Mateřská a dokončení SŠ dálkově

Anonymní
4.6.15 00:35

Materska a dokonceni SŠ dalkove

Ahoj maminky :kytka: Jsem na MD s detmi 1 a 2 roky, SŠ jsem si nedodelala. Naskytla se mi moznost studovat obor ve zdravotnictvi dalkove, celkem na 5 let i s maturitou. Me by to moc bavilo, ale je to uz nejakej patek co jsem ze skoly a nevim, jestli bych se do toho uceni znovu dostala. Navic mi nikdy nesla chemie a matematika, nevim co je tam za predmety, ale mam strach, ze bych to nezvladla. Da se to zvladnout? Co si o tom myslite vy? Rada bych si vyslechla nezaujaty nazor :kytka: Anonym kvuli tomu, ze nechci aby nekdo vedel, ze mam jen ZŠ. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2817
4.6.15 06:08

Pokud ti nejde chemie tak bych to nezkoušela zkusila třeba obchodku. Jinak manžel si ve 34 letech začal dodělávat maturitu. Má jen vyúčák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.15 08:00

@elinka90 Tak ta by mě právě vůbec nebavila :| Snažím se najít něco, co by mě bavilo, aby byla větší šance, že školu dokončím. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
35023
4.6.15 08:21

Manžel začal v 27, dodělal si SŠ, měl jen výuční list, já začala v 28 a udělala jsem si druhou maturitu v jiném oboru, pak roční pauza a pak jsem začala VŠ. Všechno jde, když se chce ;) Naopak musím říct, že se mi snad líp učí, než kdysi na střední, kdy to byla „povinnost“ a věty ve stylu „děláš to pro sebe“ jsem samozřejmě pouštěla jedním uchem tam a druhým ven, ale teď to fakt dělám pro sebe, tak je to nějak jiné :) Na předměty, co ti nejdou, si můžeš najít doučování, je na to spousta stránek, kde naješ šikovné lidičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
4.6.15 08:22

@elinka90 na obchodce se bez matiky taky moc nedá.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2817
4.6.15 08:44

@ixule matika tam sice je, ale ne žádná složitá. Matematika bude všude :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.15 08:45

@ixule Tyjo skvělé, smekám! :pankac: Jen mě mrzí, že je to na 5 let, což je dost dlouhá doba. Ale pokud by mě to bavilo.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.6.15 08:47
@elinka90 píše:
@ixule matika tam sice je, ale ne žádná složitá. Matematika bude všude :-)

Což je pro mě horor, na gymplu jsem permanentně měla 4ky, modlila jsem se, abych vůbec prošla. Jednou reparát :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
2817
4.6.15 09:02

Matemita na obchodce se absolutně nedá srovnávat s matematikou na gymplu. Manžel taky chodil na gympl, kde z matematiky měl 4 a teď na obchodce 1 a 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
4.6.15 09:07
@elinka90 píše:
@ixule matika tam sice je, ale ne žádná složitá. Matematika bude všude :-)

to máš pravdu bude všude, na strojárně jí bylo dost, a obchodce méně, ale prostě byla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
4.6.15 09:07

Zakladatelko - já bych se do toho pustila. Jestli Tě to baví a zvládáš zjistíš dost brzo, takže buď to zvládneš, nebo to třeba po roce z nějakého důvodu uzavřeš, ale zase budeš chytřejší ohodně toho, co je a není v Tvých možnostech a co by Tě naplňovalo. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
4.6.15 09:08
@Anonymní píše:
Což je pro mě horor, na gymplu jsem permanentně měla 4ky, modlila jsem se, abych vůbec prošla. Jednou reparát :oops:

jenže prostě gympl je od toho, aby tě připravil na vysokou a to na jakoukoliv, odborné střední školy to mají v některých věcech mírnější, když to není k danému oboru tolik potřeba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
4.6.15 09:09
@Anonymní píše:
@ixule Tyjo skvělé, smekám! :pankac: Jen mě mrzí, že je to na 5 let, což je dost dlouhá doba. Ale pokud by mě to bavilo.. :think:

hele 5 let uteče jako voda, uvidíš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.15 10:26
@elinka90 píše:
Matemita na obchodce se absolutně nedá srovnávat s matematikou na gymplu. Manžel taky chodil na gympl, kde z matematiky měl 4 a teď na obchodce 1 a 2.
@ixule píše:
jenže prostě gympl je od toho, aby tě připravil na vysokou a to na jakoukoliv, odborné střední školy to mají v některých věcech mírnější, když to není k danému oboru tolik potřeba

Jasně, to chápu :kytka: Ale teda z matematiky mám panickou hrůzu :oops: Zvládala jsem +- do doby, než se začalo používat víc písmenek než číslic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.6.15 10:27

@KatkaX Děkuju,zatím jsem se té myšlenky nevzdala, ale je trošku strach, manžel třísměnnej provoz, abychom to nějak skloubili, ty dvě návštěvy školy měsíčně :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama