Mateřská a rodičovská - dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silvous06
Stálice 62 příspěvků 04.04.18 20:34
Mateřská a rodičovská - dotaz

Ahoj, chtěla bych se zeptat ohledně mateřské. Mám první dítě (10 měsíců) a čekám druhé. Zajímalo by mě jestli je možné jít s druhým také na mateřskou, ale která bude napsaná na muže? Před prvním dítětem jsem sice pracovala a pobírala mateřskou, ale smlouvu jsem měla jen na dobu určitou.

Reklama

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32728 příspěvků 04.04.18 20:38

@Silvous06 ppm může pobírat otec dítěte po šestinedělí, ale na jinou pracovní smlouvu

Silvous06
Stálice 62 příspěvků 04.04.18 20:45

@matkabagristy a jakmile skončí mateřská psaná na muže, tak rodičovský příspěvek už může být vedený na mě?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32728 příspěvků 04.04.18 21:01
@Silvous06 píše:
@matkabagristy a jakmile skončí mateřská psaná na muže, tak rodičovský příspěvek už může být vedený na mě?

jo, jen během té ppm si musíš zajistit platby povinného pojištění

Silvous06
Stálice 62 příspěvků 04.04.18 21:21

@matkabagristy Super, děkuji moc :)

Kristanka
Závislačka 3594 příspěvků 05.04.18 09:51

Není to tak jednoduché - může nastoupit až po šestinedělí a nesmí pracovat, pouze osvč
 http://www.rozhlas.cz/…dne--1443482

Kristanka
Závislačka 3594 příspěvků 05.04.18 09:56

A jinak, pokud ti bude mateřská navazovat na rd, bez přerušení, pobíráš znovu mateřskou tutéž částku, jako u prvního dítěte. já to tak měla se třemi dětmi. md-rd-md-rd-md-rd. bez přerušení a nástupu do práce ti jde zase ta mateřská, cos měla u prvního dítěte. jen u rd teď nastavit peníze tak, aby ti vypláceli zvýšené dávky tak, abys nepřišla zbytečně o něco z těch 220tisíc. mě před posledním dítětem vyplatili nárazově zbývajících asi 16tisíc z rd…

Lendeš
Závislačka 4566 příspěvků 05.04.18 13:27
@Kristanka píše:
A jinak, pokud ti bude mateřská navazovat na rd, bez přerušení, pobíráš znovu mateřskou tutéž částku, jako u prvního dítěte. já to tak měla se třemi dětmi. md-rd-md-rd-md-rd. bez přerušení a nástupu do práce ti jde zase ta mateřská, cos měla u prvního dítěte. jen u rd teď nastavit peníze tak, aby ti vypláceli zvýšené dávky tak, abys nepřišla zbytečně o něco z těch 220tisíc. mě před posledním dítětem vyplatili nárazově zbývajících asi 16tisíc z rd…

Zakladatelka ale nemá nárok na druhou mateřskou (PPM), skončila jí smlouva.

Lendeš
Závislačka 4566 příspěvků 05.04.18 13:29
@Kristanka píše:
Není to tak jednoduché - může nastoupit až po šestinedělí a nesmí pracovat, pouze osvč
http://www.rozhlas.cz/…dne--1443482

Nesmí pouze vykonávat tu stejnou činnost/práci, ze které vznikl nárok na PPM. Jinak může pracovat bez omezení.

Petrak211
Nováček 1 příspěvek 07.04.18 23:04
Mateřská,rodicak

Dobrý večer maminky,
mám též dotaz, který se týká md a rd.
Nyní jsem na rd se synem a čekáme druhé.
Bohužel mi při všem shonu i dr nedošlo, že mi měl dávno vypsat žádost o nástup na md.
Plánovaný termín porodu je 6.5.,ve čtvrtek mi dal tedy vyplněný formulář na md, kde je datum nástupu 25.3. V práci bohužel personální není, takže budu odevzdávat koncem příštího týdne.
V pondělí půjdu zrušit rd na malého.
Otázka zní, jestli budu muset vracet nějaké peníze z rd od toho 25.3 do konce března..?
Předem děkuji za odpovědi

Lendeš
Závislačka 4566 příspěvků 08.04.18 07:52

@Petrak211 Za březen ti náleží z RP jen rozdíl mezi zvolenou částkou RP a vyplacenou PPM za březen, takže co je navíc, to budeš muset vrátit. A na ÚP budeš muset doložit potvrzení o vyměřovacím základu, aby to mohli dopočítat.

Silvous06
Stálice 62 příspěvků 11.04.18 22:47

@Kristanka Jenže já měla smlouvu na dobu určitou, takže mě se mateřská už netýká :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama