Mateřská a čerpání dovolené při ukončení PP

Anonymní
11.3.21 11:55

Mateřská a čerpání dovolené při ukončení PP

Zdravím, poradil by mi někdo prosím, jak je to s dovolenou v zaměstnání při mateřské dovolené?
Mateřská mi končí 30.5.2021, ale pracovní poměr mi končí už 9.4.2021.
Tuším, že se má dovolená vyčerpat před nástupem na rodičovskou dovolenou. Ale jak to udělat, když mi PP končí dřív, než mateřská? Děkuji :palec:

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14984
11.3.21 11:58

Nevyčerpanou dovolenou zaměstnavatel při ukončení pracovního poměru proplatí.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
11.3.21 12:02

A jak je to s tím skončením PP? Správně bys během PPM neměl dostat výpověď..

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9971
11.3.21 12:03

@Letynka16 ale ona nedostane výpověď. Prostě jí skončí pracovní poměr na dobu určitou.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
11.3.21 12:05

Pardon, špatně jsem to pochopila.. Tak v tom případě má @nozu pravdu. Viz zákoník práce..
Pokud ovšem dojde ke skončení pracovního poměru v průběhu čerpání mateřské nebo rodičovské dovolené, uplatní se ust. § 222 odst. 2 zákoníku práce, dle kterého zaměstnanci v případě zániku pracovního poměru náleží za nevyčerpanou dovolenou náhrada mzdy nebo platu. Tuto náhradu za nevyčerpanou dovolenou je Vám zaměstnavatel povinen vyplatit ze zákona.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
11.3.21 12:06

Dovolená se při skončení PP proplati a výpověď lze dát i na MD v případech uvedených v zákoníku práce. Ale zakladatelka napíše, že by dostala výpověď. Mohla ji skončit smlouva.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 12:25

Díky moc všem, ano konci mi PP na dobu určitou :palec:

  • Citovat
  • Nahlásit
76931
11.3.21 12:36
@JancaS84 píše:
Dovolená se při skončení PP proplati a výpověď lze dát i na MD v případech uvedených v zákoníku práce. Ale zakladatelka napíše, že by dostala výpověď. Mohla ji skončit smlouva.

Tak hlavně PP ukončovaný výpovědí nikdy nemůže skončit 9.4., takže tímto směrem není co řešit :-)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
11.3.21 12:49
@j.a.n.i1 píše:
Tak hlavně PP ukončovaný výpovědí nikdy nemůže skončit 9.4., takže tímto směrem není co řešit :-)

Tak mohlo by pokud by třeba byla na prekazkach nebo tak. To se výpovědní doba prodlužuje ne, když je výpověď ze strany zaměstnavatele. Což samozřejmě není případ zakladatelky když je na MD, spíš jen vseobecne.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76931
11.3.21 13:06

@JancaS84 Jojo, to máš pravdu, že u někoho jiného by to díky překážkám šlo.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat