Materska a rodicak. Prace

7.8.20 15:29

Materska a rodicak. Prace

Zdravim. Mam otazku.
Jsem na materske od 29,02,2020.
Pracuju v Kauflandu.
Ted zavolaly z prace a rikl ze mam podepsat doklady o rodicak, ze uz ne muzu byt na materske, ze muzu jenom pul roku,
otazka je to pravda ze materska jenom pul roku nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4912
7.8.20 15:33

Ano, mateřská je 28 týdnů, pak nastupujes na rodičovskou dovolenou a zadas si o rodičovský příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18182
7.8.20 15:33

Ano mateřská trva jen 28 týdnů, pak musis pozadat o rodicak. Ale nechapu proc to řeší v práci, to si mas vyrizovat ty :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4256
7.8.20 15:43

@LindaMelton95 však mateřská ti teď bude končit ne? Nevolali třeba kvůli tomu, aby sis mezi přechodem vybrala dovolenou, na kterou máš nárok. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8563
7.8.20 15:52
@Mochomurka83 píše:
@LindaMelton95 však mateřská ti teď bude končit ne? Nevolali třeba kvůli tomu, aby sis mezi přechodem vybrala dovolenou, na kterou máš nárok. :think:

Spis volali, aby si pozadala o „volno“. Resp. Ze bude na rodicaku 3 roky. @LindaMelton95
Jo. Materska je jen pul roku. Musis si dojit na pracak, zazadat o nej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21986
7.8.20 18:24

@LindaMelton95 No potes koste. Bud rada, ze mas tak proaktivniho a vstricneho zamestnavatele.
Taky ti mohl nechat nabihat absence a jednoduse se Te zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
7.8.20 21:02

@LindaMelton95 Promiň, ale to jako fakt nevíš? Není ti divný, že vy si do čtyř let brala cca 16000,– (mateřská, beru podle průměrného platu co tam je)? Jako, bylo by to fajn :lol:,ale nefunguje to tak. Budeš po mateřské mít nárok na 300 000,– a ty si můžeš rozvrhnout do čtyř let věku dítěte. :)

Já nastupovala na mateřskou 17.2. a teď v srpnu mi končí, půjdu si zažádat i rodičovský příspěvek.

Máš super zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama