Máte zkušenosti s organickou kosmetikou?

5.2.20 11:40

Máte zkušenosti s organickou kosmetikou?

Ahojky holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli máte nějaké doporučení na dobrou kosmetiku, která je organická? :) ráda bych ji začala používat a nevím přesně jakou. Uvažovala jsem nad Yves Roscher Děkuji! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.2.20 12:17

Používám ji. Mám ráda Weledu, celkem dobre jsou i některé věci od Lavery. Teď jsem objevila balzám na vlasy Natura Siberica a jsem z něj nadšená. Ale třeba DM řada Alverde, se kterou spousta lidí začíná, mi vůbec nesedí a nevyhovuje. I když, balzám na rty mají fajn.
Yves Roscher má do přírodní organické kosmetiky hodně daleko. Je to jen drazsi konvencni kosmetika s dobrým PR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 12:31

@modravlocka kamarádka mi řikala, že Havlíkova přírodní apotéka je fajn, jinak weleda je tak dobra ale přijde mi drahá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4947
5.2.20 12:34
@Lucinana píše:
@modravlocka kamarádka mi řikala, že Havlíkova přírodní apotéka je fajn, jinak weleda je tak dobra ale přijde mi drahá

Weleda neni drazsi nez kosmetika od Havlika. Pouzivam hodne casto znacku Navia a Weledu, stridam s produkty od Manny, se vsemi jsem spokojena :)
Ted jsem nedavno objevila pripravky od Purity Vision a je to skvely. Vsechno je to ale spis drazsi nez komercni produkty. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 12:38
@Lucinana píše:
@modravlocka kamarádka mi řikala, že Havlíkova přírodní apotéka je fajn, jinak weleda je tak dobra ale přijde mi drahá

No drahá…je to pro mě hranice, kterou jsem ochotna akceptovat. Ta Havlíkova stojí ještě jednou tolik. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
5.2.20 12:42

Popravdě to nerozlišuju - používám bio i nebio, co se namane. Mám jiná kritéria, a úplně tomu nevěřím. Ale taky mám (relativně) bezproblémovou a nealergickou pleť, takže hodně věcí řešit ani nemusím. Alverde jsme teď měli na Vánoce adventní kalendář, a jsme spokojené - bio/nebio, ta péče není špatná, ale nevidím rozdíl vůči jiným značkám. Yves Rocher mi vyhovuje, něco mi přijde hodně dobré (odličovač, peeling, laky na nehty) - ale taky to nepovažuji za bio, jen to má být „přírodní“. Weleda, Natura siberica, Erboristica, Léa Nature, Bebutter - :nevim: - fajn, ale žádný zázrak. Tady možná bude i otázka, jestli máš citlivou pleť - pak má možná přírodní kosmetika větší smysl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 13:04
@listento píše:
Popravdě to nerozlišuju - používám bio i nebio, co se namane. Mám jiná kritéria, a úplně tomu nevěřím. Ale taky mám (relativně) bezproblémovou a nealergickou pleť, takže hodně věcí řešit ani nemusím. Alverde jsme teď měli na Vánoce adventní kalendář, a jsme spokojené - bio/nebio, ta péče není špatná, ale nevidím rozdíl vůči jiným značkám. Yves Rocher mi vyhovuje, něco mi přijde hodně dobré (odličovač, peeling, laky na nehty) - ale taky to nepovažuji za bio, jen to má být „přírodní“. Weleda, Natura siberica, Erboristica, Léa Nature, Bebutter - :nevim: - fajn, ale žádný zázrak. Tady možná bude i otázka, jestli máš citlivou pleť - pak má možná přírodní kosmetika větší smysl…

@modravlocka @AvajBr ahojky holky, mooooc děkuju! Divam se na ty značky a nejvíc je mi sympatická Apotéka, měla jsem nějaky vzorecky a koukam ze maji i novy eshop. S Apotekou zkusenosti nemate???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 13:44
@Lucinana píše:
@modravlocka @AvajBr ahojky holky, mooooc děkuju! Divam se na ty značky a nejvíc je mi sympatická Apotéka, měla jsem nějaky vzorecky a koukam ze maji i novy eshop. S Apotekou zkusenosti nemate???

Ne, tu jsem nezkoušela. Ne, že by mi nebyla sympatická, ale už je to jiná cenová. S představou, že mi ji pak vyplacaji děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 13:51

Yves Rocher rozhodně není organická kosmetika, to že v sobě něco má pár přírodních složek neznamená, že je to přírodní kosmetika bez škodlivé chemie.

Fajn přírodní kosmetiku v různých cenových hladinách najdeš na Biooo. U každého výrobku najdeš i přehled složení, jak je která složka přírodní a pokud není, tak co to může způsobovat.

Já mám teď třeba krém od Sante, se kterým jsem spokojená a byl i levný, ale postupně chci veškerou kosmetiku nahrazovat takovou, kterou si sama doma vyrobím. Zjistila jsem, že to není tak těžké, časově náročné a cenově to vyjde na zlomek ceny v obchodech :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
5.2.20 13:58
@Lucinana píše:

Zkusenost mam ted nekolikamesicni. Pouzivam krem Krasna pani (vzdycky vecer), ranni triminutovou masku, odlicovaci mleko a Elixir (krem pro zimni obdobi). Jsem fakt maximalne spokojena. Mam pocit, jako by mi nic z toho neubyvalo (takze zatim nedokupovavam) a plet mi prijde opravdu hezka. Jedine, co nebylo uplne idealni, bylo prvnich asi 10 dni, kdy se plet prechodne zhorsila. Pak ale zacala byt presne takova, jako slibuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
5.2.20 14:09

Od Havlíka jsem měla nějaké krémy na obličej, masky a ty byly super. Šampon na vlasy byl teda pro mě katastrofa, nepenil, skoro nic neumyl. Ale to může být také tím, že vlasy jsou obalene různýma latkama z neprirodnich šamponu. Joo a ještě byla dobrá taková voda, kterou se oplachovaly vlasy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
5.2.20 14:13

Apoteku pouzivam uz dva roky a lepsi pletovou kosmetiku neznam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4947
5.2.20 15:21
@modravlocka píše:
Ne, tu jsem nezkoušela. Ne, že by mi nebyla sympatická, ale už je to jiná cenová. S představou, že mi ji pak vyplacaji děti…

@Lucinana mam to stejne, na me je to uz celkem drahy v pomeru k mnozstvi :mrgreen: Mozna si neco necham nadelit k narozeninam. Budu mit kulatiny :,( (placici smajlik nad vekem :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4947
5.2.20 15:28

@mončatka mas od Havlika nejaky krem, kterym mazes rano? Bude mi ctyricet, tak koukam, co by se tak jako dalo pouzit na oblicej meho veku (smisena plet) :lol:
Ja uz nekolikaty rok mazu arganovym a opunciovym olejem, jako vyhovuje mi to, ale rada zkousim novy prirodni produkty, krem jsem nepouzila ani nepamatuju. Tak bych byla rada za doporuceni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
5.2.20 16:31
@AvajBr píše:
@mončatka mas od Havlika nejaky krem, kterym mazes rano? Bude mi ctyricet, tak koukam, co by se tak jako dalo pouzit na oblicej meho veku (smisena plet) :lol:
Ja uz nekolikaty rok mazu arganovym a opunciovym olejem, jako vyhovuje mi to, ale rada zkousim novy prirodni produkty, krem jsem nepouzila ani nepamatuju. Tak bych byla rada za doporuceni :)

Ranni, ktery by mi 100% vyhovoval, jsem jeste nenasla. Ale ta Krasna pani se da aplikovat i rano, taky jsem to jeden cas delala, a urcite hodne zenam vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama