Mateřská (2 částečný úvazky)

Anonymní
15.7.20 15:06

Mateřská ( 2 částečný úvazky)

Zdravím, jsem prvně těhotná a bohužel se vůbec neorientuji v mateřské dovolené. Chtěla by jsem se zeptat jak to je, když mám u jednoho zaměstnavatele 2 poloviční úvazky na dobu určitou. Nárok na mateřskou bych mít měla si myslím, ale jak se to bude počítat? Předpokládaný termín porodu je v únoru 2021. Jednu smlouvu mám do konce ledna 2021 a druhou do konce srpna 2021. Budu ráda za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

43
15.7.20 15:50

Pokud se z obou uvazku odvadi, myslim, socialni (tim si nejsem jista), tedy oba jsou dostatecne (nejsou pod nejakou minimalni castku) a splnite podminku byt zamestnana alespon 270 kalendarnich dni v poslednich dvou letech),tak ano. Jen musite si vsechny papiry nechat dat dvakrat a donest zamestnavateli/ lum) Take jsem to tak mela a jen je to vice papirovani. Socialka to pak secetla a chodila mi jedna castka na ucet. Drzim palce at je vse OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 16:46

@Janiky2 děkuji, zkusím prověřit jestli mi z obou úvazku odvádí sociální a ještě pohledat více info

• Nahlásit
  • Citovat
4506
15.7.20 16:52

Peněžitá pomoc v mateřství (dále jen PPM), nepřesně označovaná jako “mateřská”, je dávka nemocenského pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8270
15.7.20 16:56

Obojí je na pracovní smlouvu nebo je něco na dohodu? Každá práce bude k datu nástupu na mateřskou (6-8 týdnů před porodem) trvat alespoň 270 dnů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 17:07

@Lendeš obojí na pracovní smlouvu, 270 dnů mám odpracováno

• Nahlásit
  • Citovat
43
15.7.20 17:43
@Cenarius píše:
Peněžitá pomoc v mateřství (dále jen PPM), nepřesně označovaná jako “mateřská”, je dávka nemocenského pojištění.

Diky za info
Tak to se omlouvam za desinformace, vzdy prohodim soc a zdrav, nastesti se zivim necim uplne jinym nez urednicinou :lol: tohle byla jen ma zkusenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8270
15.7.20 20:28
@Anonymní píše:
@Lendeš obojí na pracovní smlouvu, 270 dnů mám odpracováno

Tak to nárok budeš mít z obou, pokud je máš souběžně aspoň těch 270 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 20:33

@Lendeš musím mít odpracováno 270 dnů u jednoho zaměstnavatele nebo se to bere za poslední dva roky (u kohokoliv)?

• Nahlásit
  • Citovat
8270
15.7.20 20:40
@Anonymní píše:
@Lendeš musím mít odpracováno 270 dnů u jednoho zaměstnavatele nebo se to bere za poslední dva roky (u kohokoliv)?

Abys měla nárok z obou těch prací, tak musí být alespoň jedna samostatně 270 dnů bez započítání další doby a zároveň souběh dvou musí být dohromady za 2 roky 270 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 20:43

@Lendeš moc děkuju

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie