Máte zkušenosti se službou MyHeritage ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jessie_james
Ukecaná baba ;) 2210 příspěvků 27.02.19 22:59
Máte zkušenosti se službou MyHeritage ?

Chtěl by bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti se službou My Heritage. Podle informací se jedná o odběr DNA, a zaměřuje se to na původ toho člověka, který si DNA nechal odebrat. Nejedná se o test otcovství :-) Chtěl bych se zeptat jak je závěrečná zpráva podrobná a jak důvěryhodná. dík

Reakce:
Barčítko
Stálice 79 příspěvků 28.02.19 10:37

Zkušenost sice nemám, ale co se týče těchto testů ohledně původu, vždy se zkoumá jen část genu - podle druhu testu buď ta, která se dědí jen v mužské linii, nebo ta, která se dědí jen v ženské. Takže výsledkem není to, jaký původ v člověku převládá, ale jakého původu byl buď prapraděd z otcovy strany, nebo praprabába z matčiny ;)

Lucy75
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 28.02.19 10:44

taky mne to moc zajímá - hlavně mám obavy, že v ČR bude databáze osob dost úzká, takže přijde spíš jen obecný výsledek - např. pocházíte původně z Maďarska .. cena se mi nezdá vysoká, budu ráda za konkrétní zkušenosti, pokud už někdo zkusil, zda se vyplatí do toho fakt jít

Jessie_james
Ukecaná baba ;) 2210 příspěvků 28.02.19 12:50

Chtěl bych to zkusit příští měsíc. S tou databází to bude určitě pravda, snad budou využívat i zahraniční. S mojí babičky občas vypadaly takové historky, že jsem valil oči. Trošku jsem se pokusil něco zrekonstruovat ze zápisů v matrikách, ale dost věcí je nedostupných.

Váš příspěvek
Reklama