Mateřská a nástup do práce

9079
12.6.13 22:31

Materska a pracovni nastup

Ahoj holky,

chtela jsem se zeptat jak dlouho je zamestnavatel povinen drzet misto po navratu z materske. Je pravda, ze jsou to pouze tri roky? Jelikoz budu doma 4 roky, tak pry je mozne, ze mi zamestnavatel nemusi ten 4 rok drzet misto, tudiz by jsem prisla o praci. 4 roky volim kvuli skolce, protoze by jsem pak stejne byla doma 9 mes. a bez financi. Takto se mi to alespon rozlozi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77358
12.6.13 22:38

Ano, nejpozději den po třetích narozeninách musíš nastoupit zpět do práce nebo to nějak se zaměstnavatelem vyřešit, možná řešení jsou následující:

• ukecáš ho, aby ti dal na ten rok neplacené volno
  • dáš dostatečně v předstihu výpověď, aby stihla výpovědní doba do těch 3 let uplynout
  • dohodneš se s ním na ukončení pracovního poměru dohodou k datu 3. narozenin dítka
  • nic neoznámíš a nedorazíš do práce a zaměstnavatel tě vyhodí za áčka
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11199
12.6.13 22:38

Jj, rodičovská dovolená je maximálně do tří let věku dítěte. pokud chceš zůstat doma déle, tak si musíš volno se zaměstnavatelem domluvit, ale on na něj nemusí přistoupit. jinak ještě dodám, že rodičovský příspěvek nemá nic společného s rodičovskou dovolenou, klidně můžeš ve třech letech nastoupit do zaměstnání, dítě nechat třeba hlídat sousedce a přitom pobírat rodičovský příspěvek, který třeba můžeš použít na (částečnou) úhradů hlídání. a kdybys dostala dítě do školky, tak dneska už dítě může do školky chodit neomezeně, aniž bys ztratila nárok na rodičovský příspěvek (jako teď nevím, jak je to u těch mladších dětí, ale pro tříleté dítě to platí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepřihl. Já
12.6.13 22:39

Jo, je to pravda, ale proč hned dvě diskuse?! :think:

• Citovat
  • Nahlásit
9079
12.6.13 22:47

Protoze se mi ta prvni neukazala a az ta druha, proto dve. Tak to jsem docela dobre v prdeli, protoze hlidani neni a dohoda asi nepujde :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7569
12.6.13 22:49
@bertík28 píše:
Protoze se mi ta prvni neukazala a az ta druha, proto dve. Tak to jsem docela dobre v prdeli, protoze hlidani neni a dohoda asi nepujde :-(

Tak dej ty tři roky a uvidíš, třeba za tři roku bude všechno jinak…
Na čtyřletou dovolenou a ztratit místo můžeš vždycky…čas ukáže… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9079
12.6.13 22:53

Je lespi zvolit 4 letou a pak si to popripade zkratit. Snad neco zmeni- je casu dost, ale ted mi je z toho na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7569
12.6.13 22:54
@bertík28 píše:
Je lespi zvolit 4 letou a pak si to popripade zkratit. Snad neco zmeni- je casu dost, ale ted mi je z toho na nic.

V práci nahlaš 3 a na rodičovský příspěvek nahlaš 4 - ten si pak můžeš zkrátit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14870
12.6.13 22:55

@bertík28 no původní místo ti drží jen po dobu mateřské(28 týdnů), pak tě může přeřadit na podobné pracovní místo, nabídnout ti alternativu, ale nemusí to být místo původní…to je do 3 let…Od 3 let už je to jen na něm…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9079
12.6.13 22:56
@Lenka512 píše:
V práci nahlaš 3 a na rodičovský příspěvek nahlaš 4 - ten si pak můžeš zkrátit…

Tak jsem to myslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat