Máte zkušenosti s náhradou mzdy?

174
1.2.16 09:37

Máte zkušenosti s náhradou mzdy?

Ahoj všem, nenašla jsem žádné podobné téma, takže - máte některá zkušenosti s náhradou mzdy u zaměstnavatele?

Zjistila jsem, že jsem těhotná a přemýšlím, jak to skloubit se zaměstnavatelem. I když dělám na vedoucí pozici, musím den co den uplatňovat fyzickou zdatnost (tahat těžké věci, být 8 a více hodin neustále v běhu). Nemluvě o stresu a tlaku z neustálého nedostatku času pro plnění určitých úkonů. Nikam jinam mě zaměstnavatel přeložit nemůže. Každá, která na mé pozici otěhotněla, šla automaticky na neschopenku, což se mi opravdu nelíbí, pokud bude všechno v pořádku. Nehledě na to, že vyrovnávací příspěvek je záležitost sociálky.

Byl Vám zaměstnavatel nakloněn? Nebo po Vás naopak stále vyžadoval, abyste šli na neschopenku? Jak jste situaci řešili?

Děkuji! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3927
1.2.16 09:57

Na neschopenku nechoď, pokud nemá pro tebe zaměstnavatel jinou nefyzickou práci, máš nárok být doma za 100%,viz zákoník prace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.16 10:12

Já jsem na tu neschopenku šla, na neustálé dohadování jsem neměla nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
58696
1.2.16 11:53
@Anonymní píše:
Já jsem na tu neschopenku šla, na neustálé dohadování jsem neměla nervy…

a proč se necháte dobrovolně obírat :nevim: nejen, že na neschopence jsou jen trapné vycházky, ale ještě tratíte finančně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
5.2.16 11:53

Ano, vím, že mám nárok na 100%.Jde mi o to, jak postupovat? Jaké jsou k tomu papíry? Jak to zkrátka uchopit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3212
5.2.16 23:01

@Ifar, napíšeš žádost o přeřazení na jinou pracovní pozici. Přesně to najdeš v zákoníku práce, případně si zavolej na inspektorát, tam ti poradí, mají tam právníky…Jinak teda nevím, ale ne každá práce, byť náročná, spadá do škatulky, že ji těhotná vykonávat nesmí…opravdu raději zkus ten inspektorát, byla jsem tam několikrát a vždy poradili, jen doporučuji kouknout i do toho zákoníku, ať víš na co přesně se ptát. Hodně štěstí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
6.2.16 16:03

Moc dekuji :)

Příspěvek upraven 06.02.16 v 17:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2684
6.2.16 16:55

@Ifar Informujte nadřízenou písemně a ta je povinna toto sdělit personál. oddělení. Ona není ta, která je povinna znát ZP a vyhlášky související se zaměstnávání těhotných. Pakliže ona vedení neinformovala, udělejte to písemně vy. Pakliže je práce kterou jste doposud vykonávala pro těhotné nevhodná, je povinnen zam. dočasně přidělit takovou práci(může to být i jiný druh práce než máte ve smlouvě), která je v souladu se ZP. Až když zaměstnavatel nemá možnost přeřazení nebo úpravy stávající práce, jedná se o překážky na jeho straně a vám z toho plyne náhrada mzdy. Nelze se tedy domnívat, že pro mne nic nemají a proto mám nárok na náhradu mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
5.4.16 10:59

Hackuju se…
Nekde jaem cetla, ze si zamestnavatel ale taky nekde zada o pripsevek na tu mzdu, takze to z jeho kapsy nejde…
Vi o tom nekdo neco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama