaletu, tak to není nic příjemného.

ne, ne, opakovaně zcela bez problémů.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama