Materiální výpomoc povodně 2013

24466
6.6.13 11:09

materiální výpomoc povodně 2013

Ahoj všem, hledala jsem, kde by šlo nějak materiálně pomoct při povodních a konečně jsem našla, co jsem hledala…a chtěla bych se o to podělit.

http://povodne.charita.cz/vase-pomoc/

je tam seznam několika měst, kde se dává dohromady materiální pomoc pod záštitou Charity /úklidové prostředky, kýble, lopaty atd/, tak pokud byste některá měla možnost, určitě by to pomohlo.
A koukejte rychle ;) např. v Plzni je sbírka do zítra, pak se to odváží do postižených oblastí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4466
6.6.13 11:14

Je také možnost jít přímo do postižené oblasti a dovézt:
pevné pytle, roušky, kolečka, lopaty, desinfekci, obvazy, repelenty, kýble, savo (domestos, sanitol…), košťata, hadry, holinky, pitná voda v lahvích (na pití a mytí rukou), rukavice, klidně toaleťák, něco k jídlu!!

Díky všem, že pomáháte!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
6.6.13 11:15

Z dražších věcí je super wapka, parní čistič, čerpadla atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5166
6.6.13 11:24

Snad nebude vadit, že se vtírnu. Pomoc jde i přes ČČK, stačí se obrátit na nejbližší pobočku, co aktuálně nejvíc potřebují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14725
6.6.13 11:30

Za adminy budeme posílat finanční pomoc dnes odpoledne, ale ještě jsme nerozhodli kam - výzvu k návrhům máme ve vedlejší diskusi tady https://www.emimino.cz/…onto-152982/?… . Pokud byste měly námět, kam je vhodné poslat fin. odměnu, napište nám tam.

Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24466
6.6.13 12:35

@admin napsala jsem do vedlejší diskuse ;)
@Žirafátko kdybych to neměla tak moc z ruky, tak bych taky radši jela rovnou na místo, oficiální sbírky třeba sbírají hlavně čistící a uklízecí věci, já bych dovezla i něco k jídlu nebo tak, ale to chápu, že je nad jejich možnosti.

Tak jsem tady po baráku posbírala, co by se mohlo hodit (taky znáte to, jak nakoupíte kdejaký čistič a pak stejně používáte své oblíbené dva-jar a cif? :lol: ), cestou se stavim v krámu pro nějakou desinfekci a balík vod.

Mám sice do kapsy hluboko, kdybych měla víc, tak dovezu snad celou dodávku, ale každá kapka se počítá :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
6.6.13 13:00

@Mar__tanka1983 :palec: no my v Bechyni, to máme fakt „za rohem“ :?, takhle beru ty pytle mám tu asi 30 rolí „mrtvoláků“, to mám tak do konce života, tak jim většinu vezmu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24466
6.6.13 13:10

@Žirafátko tyhle pytle jsou na bordel úplně nejlepší (kdes jich vzala 30 rolí?? :mrgreen: ), my když vyklízeli barák, tak byly k nezaplacení.

Je super, že můžete vyrazit osobně…já bych toho vzala mnohem víc (třeba i nějaké staré cejchy na hadry a nebo jídlo, oblečení…), kdybych jela rovnou tam, ale tady na té charitě chtěj jen ty „úklidovky“ a nevim, aby mi tam krabici s jinýma věcma nehodili na hlavu :lol: už takhle sem mezi čističe „propašovala“ i sprcháče, mýdla, aviváž a tak, a doufám, že tím nepohrdnou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
6.6.13 13:12

@Mar__tanka1983 od nějakýho chlapíka, kterej dělá ve fabrice, kde je vyrábí za flašku rumu :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24466
6.6.13 13:15

@Žirafátko tak to jo…má své výhody, být takhle u zdroje, co?
Já mám takhle na zahradě 4 palety polystyrenových výlisků na zateplení (chlap dělal ve fabrice na poliš a tohle byly zmetky-nějaká mírně vyšší gramáž, nebo co…) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K. P.P,
6.6.13 17:58

Já zas několik let pracovala ke studiu a později i normální práci brigádně v Tescu na pokladně a tak jsem měla přehled o veškerých výprodejích (většinou za 25% původní ceny). A tak mám teď doma zásoby pracích prostředků, dětských mýdel, instantních polévek atd. Tak teď vše přehrabuji a nosím na místní ČČK část těchto svých zásob. V našem městě jsou vděční i za ty polévky nebo třeba staré oblečení. A když jsem jim přivezla i nenačatý balík plen, (který jsme doma měli do zásoby, ale náš malý nějak rychle vyrostl a proto nám tu zbyl), tak paní v ČČK krásně upřímně zajásala… :) Tak třeba některé z Vás také doma nějaké zbyly???

• Citovat
  • Nahlásit
24466
7.6.13 01:36

http://www.sbazar.cz/…nejnovejsi/4

heleďte, co jsem objevila :palec:
teď jen, aby se tyhle řádky dostaly k potřebným…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
7.6.13 09:26

Holky, nevite ktera obec z usteckyho kraje potrebuje dobrovolniky?? jsme sice dve ale radi prilozime ruku k dilu, ale zase si rikam kdyz tam prijedem samy tak aby nas lidi vubec pustili do baraku aby jsme jim mohli pomoct uklizet, je ted vsude plno zlodeju a podvodniku ze bych se ani nedivila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24466
7.6.13 13:38

Tak jsem holky trochu zklamaná, ptala jsem se na charitě, když sem tam byla s tou krabicí s pomocí, a ptala jsem se, jak to vypadá, kolik toho mají, a paní mi řekla, že nic moc, nějaké větší množství přivezly asi dvě firmy, ale jinak „normálních lidí“ přišlo jen pár.
Já to nepochopím, to jsou lidi slepí, hluší, necitliví??? :evil:

ale až budou sami ve srabu, tak budou všichni natahovat ruku a říkat dej dej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3691
7.6.13 13:41
@market.s.87 píše:
Holky, nevite ktera obec z usteckyho kraje potrebuje dobrovolniky?? jsme sice dve ale radi prilozime ruku k dilu, ale zase si rikam kdyz tam prijedem samy tak aby nas lidi vubec pustili do baraku aby jsme jim mohli pomoct uklizet, je ted vsude plno zlodeju a podvodniku ze bych se ani nedivila

Pry si muzes zazadat o prukaz dobrovolnika…ale nevim kde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat