Mateřská a peníze od přítele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TeriiTerii
Kecalka 430 příspěvků 28.12.17 01:42
Mateřská a peníze od přítele

Dobrý večer/ráno, řeším docela zásadní otázku. Když jsem pracovala měla jsem skvělý plat kolem 30ti tisíc. Nyní mateřská 7.200 je opravdu šílený skok. Přítel má tak 24tisíc. Bohužel hudruje jak je možné že máme takové výdaje.. Dává mi každý měsíc 10tisíc ale mě to nestačí. nájem je 7.000. 3tisice prece na mesic opravdu nestaci kdyyz nakupuji pouze já. posledne se uklikl a misto 12ti mi poslal 24tisic atak mi rekl ze je to na mesice dva. Ale hadejte co. Vse jsem utratila uz za mesic, protoze jsem si myslela, ze je tam prece hodne penez.. Ted jsme rozhadani ano byla to ma chyba rozjela jsem se a nekoukala kolik co stoji a koupila nejake i obleceni. Prominte za to rozepsani.. Ale zajimalo by me, jak to delate vy? Privydelavate si, nebo plati vse manzel, mate spol.ucet nebo jak? U nas vse nakupuju ja-pritel max. koupi tezke vody. takze mi pridava penize. Premyslim o tom, ze mi bude davat jen pulku na najem a nakupovat budeme oba, aby si uvedomil, ze plinky, mliko, hygiena a jidlo opravdu nestoji par kacek.. Uznavam, ze pro me je skok z 30ti tisic na 7tisíc prostě šílený a občas se zapomenu a nakoupím víc než bych musela.. Ale řekněte, stává se to i vám? Jak to u vás je? Moc vám děkuji, potřebuji to už nějak vyřešit, nebo se s přítelem budeme o pěnězích pořád hádat a mě už to nebaví. Já snad nastoupím opět do práce než pořád poslouchat, za cos to zase utratila!?! :roll: :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »

Reklama

Reakce:

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 28.12.17 02:05

Za me s ditetem prichazeji spolecne finance. Pres to by nejel vlak, zadne deleni na moje a tvoje.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 28.12.17 02:06

@TeriiTerii
Tedy ja se do toho nechci moc motat protoze jde o vase finance.
Nazor ti ale klidne napisu.
Vychazim z toho, ze otcem detatka je on, tudiz je mi lito, ale pokud s vami chce být, musi vas i zajistit. Ja dostavala od pritele, pozdeji manzela, celou vyplatu. Zalezelo mu na tom, aby, jak rikal, o nas bylo dobre postarano. Kdyz ale penize potreboval, vzdy mel volny pristup na konto. Nechtela jsem, aby venku chodil jako zebrak a nemohl si ani koupit treba pivo s kamosem. Povazuji za samozrejmnost, ze pokud spolu zijeme a mame spolecne dite, mame i spolecne finance.
Vem to treba z druhe stranky. Az ty budes zase pracovat a vlastne vydelavat vic jako on, mohla bys ten špíz otočit a říct, tady mas z me vyplaty 10 000 a starej se o vsechno sam. A nebo vis co? Udelej to uz ted! Dej mu tvoji materskou a rekni mu, ze chces aby se ted staral on a ze od nej ocekavas, ze bude zaplacen najem, plna lednice…a proste vse, co k tomu patri. Uvidis, jak dlouho mu to vydrzi nez se vzbudi.
Jinak, nedej bože, aby on jednou ztratil zamestnani tys mu pak rekla, ze mu z tve vyplaty das ted taky pouze 10 000 a at si ted doma hraje na maminku on.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31218 příspěvků 28.12.17 02:42

Tak ale tohle jste měli mít vyřešené před tím, než jsi otěhotněla. O tom, že to bude finanční sešup jsi snad věděla a mohla sis vytvořit rezervu. Pokud to dobře chápu, tak chlap platí celý nájem + máš od něj cca 5 tisíc na jídlo. Když k tomu přidáš něco ze svých 7 tisíc, tak na tom zase až tak špatně být nemůžeš a zbyde ti i něco pro sebe. Holt se budeš muset naučit šetřit.

Nebo ty mu odevzdáváš svůj rodičák?

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 28.12.17 02:47

@lucenka
Teda me by to treba nestacilo. Vzdyt ted ma sama kolem 7 000 pro sebe, miminko, on dava 10 000 a 15 000 si nechava. To mi prijde tedy divné. Ja bych to nedovolila. Bud vztah se vsim vsudy nebo ma smulu.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 28.12.17 03:11

Tak první mě zaujala věta, že 3000 na měsíc nestačí, když nakupuješ jen ty…ale ty máš 10000 od chlapa, plus 7200 rodičák, -700 nájem, to je 10000, ne 3000? ovšem pokud ti 10000 dá, a 14000 si sám uloží někde bokem, pro sebe, je to taky špatně. Nebo co on s tím dělá? něco má pro sebe, jako kapesný, ok, 2000 bych pochopila, ale co ten zbytek? dává to na nějaký společný spořící účet, nebo sám pro sebe? z 10000 se dá pro 3 člennou rodinu nakoupit úplně v pohodě, bez většího omezování, ale pokud by si to šetřil jen pro sebe, to by nebylo moc fér. pokud na nějaký společný účet, a platily se z toho třeba dovolené, časem nové společné auto, rekonstrukce…pak bych ti napsala, ať se naučíš šetřit :think:

Vesmírná mluvilka 31218 příspěvků 28.12.17 03:11
@berďana píše:
@lucenka
Teda me by to treba nestacilo. Vzdyt ted ma sama kolem 7 000 pro sebe, miminko, on dava 10 000 a 15 000 si nechava. To mi prijde tedy divné. Ja bych to nedovolila. Bud vztah se vsim vsudy nebo ma smulu.

nějak ti ty počty nevychází :think:

Vesmírná mluvilka 31218 příspěvků 28.12.17 03:13

Navíc co on tedy dělá s těmi penězi, co mu zůstanou? Neplatí třeba pojistky, auto, zcela logicky se musí nějak dopravocvat do práce… to taky není zadarmo, nějak se stravovat v práci.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 28.12.17 03:16

@lucenka
Z ceho vychazis? Ona pise 7 200 materska, okolo 24 000 si vydelava on. 7000 je najem. Co prosim nesedi? Tisicovka sem a tisicovka tam…moje pocty jsou v poradku. Jen 10 000 ji odevzdava, tudiz mu skoro 15 000 zbyde. Vychazim z toho ze on ma neco prez 24 000 vyplatu tudiz jsem zaokrouhlila. To neni preci problem

Pro pripad, ze by pracovala ona, psala myslim neco o jejim platu 30 000. Nejak tak si preci vydelavala ne

Vesmírná mluvilka 31218 příspěvků 28.12.17 03:26
@berďana píše:
@lucenka
Z ceho vychazis? Ona pise 7 200 materska, okolo 24 000 si vydelava on. 7000 je najem. Co prosim nesedi? Tisicovka sem a tisicovka tam…moje pocty jsou v poradku. Jen 10 000 ji odevzdava, tudiz mu skoro 15 000 zbyde. Vychazim z toho ze on ma neco prez 24 000 vyplatu tudiz jsem zaokrouhlila. To neni preci problemPro pripad, ze by pracovala ona, psala myslim neco o jejim platu 30 000. Nejak tak si preci vydelavala ne

tak kolem 24 tisíc nemusí znamenat, že má přes… navíc teď jí poslal 24 tisíc na 2 měsíce, což znamená 12 tisíc na měsíc = jeho podíl na jídle a celé uhrazení nájmu. A pokud měli před dítětem plat dohromady cca 50 tisíc, tak moc nechápu, jejich hospodaření, že nebyli schopni našetřit rezervu. Tedy chápu… zakladatelka utrácela, viz. to, že i teď si kupuje dražší věci.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 28.12.17 03:34

@lucenka
A ja to zase chapu. Poslal ji to omylem, ona to netusila, myslela tedy, ze ma vice penez k dispozici. Pokud si driv vydelavala 30 000 jenom ona, musi to pro ni byt moc tezka zmena :nevim:
Me osobne by se tedy nelibilo kdyby si partner daval 15 000 pryc, tedy sam pro sebe. Jestli jsou jeste jine vydaje, to samozrejme nevime. Myslim ale, ze kdyby byly, zakladatelka by to zde napsala. Me prisla upřímna :nevim:
Jinak jeste tedy, me by to opravdu teda nestacilo no :mavam:

Vesmírná mluvilka 31218 příspěvků 28.12.17 03:38

@berďana ale jak víš, že si je dává pryč sám pro sebe? Za co jezdí do práce? Co v práci jí? Co když spoří, protože ví, že zakladatelka jinak všechno utratí? A tedy mohli mít společné peníze už před dítetem… ale to se jí třeba nelíbilo, když vydělávala víc ;)

A když ví, kolik chlap vydělává a najednou jí pošle celou svou výplatu, tak normálně přemýšlející člověk se hned zeptá, jestli to je skutečně celé na útratu. Protože snad myslí i na partnera, aby měl taky něco pro sebe :nevim:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 28.12.17 03:45

@lucenka
Pikud by meli uz pred ditetem spolecne penize, tak by ted neresila asi takovejhle problem. Ze by tolik projel do prace si take nemyslim, to se mi nezda, protoze kdyby jo, tak by se nedivila, proc ji dava tak malo. Tedy tak to vidim ja no

Vesmírná mluvilka 31218 příspěvků 28.12.17 03:47

@berďana ale tak ona dřív peníze neřešila… třeba se vůbec nezajímala, jaké on má náklady, protože si každý hospodařil na svém písečku ;)

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 28.12.17 03:58

@lucenka
To je to, co nevime no. ( jeho naklady )
A ze ona driv penize neresila, na tom neni nic divneho. Koneckoncu si na to vydelala sama takze utracela sve.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama