Materska a OSVC. Porod v cizine.

Anonymni
3.1.04 20:11

Materska a OSVC. Porod v cizine.

Zdravim vsechny!

Mam dotaz na nekterou z Vas, ktera vite , jak je to s urcovanim materske dovolene v pripade ze delam na zivnostensky list a navic jeste nemam ani prvni ucetni obdobi za sebou?

Dalsi zahadou pro me je, jak bude vypadat papirovani a financni stranka materstvi v pripade ze budu rodit v zahranici ( v Recku) - mate s tim nekdo zkusenosti?

Tvrdi mi, ze po vstupu do unie uz nase zdravotni pojisteni bude platit po cele evropske unii, no jo, ale kdo mi proplati porodne, socialku atd?

Snad mate nekdo zkusenost?

Maggie ;-)

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.1.04 22:20

Materska a OSVC. Porod v cizine.

Moje zkušenost je už čtyřletá, takže nevím jak je to dnes a účetní taky nejsem. Ale jsem taky OSVČ a vzhledem k tomu, že jsem si neplatila nemocenské pojištění (důchodové samozřejmě ano), tak jsem neměla nárok na mateřskou. Nicméně mohla jsem ihned od doby porodu pobírat rodičovský příspěvek. Ten jsem ale mohla dostávat jen do hranice určitého zisku. Bohužel už nevím, jestli to bylo životní minimum nebo minimální mzda. Vím, že to sociálka vyplácela zálohově a při zisku nad tu sumu (patrno z daň. přiznání) se rodičovský příspěvek musel vracet. Já jsem to vyřešila tak, že jsem o příspěvek požádala zpětně v březnu za předcházející rok, když už jsem věděla, že na něj mám nárok. Brala jsem ho jen 1 rok, pak už jsem na něj nárok neměla. No nevím jestli je to jasný, ale měli by poradit na soc. odboru magistrátu nebo ob. úřadu.

A jak to bude v unii? To patrně neví nikdo, možná to budou vědět 30.4. Zkus se podívat na web ministerstva soc. věcí. nebo možná ministerstva informatiky.

  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama