Mateřská a brigáda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 20:12
mateřská a brigáda

Ahoj holky, zajímalo by mě jak to je, když budu teď brigádně dělat a nebudu při tom hlášená na ÚP jak to bude s penězma po porodu? Budu co vlastně budu dostávat a z čeho se to bude vypočítávat? Popř. kam co musím doložit? Děkuji. Anonym kvůli známým.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 20:17

Mateřská se z brigády nevypočítává počítá se jen z úvazku at hlavního nebo nedlejšího jestli myslíš tohle

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 20:20

Dobře, takže by to tedy bylo to minimum? Ze začátku 7600 a pak nějakých těch 3800? a automaticky 4roky?

@Anonymní píše:
Mateřská se z brigády nevypočítává počítá se jen z úvazku at hlavního nebo nedlejšího jestli myslíš tohle
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 20:30
@Anonymní píše:
Dobře, takže by to tedy bylo to minimum? Ze začátku 7600 a pak nějakých těch 3800? a automaticky 4roky?

přesně tak

shelby89
Kecalka 435 příspěvků 08.01.13 21:13

Taky záleží jako smlouvu budeš mít - jestli DOPP a budeš vydělávat více než 10tis měsíčně tak budeš účastna na nemocenském poj. tak by se ti po splnění dalších podmínek vyplácet mohla, to samé i DPČ, tam jsi účastna rovnou a částku a délku vyplácení rodičovského příspěvku si můžeš případně vybrat i na manžela… pokud by jsi na nic z toho neměla nárok tak ti mateřskou vyplácet nebudou a rovnou ti budou vyplácet ten 4-letý rodičák

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.15 09:40

Také raději píši anonymně, měla bych za dva měsíce nastoupit do práce (to mě končí mateřská), ale raději bych si našla jiné zaměstnání, problém je v tom, že by jsme rádi ještě jedno dítě, ale zatím se mě nedaří otěhotnět. Takže když to shrnu, mám zájem si najít nové zaměstnání, ale i otěhotnět. Momentálně se mě podařilo najít zaměstnání které bych chtěla opravdu dělat, ale bylo by to jen brigádně, tak nevím co dál, netuším totiž když budu dělat brigádně jak by to bylo potom s mateřskou, ale asi bych na ní neměla nárok, že? Asi jen na rodičák na 4roky a jak dlouho se pobírá 7600kč a od kdy těch 3800kč? Nebo mě napadlo nedávat u stávajícího zaměstnavatele výpověď, ale požádat ho o roční neplacené volno, ale jak by to bylo potom když bych v průběhu toho volna otěhotněla? Držel by mě ještě místo, měla bych nárok na nemocenskou v průběhu těhotenství a potom na tu mateřskou? Pardon, že se tak ptám, ale já se v těhle věcech vůbec nevyznám :oops: Díky předem za odpověď

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.15 10:42

@shelby89 nevím jestli mě někdo poradí, tak poprosím alespoň vás

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 16.09.15 10:42

Na mateřskou máš nárok do 4 let předchozího dítěte, místo v práci ti drží, ale jen do jeho 3. Víc nevím :nevim:

Miška 22
Nováček 3 příspěvky 08.10.17 11:33

Dobrý den, mám na vás prozbu.
Jsem už 3 roky na mateřské a našla jsem si brigádu, chtěla bych se zeptat zda-li to musím nekde hlásit? Mám normálně brigadnickou smlouvu a na hodku mam 80kc.
Na UP nejsem.
Nevím co dělat abych neměla problémy.
Děkuji moc za radu :(

Lendeš
Kelišová 6503 příspěvků 08.10.17 11:45

@Miška 22 Pokud tím na mateřské myslíš, že čerpáš rodičovskou dovolenou v původním zaměstnání a zaměstnavatel, u kterého budeš mít brigádu, by měl stejný obor činnosti, tak pak bys potřebovala souhlas současného zaměstnavatele. Pokud nevykonává stejnou činnost nebo nejsi zaměstnaná a jen čerpáš rodičovský příspěvek, tak nic nikam hlásit nemusíš.

Miška 22
Nováček 3 příspěvky 08.10.17 12:33

Mám pouze rodičovský příspěvek a mateřskou. Jinak jsem v této brigádě prvně. Tak nikam nic hlásit nemusím? I kdyz si vydělám víc jak 4tisice? :(

Lendeš
Kelišová 6503 příspěvků 08.10.17 12:41

@Miška 22 Rodičovský příspěvek a mateřskou (PPM) asi zároveň nemáš, ne? Ale to je jedno, každopádně výdělek není nijak omezen.

Miška 22
Nováček 3 příspěvky 08.10.17 12:44

Děkuji moc za radu. Jsem klidnější :dance:

Váš příspěvek
Reklama