Mateřská a rodičák bez chlapa v RL

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 17:29
Mateřská a rodičák bez chlapa v RL

Ahoj chci se zeptat, když není chlap psaný v RL. Slyšela jsem že nebudu mít na výběr zda na 3 nebo 4 roky, ale rovnou musím 4 roky na mateřskou, kde tedy budu pobírat jen nejaky 4000 Kč. Vždyť se s tím nedá vyžít :nevim: Ještě když budu žít u rodicu, tak vlastně nemám nárok vůbec na nic :zed: To je to tak postavený na hlavu, že mě rodiče budou muset zivit, protože nebudu schopná jim dát ani peníze na domácnost a budu ráda že uzivim miminko? Opravdu to tak je? Díky ( Neřešte proč nemůže být otec v RL )

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vokishka
Neúnavná pisatelka 15624 příspěvků 20.08.19 17:43

Tak prioritně má živit miminko rodič - tudíž i otec. Má platit alimenty a asi dva roky i na manželku. Proč by to měl platit stát?

Elishka1
Závislačka 3343 příspěvků 20.08.19 17:44

Zapsání otce nemá na tyto dvě dávky vliv, pokud sama dosahujes potřebných prijmu

Příspěvek upraven 20.08.19 v 17:48

hanka.br.
Generální žvanilka 20519 příspěvků 20.08.19 17:45

Je to rodičovský příspěvek - na živobytí tedy přispívá, nemáš z toho vyžít. A to, že nejsi schopná své dítě uživit sama a že ti nestojí za to vymáhat alimenty, to je jen tvůj problém. Takhle sis to zařídila, za to nikdo jiný nemůže.

Katche
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 20.08.19 17:45

To není pravda, pokud jsi účastna na nemocenském pojištění, tak budeš mít jak mateřskou, tak na výběr RD.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 17:57
@Katche píše:
To není pravda, pokud jsi účastna na nemocenském pojištění, tak budeš mít jak mateřskou, tak na výběr RD.

Samozřejmě jsem. Takže si mohu vybrat jen na 3 roky?

1mila2
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 20.08.19 18:00
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat, když není chlap psaný v RL. Slyšela jsem že nebudu mít na výběr zda na 3 nebo 4 roky, ale rovnou musím 4 roky na mateřskou, kde tedy budu pobírat jen nejaky 4000 Kč. Vždyť se s tím nedá vyžít :nevim: Ještě když budu žít u rodicu, tak vlastně nemám nárok vůbec na nic :zed: To je to tak postavený na hlavu, že mě rodiče budou muset zivit, protože nebudu schopná jim dát ani peníze na domácnost a budu ráda že uzivim miminko? Opravdu to tak je? Díky ( Neřešte proč nemůže být otec v RL )

Ne, opravdu to tak neni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:06
@vokishka píše:
Tak prioritně má živit miminko rodič - tudíž i otec. Má platit alimenty a asi dva roky i na manželku. Proč by to měl platit stát?

Dobře příklad. Když mi bude otec platit třeba 2000kc, protože prostě více mít nebude ( dejme tomu dluhy a nízký plat ) pak ano je třeba má chyba že s ním budu mít dítě, ale i tak mi to úplně nepomůže uživit sebe a dítě :nevim:

vokishka
Neúnavná pisatelka 15624 příspěvků 20.08.19 18:10
@Anonymní píše:
Dobře příklad. Když mi bude otec platit třeba 2000kc, protože prostě více mít nebude ( dejme tomu dluhy a nízký plat ) pak ano je třeba má chyba že s ním budu mít dítě, ale i tak mi to úplně nepomůže uživit sebe a dítě :nevim:

2000 mít nebo nemít je snad rozdíl, ne?

BrnackaM
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 20.08.19 18:11

Příspěvek je od slova „přispívat“. Proč by tě měl stát živit?
Neznám tvůj příběh, ani tvoji situaci proč nechceš mít otce v rodném listě apod.,ale pokud by tě museli živit rodiče, tak bys měla vše zvážit, zdali to za to opravdu stojí. Jakou perspektivu do budoucna dáš tomu dítěti, když se o něj teď nezvládneš postarat?

Katche
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 20.08.19 18:12

Pokud máte mateřskou, tak máte svobodu v tom, na jak dlouho budete na RD, i bez otce dítěte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:16
@Katche píše:
Pokud máte mateřskou, tak máte svobodu v tom, na jak dlouho budete na RD, i bez otce dítěte.

Tak to je fajn, děkuji :palec:

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1481 příspěvků 20.08.19 18:18

Máš odpracováno? Pokud ano, máš nárok na mateřskou a potom na rodičák kdy si můžeš vybrat dobu jeho trvání, klidně těch 220 tisíc můžeš vybrat za rok. Jestli bys měla hlídání od rodičů, pak bys třeba po dvou letech mohla nastoupit zpět do práce a na dva roky ten rodičák není úplně nejsteašnější. Dále alimenty, i kdyby to byly 2 tisíce, tak ti rozhodně hodně pomůžou, to že nechceš hnát otce k odpovědnosti je čistě tvůj problém, to si prostě musíš rozmyslet dobře co chceš. Jaké jiné dávky by si chtěla když bys třeba nebydlela sama v bytě, tam potom padá příspěvek na bydlení třeba, logicky. Možná hmotná nouze, ale to nevím podle čeho se posuzuje a jestli bys měla nárok vzhledem k tomu že budeš bydlet s rodiči. Příspěvek na péči se tě vůbec netýká, tak co bys chtěla více než alimenty, mateřskou a rodičák?

pomme
Kecalka 374 příspěvků 20.08.19 18:20

Podle mě pokud máš nárok na mateřskou, tak si výši RP můžeš volit až do 20ti násobku denního vyměřovacího základu. Ten Ti určí na sociálce. Pro příklad, pokud máš plat třeba 20tis čistého, pak můžeš mít měsíčně až cca 12-13tis. s tím, že to vyjde na necelé 2 roky. To jestli je otec v RL v tomhle případě nikoho nezajímá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:26
@BrnackaM píše:
Příspěvek je od slova „přispívat“. Proč by tě měl stát živit?
Neznám tvůj příběh, ani tvoji situaci proč nechceš mít otce v rodném listě apod.,ale pokud by tě museli živit rodiče, tak bys měla vše zvážit, zdali to za to opravdu stojí. Jakou perspektivu do budoucna dáš tomu dítěti, když se o něj teď nezvládneš postarat?

Ale já neříkám že se o svoje dítě nedokážu postarat. Jen píšu že 4000 Kč od státu je dost málo ať si každý říká co chce, myslím že odvádíme státu dost peněz na to, aby svoje lidi uživil. Místo toho dávají černým a my bílý nemáme nárok na nic. Chápu že má dítě živit rodič, neboli oba rodiče. Někdy to prostě nejde. Ano můj příběh neznáte, já ho vypisovat nebudu, spíše mě zajímalo zda si mohu vybrat jak dlouho být doma s dítětem. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama