Máte zkušenosti s psychiatrem?

Anonymní
15.10.20 17:21

Máte zkušenosti s psychiatrem?

Ahoj všechny. :mavam:
Máte některá z Vás zkušenosti s psychiatrem? Byla jste nějaká u něj? Jak to probíhá? To vám hned napsali prášky? Mám z toho docela strach. Za dva týdny mám sezení u soukromé psychiatričky a nikdy jsem u nikoho takového nebyla. Ani nevím, jak začít.
Mějte se hezky a děkuji za odpovědi předem. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.10.20 17:28

Tak záleží co máš za problém. A jak který doktor. Psychiatr není to stejně jako psycholog. Já pověděla svůj problém doktorka se vyptala na podrobnosti a domluvili jsme se na léčbě, dostala jsem léky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 17:36
@Anonymní píše:
Tak záleží co máš za problém. A jak který doktor. Psychiatr není to stejně jako psycholog. Já pověděla svůj problém doktorka se vyptala na podrobnosti a domluvili jsme se na léčbě, dostala jsem léky.

Mám úzkosti a už delší dobu bezdůvodně horší náladu.
Mám z toho strach, nějak si nedokážu představit o svých problémech mluvit s někým cizím, tak trochu doufám, že se bude hlavně ptát, protože to určitě nebudu umět všechno sesmolit. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
445
15.10.20 17:50

Zkušenost bohužel tu nejhorší. Potřebovala jsem si taky „popovídat“. Doktorka v našem městě mě utřela, že má plno a už nepřibírá. Na několikátý pokus se mi podařilo objednat se k mudr do jiného města. Když jsem se dostavila za měsíc v daném termínu, tak mě vyhodila s tím, že k ní nespadám a že si mám sehnat někoho ve svém městě :zed: :zed:. Nechala mě v klidu s brekem odejít z ordinace. Bezmocí jsem brečela ještě v čekárně. Domů jsem jela autem, brečela jsem a přemýšlela jaké by to bylo kdyby… Asi jsem si sáhla na dno a odrazila jsem se. postupně se mi psychicky ulevilo a jsem celkem v pohodě, ale to lékařské profesionální selhání jsem nepochopila dodnes. Psychdoktorům už nevěřím. :? Přeju ti ať se ti brzy uleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 17:52
@Bafonek píše:
Zkušenost bohužel tu nejhorší. Potřebovala jsem si taky „popovídat“. Doktorka v našem městě mě utřela, že má plno a už nepřibírá. Na několikátý pokus se mi podařilo objednat se k mudr do jiného města. Když jsem se dostavila za měsíc v daném termínu, tak mě vyhodila s tím, že k ní nespadám a že si mám sehnat někoho ve svém městě :zed: :zed:. Nechala mě v klidu s brekem odejít z ordinace. Bezmocí jsem brečela ještě v čekárně. Domů jsem jela autem, brečela jsem a přemýšlela jaké by to bylo kdyby… Asi jsem si sáhla na dno a odrazila jsem se. postupně se mi psychicky ulevilo a jsem celkem v pohodě, ale to lékařské profesionální selhání jsem nepochopila dodnes. Psychdoktorům už nevěřím. :? Přeju ti ať se ti brzy uleví.

Tak to mě mrzí :( Já se objednala k soukromé, právě aby nedošlo k něčemu takovému.. Tak snad ne..

• Citovat
  • Nahlásit
445
15.10.20 18:04
@Anonymní píše:
Tak to mě mrzí :( Já se objednala k soukromé, právě aby nedošlo k něčemu takovému.. Tak snad ne..

Ještě se mě baba zeptala jestli je to něco „akutního“. Co jako jsem na to asi měla odpovědět. Jo akutně se cejtím blbě, že mám chuť dát někomu přes hubu - nejlíp sama sobě, všichni mě sejřej chce se mi řvát a nemám důvod. Je to dost akutní? Fakt nevím co se na takovou otázku odpovídá. Tak se taky připrav na chytrý dotaz „A co vás trápí? S čím konkrétním sem vlastně jdete?“ Taky jsem měla vcelku bezdůvodně blbou náladu, ale nějak sem nevěděla jestli by to považovala za dostatečně „akutní“. :nevim:. Snad budeš mít víc štěstí. Vím jak strašně jsou tyhle stavy mysli na hov.no. A nikdo ti to nevěří. Každý má jen snahu tě potěšit slovy "ale jdi ty, vždyť se ti nic nedějě tak nebuď smutná a bla bla bla… Držím palce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44666
15.10.20 18:08
@Bafonek píše:
Zkušenost bohužel tu nejhorší. Potřebovala jsem si taky „popovídat“. Doktorka v našem městě mě utřela, že má plno a už nepřibírá. Na několikátý pokus se mi podařilo objednat se k mudr do jiného města. Když jsem se dostavila za měsíc v daném termínu, tak mě vyhodila s tím, že k ní nespadám a že si mám sehnat někoho ve svém městě :zed: :zed:. Nechala mě v klidu s brekem odejít z ordinace. Bezmocí jsem brečela ještě v čekárně. Domů jsem jela autem, brečela jsem a přemýšlela jaké by to bylo kdyby… Asi jsem si sáhla na dno a odrazila jsem se. postupně se mi psychicky ulevilo a jsem celkem v pohodě, ale to lékařské profesionální selhání jsem nepochopila dodnes. Psychdoktorům už nevěřím. :? Přeju ti ať se ti brzy uleví.

Na základě jednoho blbého nevěříš žádnému? 8o –
Zakladatelko, ničeho se neboj. Zeptá se tě jaké máš potíže, jak dlouho. Jestli můžeš spát a jíst. A pokud to vyhodnotí, že je to na léky, tak ti je napíše. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 18:13

Mám výborné zkušenosti s psychiatrii ve vojenské nemocnici v Brně. Byla jsem tam i hospitalizována.

• Citovat
  • Nahlásit
445
15.10.20 18:15
@aiwwa píše:
Na základě jednoho blbého nevěříš žádnému? 8o –
Zakladatelko, ničeho se neboj. Zeptá se tě jaké máš potíže, jak dlouho. Jestli můžeš spát a jíst. A pokud to vyhodnotí, že je to na léky, tak ti je napíše. :kytka:

Na základě několika hodnotím. Když tě vykopnou v několika ordinacích /po telefonu/ a jinde tě objednají na za měsíc a když tam přijdu tak mě vykopnou taky, tak si fakt něco myslím… Se zlomenou nohou taky člověk neobjíždí doktory kde ho zrovna vezmou. A když je člověk ve stavu, že má chuť skočit z okna tak je to stav který ohrožuje na životě víc než ta zlomená noha. Doufám že zakl nenatrefí na stejnou krávu jako já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
15.10.20 18:31

Byla jsem u psychiatra po prvý cca 1,5 hod, ptal se na dětství, manželství, rozvod rodičů, koho jsem měla raději, na manželství, na intimní život. Po druhý už jsem tam byla cca 20min. Sympaťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 18:44
@Bafonek píše:
Ještě se mě baba zeptala jestli je to něco „akutního“. Co jako jsem na to asi měla odpovědět. Jo akutně se cejtím blbě, že mám chuť dát někomu přes hubu - nejlíp sama sobě, všichni mě sejřej chce se mi řvát a nemám důvod. Je to dost akutní? Fakt nevím co se na takovou otázku odpovídá. Tak se taky připrav na chytrý dotaz „A co vás trápí? S čím konkrétním sem vlastně jdete?“ Taky jsem měla vcelku bezdůvodně blbou náladu, ale nějak sem nevěděla jestli by to považovala za dostatečně „akutní“. :nevim:. Snad budeš mít víc štěstí. Vím jak strašně jsou tyhle stavy mysli na hov.no. A nikdo ti to nevěří. Každý má jen snahu tě potěšit slovy "ale jdi ty, vždyť se ti nic nedějě tak nebuď smutná a bla bla bla… Držím palce. :kytka:

Tak to mám podobné, jako jsi měla ty. Akorát že k tomu ještě takové divné úzkosti. Kdy mám pocit jako, že se mi sevřelo celé tělo „dovnitř“ a cítím takový tlak na hrudníku, strach, blbý pocit, třes v rukou. K tomu taková nevysvětlitelně zvláštní, blbá nálada. Ale mám i dny, které jsou lepší. Akorát nevím, čím to. Někdy se cítím zkrátka úplně v pořádku a kvůli tomu, jsem taky objednání odkládala. Když už jsem se dokopala, že se objednám, ten den mi bylo lépe a vykašlala jsem se na to. Takže mám trošku strach, jestli tam nebudu zbytečná. Když se mi to neděje každý den.. Ale nepříjemné to je. Špatně se mi usíná a vzbouzím se brzy, i když můžu spát klidně do oběda. :zed: Ještě studuju a do toho mám dva pracovní úvazky v nemocnici a v téhle době prostě nejde „zvolnit“. Je nás tam málo. Ale práce mě baví, mám to tam ráda, z práce tohle nemám. Spíš je to omezující, když vím, že budu muset fungovat 12h na nohou a v momentě, kdy den předtím mám takový den s úzkostí, depkou kdy špatně usínám, tak je to docela na prd.. Zkoušela jsem si koupit přírodní sirup Novo Passit, který by měl zmírnovat úzkostné stavy, pak bylinky na lepší usínání, ale zkrátka výsledek nula nula prd..

Děkuji Vám všem moc ostatním za odpovědi :kytka: Snad se tam trochu rozmluvím, takhle anonymně je to v pohodě, ale úplně vidím, jak budu naproti ní sedět a usmívat se, jak pravidelně dělám, abych se necítila trapně a nestyděla se, když mě někdo prokoukne a řeknu jí tak tři věty :D :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3374
15.10.20 19:11

Já mám toho svojeho moc rada… je to příjemný pan ve středních letech, který se na mě usmívá a má takové ty upřímné oči. Poprvé jsem byla tak mimo, ze se musel ptát, pak už jsem se tak těšila, až mu řeknu, co se mi stalo :lol: držím palce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44666
15.10.20 20:14

Zkus si napsat na papír nejdůležitější věci co tě trápí a když nebudeš vědět tak mu to holt přečteš. Ale on se tě určitě na ty důležité věci zeptá. Neboj. :kytka:
Ať je líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44666
15.10.20 20:20
@Bafonek píše:
Na základě několika hodnotím. Když tě vykopnou v několika ordinacích /po telefonu/ a jinde tě objednají na za měsíc a když tam přijdu tak mě vykopnou taky, tak si fakt něco myslím… Se zlomenou nohou taky člověk neobjíždí doktory kde ho zrovna vezmou. A když je člověk ve stavu, že má chuť skočit z okna tak je to stav který ohrožuje na životě víc než ta zlomená noha. Doufám že zakl nenatrefí na stejnou krávu jako já.

Tak že má dr.plno za to přece nemůže. Jsem to nemyslela zle, ale anonymní asi chtěla spíš podpořit. Potřebuje si přečíst jak to tam chodí. A moc ji nepomůže, že se bude ještě nervovat, že dopadne stejně jako ty. :kytka:
A k ty zlomený noze, já teda neměla nohu ale ruku a taky mě z místní chirurgie vyrazili že neberou, takže jsem musela jet 30 km jinam. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.20 22:22

Nemusíš mít strach, je to asi 10 let zpátky, co jsem trpěla na deprese, úplně jsem se tenkrát zhroutila. Jen jsem prý seděla a tupě zírala no hrůza :oops: psychiatr byl úžasný, normálně mě rozpovidal. Jestli si pamatuji tak si se mnou poprvé asi hodinu povídal a napsal mi antidepresiva. O všem mě poučil, tím myslím že antidepresiva nefunguji hned a tak a docházela jsem k němu myslím 2 krát týdně na konzultace. Dodnes jsem mu moc vděčná, že mi tak moc pomohl a neposlal mě nikam na hospitalizaci. Popravdě jsem se k němu i po čase začala těšit :) ty rozhovory byly fajn. Zatím se deprese nevrátily a doufám že nevrátí. Bylo krasne že mi i vysvětlil, že to vůbec není má chyba ale jen chyba v rovnováze chemie v mozku. Jinak jsem šťastná a v pohodě a i když to tenkrát bylo zlé s odstupem času si myslím že díky bohu za něj a že jsem ho tenkrát navštívila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama