Reklama

Máte zkušenost? Pro 9měsíční autosedačku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marka123
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 14.12.16 19:34
Máte zkušenost?Pro 9m autosedačku "9-18kg" nebo "9-36kg"

Potřebovala bych poradit, diskuzí na téma autesedačky je tu asi milion, tak se mi to nechce všechno projíždět. Potřebujeme pořídit pro 9m holčičku autosedačku, z vajíčka nám už vyrůstá. Teď jde o to, zdali je o hodně lepší (pohodlnější a bezpečnější) mít sedačku v kategorii 9-18kg, tyto jsou totiž mnohem dražší a „ojetá“ vychází nastejno jako nová v kategorii 9-36 (je samozřejmě lákavější pořídit levnější novou a která vydrží déle, avšak to váhové rozpětí se mi moc nezdá). Upozorňuji že chceme pořídit sedačku cca do 2 tisíc ať novou či z bazaru.

Reklama

Reakce:

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 14.12.16 19:40

@marka123 Ahoj, řešila jsem podobné a nakonec jsme pořídili 9-18, vycházím z toho, že potřeby jsou přece jen malinko jiné, a taky nevím, co bude na trhu za pár let. Máme Romer King II, novou jsme koupili za 4.700,– a naprostá spokojenost, podle mě bazarová se do dvou sežene (doufám :think: ).

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 14.12.16 19:44

@marka123 kupovalibjsme ze stejneho duvodu sedacku uz v 10mesicich syna. A vybrali jsme cybex pallas II kategorie 9-36kg.

pajisek90
Závislačka 2506 příspěvků 14.12.16 19:44

Myslim, ze do dvou tisíc sezenes kvalitní bazarovou autosedacku 9-18Kg. Kamarádka nedavno kupovala bazarovou Romer King plus v perfektním stavu za 1800Kc. Ho
Rozhodně bych nekupovala autosedacku 9-36kg.

marka123
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 14.12.16 19:48

@Schara a jste s ní spokojeni? je to pro malého pohodlné, nemá ji velkou?

Tichošlápek
Echt Kelišová 9566 příspěvků 14.12.16 19:54

Mame romer advansafix 9-36 a spokojenost. Malý v ni byl také cca od devátého měsíce. Mame ale obrika. Koupila jsem ji teď i do druhého auta. Jen tedy ta cena asi neklapne

renda micro
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.12.16 20:03

Mám 3 děti a autosedaček hodně (měla jsem i všechny v různých váhových kategoriích. Jednoznačně pořiďte 9-18kg. Jednak bývají polohovatelné když dítě usne a celkově je pro ty mrňouse lepší. 9-36 jsem měla Römer Evolva, byla dobrá pro malou dceru která měla v 5ti letech 100cm a 15kg.

dedrichov
Závislačka 2696 příspěvků 14.12.16 20:12

Koupili jsme kategorii 9-18kg, která je přizpůsobená tělesným proporcím malých dětí. Je pro ně pohodlnější.

PavlaHr
Kelišová 6721 příspěvků 14.12.16 20:22

@marka123 měli jsme větší dítko na svůj věk a v 9ti měsících jsme taky vybírali. přsto měl 9-36 cybex pallasku velkou. šlo vidět, že v 9-18 byl zapasovaný lépe a bezpečnějši a vydržela dlouho.

Gituš
Závislačka 2582 příspěvků 14.12.16 21:13

Rozhodně pro malé dítko je bezpečnější kategorie 9-18kg. Navíc je i pohodlnější, často se dá autosedačka položit, když dítko usne. Také jde o to, jak často jezdíte. Pokud jednou za dva týdny, asi by se nezbláznilo, kdyby to byla kategorie 9-36kg, ale pokud jezdíte každý den, tak bych dala přednost kategorii 9-18kg.

Vystřídali jsme hodně autosedaček a vždy jsme šli 0-13, 9-18 a 15-36. Je to takto nejbezpečnější a pro děti asi nejpohodlnější.

Kolem 2000 Kč bazarovou seženeš, ale koupila bych v tomto případě ověřenou značku (Romer, Cybex, Maxi Cosi), zrovna u autosedaček bych rozhodně sázela na kvalitu a nekupovala noname za pár stovek, člověk neví, co to může při autonehodě udělat.

Fally123
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 14.12.16 21:29

My take meli romer king, prodala jsem ji pak za rovne dva tisice

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 14.12.16 21:59

@marka123 ano, spokojeni jsme. Velka nebyla. Diky pultiku, ale to je dobre vyzkouset v obchode. Jak tam dite sedne. Vcetne pasu v aute. Nekteri uvadi, ze ji v aute nezapnou. Ted tuhle sedacku podedi dcera (az se nevejde do vajicka) a synovi poridime sedacku 18-36kg.

marka123
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 14.12.16 22:12

Dekuji za vsechny nazory, poridime tedy radeji 9-18 bazarovou, znackovou

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama