Mateřská a dohoda o provedení práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markéta 28
Povídálka 17 příspěvků 05.01.19 23:22
Mateřská a dohoda o provedení práce

Ahoj, prosím vás potřebovala bych poradit co mám dělat. Jsem poprvé těhotná plánované to bohužel nebylo selhala antikoncepce jménem pesar a teď jsem celkem vyplasena co a jak dělat ohledně mateřské na, kterou pravděpodobně nemám nárok. Pracovala jsem na dohodu o provedení práce jinak si pojištění platila sama ale nemocenské bohužel ne jak si jsem netušila, že se to vztahuje na mateřskou a hlavně jsem už skoro mohla nastoupit do práce na HPP jenže jsem zjistila, že jsem těhotná. Nejdříve jsme si to nechat nechtěli ale pak jsme si říkali, že bysme toho jednou litovali a co by za to dali jiný lidi. Teď jsem ale přišla o dohodu o provedení práce, protože jsem se jim tam zřejmě nesikovala když jsem v jiném stavu takže jsem bez příjmu a totálně namydlena. Mám se jít teď přihlásit na pracovní úřad? A kdy si můžu zažádat o rodičovský příspěvek? Děkuji za rady a omlouvám se jestli to zní poněkud zmateně jsem z toho jeden uzlicek nervů :(

Reakce:
rozand
Závislačka 4081 příspěvků 05.01.19 23:27

Rodicak po porodu.

Kriss Tina
Kelišová 7083 příspěvků 05.01.19 23:36

Na UP se klidně přihlas, když nic jiného budeš mít kryté zdravotní… Po porodu můžeš žádat o rodičovský příspěvek. Popřípadně pokud nejsi vázaná na lůžko, najdi si na pár měsíců brigádu ať máš z čeho kupovat výbavu…

Markéta 28
Povídálka 17 příspěvků 05.01.19 23:42

@Kriss Tina
A o ten rodičovský příspěvek se musí až po porodu? Já jen jestli si to mohu vyřídit dřív než po porodu abych pak nemusela lítat po úřadech. Brigádu si chci sehnat myslím, že to snad jde i když budu na UP ale jen do určité částky mám za to.

Kriss Tina
Kelišová 7083 příspěvků 05.01.19 23:49

@Markéta 28 až po porodu, musíš mít rodný list…

Markéta 28
Povídálka 17 příspěvků 05.01.19 23:52

@Kriss Tina
Aha moc děkuji za rady aspoň vím jak dál do budoucna :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >