Matematika pro blbé - souhrn z gymplu

6453
13.3.16 20:28

Matematika pro blbé - souhrn z gymplu

Ahoj prosím o doporučení na nějakou učebnici/knihu, která by byla vyloženě BLBUVZDORNA a hlavně přehledná, krátká s příklady…úroveň lehčího gymplu.
Mám dělat na stará kolena matematiku na VŠ a krutě mi chybí základy středoškolské matematiky, kterou jsem měla mizernou a v době, kdy měl ještě Žižka obě oči

Fakt nepotřebuji něco z čeho bych pak mohla maturovat (nemám čas - klasika :lol: ) zatím se relativně chytám v té vysokoškolské, ale pak někde vykoukne vzoreček (a+b+c)2 a jsem v háji, protože ty základy prostě nevím/nepamatuji si.
vlastně bych asi potřebovala i základku asi :oops: :lol:
dívala jsem se na matematiku v kostce - tato řada mě nikdy nezklamala, ale nevím, jestli není něco jednoduššího? :lol:
Tak díky moc za doporučení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9949
13.3.16 20:35

Tyjo, my měli super knížky, ale z hlavy ti takhle název neřeknu, ale zítra se ti podívám a napíšu (pokud nezapomenu, což je taky dost možné…připomeň se :oops: :lol: )…je nějaký konkrétní okruh, který by jsi potřebovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
13.3.16 20:56

Jestli netrvas na knize, zkus khanovaskola.cz
a poradit se dobře dalo na matwebu, který teď nahradila forum.matematika.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25478
13.3.16 21:16

Vcelku hezký přehled je odmaturuj z matematiky , hlavně první 2 díly. Pak ti můžou pomoc i tabulky, tam taky narazíš na dost věcí. Máme doma ještě matematické vzorce od Bartsche , tam ale hledáme hlavně vysokoškolskou matiku. Na ZŠ není špatné toto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3029
13.3.16 21:19

Muzu doporucit tuhle sbirku je to od meho profesora z gymplu a musim rict, ze jsem si s ni vystacila i po dobu VS :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
13.3.16 21:34

Já nedám dopustit na „Přehled středoškolské matematiky“, Josef Polák. Je tam komplet teorie ze SŠ včetně ilustrativních příkladů. Fakt výborná! Vzorce bez vysvětlení jsou na prd (kniha typu Bartsch pomůže jen informovanému). Polák i vysvětluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat