Mateřská a evidence na UP

242
6.1.20 21:32

Materska a evidence na UP

Ahoj muzete mi prosim poradit?
V pulce tehu mi skoncila smlouva a tak jsem sla na UP. Dostavala jsem podporu, ktera byla prerusena kvuli materske. Ted tedy pobiram materskou coz jsem nahlasila na pojistovne. Jenze nejspis jsem porad vedena na UP nebo si daji vedet? Je to pro me poprve takze nevim co a jak a zdali musim ukoncit evidenci. Jeste mam narok na zbytek podpory, ale tech par tisic mi za to litani a vyrizovani nestoji. Jinak chci zustat doma s malym na rodicaku a do prace nastoupit az pujde maly do skolky. Praci si najdu sama, nejakou praxi uz mam a SŠ taky, na UP jsem byla jen protoze uz by me nikde tehotnou nevzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2230
6.1.20 21:43

Ja musela na UP nahlasovst vse vo se tykalo zmen. UP neni propojen se Socialkou, ktera vyplaci PPM. Takze bych tam na UP cinkla, nez tam zbytecne letet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69753
6.1.20 21:46

@dog.s pokud mas ppm tak 6 tydnu pred terminem porodu a 6 tydnu po porodu nesmis byt registrovana na up.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21909
6.1.20 21:48

Měla jsem to podobně, nebo vlastně stejně, podporu jsem brala 3mesice, dnem nástupu na md jsem se nechala vyřadit z evidence na vlastní žádost. A hned jsem to šla říct na pojišťovnu. Taky chtěli potvrzení odkdy jsem na MD. Oni musí vědět, jaký status máš, kdo za tebe platí pojištění. Takže všechny změny se musí hlásit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
6.1.20 21:50

Já to teda musím nahlásit. Pokud jsi na mateřské dovolené, tak opravdu nárok na podporu nemáš. Být tebou tak si to vyběhám co nejdřív aby po tobě nechtěli peníze v úřadu zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 21:52

Vše by měla vědět i zdravotní pojištovna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
6.1.20 22:19

Asi jsme se nepochopili. Na urad prace jsem nesla papir, ze jsem na materske. Zrusili mi tedy podporu. Sla jsem na VZP, ze jsem na materske. Urad prace si me ale pozval v lednu, taky nevim proc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
7.1.20 16:22

Pravděpodobně ses neodhlásila z pracáku, podpora nebyla zrušena, ale pozastavena z důvodu čerpání mateřské.
V tom lednovém termínu budeš jak dlouho po porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
8.1.20 16:17

@Sany80s Mesic. Ale nemam hlidani a nosit maleho zrovna tam fakt nechci :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21909
8.1.20 17:22

@dog.s já jsem v prvním těhotenství též byla vedená na ÚP, a pozvali si mě po porodu právě, k vyřazení z evidence kvůli nástupu na RD. Zavolej tam, řekni, že musíš s miminkem, měli by tě vzít na čas. Není to žádná dlouhá procedura, zvládneš to i s mimcem v kočárku nebo ještě líp, v šátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
8.1.20 19:34
@dog.s píše:
@Sany80s Mesic. Ale nemam hlidani a nosit maleho zrovna tam fakt nechci :zed:

Tam se děti nosí běžně. S tím si nedělej hlavu.
Ono je lepší se neodhlašovat, kdyby se něco stalo a dítě třeba nepřežilo porod…Ono je hrozné to tak říct, ale je to prostě tak.
Některé pracáky ale zvou až po šestinedělí, normálně až přijdeš, tak se odhlas na vlastní žádost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69753
8.1.20 19:36

@Sany80s Kdyby se neco takoveho stalo, tak ma jeste minimalne 6 tydnu ppm, takze na up byt nepotrebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
8.1.20 19:59
@j.a.n.i1 píše:
@Sany80s Kdyby se neco takoveho stalo, tak ma jeste minimalne 6 tydnu ppm, takze na up byt nepotrebuje.

Ale poté by se musela znovu přihlásita vyplňovat formuláře, čehož může být při setrvání ušetřena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69753
8.1.20 20:38

@Sany80s Tak podle tehle logiky by mela zustat na up az do doby, co pujde ditko do školky a ona do prace, stat se neco muze kdykoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama